خبر
گاز  
ترامپ:

مجوز صاردات ال‌ان‌جی می‌تواند تا ۲۰۵۰ تمدید شود

می متالز - دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری در تگزاس آمریکا گفت: مجوز صادراتی که برای ال‌ان‌جی صادر کرده‌ایم حالا می‌توان تا نیمه قرن جاری تمدید کرد.

به گزارش می متالز، دونالد ترامپ در یک کنفرانس خبری در تگزاس آمریکا گفت: مجوز صادراتی که برای ال‌ان‌جی صادر کرده‌ایم حالا می‌تواند تا نیمه قرن جاری تمدید کرد.

او گفت: دولت من امروز اعلام می‌کند که مجوز صادرات برای گاز مایع طبیعی آمریکا را حالا می‌توان تا سال ۲۰۵۰ تمدید کرد.

به این ترتیب وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد: مجوز کنونی ۲۰ ساله برای صادرات گاز مایع طبیعی به کشورهایی که آمریکا با آنها قرارداد تجارت آزاد ندارد، ۱۰ سال دیگر تمدید خواهد شد.

دان برویلت، وزیر انرژی آمریکا، می‌گوید: در سال ۲۰۲۰ صادرات ال‌ان‌جی ۱۰ میلیارد دلار از کسری تجاری آمریکا خواهد کاست.

این تغییر سیاست در ابتدا در ماه فوریه پیشنهاد شده بود. در دوران ریاست‌جمهوری ترامپ آمریکا کمپینی جدی برای تنوع‌بخشی به صادرات جهانی انرژی خود به راه انداخت.

کد خبر: 120405
تاریخ: 1399/05/09 - 16:55
منبع: ایران پترونت

گاز مایع  صادرات  ال‌ان‌جی  انرژی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تحریم‌ها همکاری بخش خصوصی و سازمان بنادر را افزایش داد

می متالز - اقداماتی همچون تعریف و اندازه‌گیری شاخص‌های بهره‌وری و عملکردی بخش دریایی، تدوین برنامه اقدام جامع برای صادرات دریایی و هماهنگ کردن نهادهای ذی‌ربط، اصلاح قوانین و مقررات با هدف تسهیل فرآیند صادرات دریایی، نوسازی ناوگان دریایی کشور، ایجاد خطوط منظم دریایی، اصلاح مدل خصوصی‌سازی بنادر، اصلاح شیوه تدوین تعرفه‌های بندری، ارتقای سخت‌افزاری بنادر کوچک و ارتقای نرم‌افزاری تمام بنادر از جمله اقدامات توسعه ای سازمان بنادر هستند.
 

عرضه متانول پتروشیمی شیراز در بورس انرژی

می متالز - در رینگ داخلی بورس انرژی متانول پتروشیمی شیراز عرضه می شود.
 امروز رقم خورد؛

صادرات قیر و عایق رطوبتی از دریچه بورس کالا

می متالز - تالار صادراتی بورس کالای ایران، روز چهارشنبه ۲۲ مردادماه، میزبان دادوستد ۱۸ هزار و ۲۰۰ تن قیر و ۷۱۰ تن عایق رطوبتی بود.
 

رشد گام‌به‌گام درآمد پتروشیمی کارون

می متالز - شرکت پتروشیمی کارون از رشد 24 درصدی درآمد عملیاتی این شرکت در سال مالی 1398 نسبت به دوره مشابه سال قبل خبر داد.
 

چین مهره تعیین کننده معاملات جهانی مس/ احتمال کاهش تقاضای مس چین در سه ماهه سوم

می متالز - واردات مس چین برای دومین ماه متوالی در پایان جولای رکورد جدیدی به ثبت رساند. داده‌های گمرک چین که جمعه گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که با روند مطلوب قیمت گذاری مس، افزایش تقاضای چین به بهبود بازار این فلز گرانبها کمک کرده و تقاضای جهانی این فلز را افزایش داده است.
 

کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد

می متالز - رئیس جمهور از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما