خبر
بورس و سهام  

عرضه اولیه هفته آینده چیست؟ / آخرین لیست از نمادهای در انتظار عرضه اولیه

می متالز - در هفته اخیر همان طور که تجارت‌نیوز هم پیش‌بینی کرده بود سهامداران شاهد عرضه اولیه دو نماد بگیلان و غزر بودند. برای هفته بعد احتمالا عرضه اولیه کدام نماد خواهد بود؟

به گزارش می متالز، در هفته اخیر عرضه اولیه بگیلان و عرضه اولیه غزر انجام شد.

در پایان فرایند تخصیص عرضه اولیه بگیلان که روز سه‌شنبه انجام شد، به هر نفر معادل ۵۱ سهم در سقف قیمتی ۲۴۰۰ تومانی تخصیص داده شد. با این حساب هر کد بورسی بیش از ۱۲۲ هزار تومان برای این خرید پرداخت کرد.

در پایان عرضه اولیه غزر، به هر کد بورسی ۳۳ سهم در سقف قیمتی ۳۹۷۵ تومانی تخصیص داده شد که معادل ۱۳۱ هزار تومان بود.

پس از دو عرضه اولیه بگیلان و غزر حالا نوبت به عرضه اولیه کدام نماد رسیده است؟

پنجشنبه، ۹ مرداد ماه امسال مجید نوروزی، معاون ناشران و اعضا شرکت بورس تهران گفته است: از ابتدای سال تاکنون ۱۲ شرکت در جلسات مختلف هیات پذیرش مطرح شده و با پذیرش آنها در بورس تهران موافقت شده است که با احراز شرایط تعیین شده توسط هیات پذیرش، نسبت به درج آنها اقدام و در نوبت عرضه قرار می‌گیرند.

با این سخنان به نظر می‌رسد همچنان سهامداران می‌توانند منتظر عرضه اولیه نمادهای جدید باشند.

هشتم مرداد ماه امسال هم مدیرعامل رایتل ضمن ارائه گزارش عملکرد سال مالی گذشته ابراز امیدواری کرد که سهام این شرکت در پاییز سال جاری در فرابورس پذیرش شود.

بنابراین نه‌تنها از سوی مقامات بورسی بلکه از سوی خود شرکت‌ها هم همچنان اخبار مربوط به عرضه اولیه نمادهای جدید قابل مشاهده است.

در همین مورد رئیس بنیاد مستضعفان هم در هفته اخیر با بیان اینکه ما می‌توانیم بخشی از املاک و مستغلات خود را که سند شسته رفته دارد حتماً در بورس عرضه کنیم، گفت: ۳۲ شرکت بورسی داریم امسال ۲۰ شرکت دیگر بنیاد بورسی می‌شود، در سه سال آینده همه شرکت‌های بنیاد که قابلیت بورسی شدن دارند بورسی می‌شود.

با این حال به نظر می‌رسد عرضه اولیه محتمل نزدیک، مربوط به دو خبر مورد اشاره نیست. آن طور که دنیای اقتصاد بر اساس گفته‌ها نوشته است، شرکت‌های بهساز کاشانه تهران، تامین سرمایه امین، صنعت غذایی کوروش، تامین سرمایه تمدن و پتروشیمی بوعلی سینا به ترتیب به عرضه نزدیک‌تر هستند.

همچنین سید فریدالدین معصومی، مدیر عامل هلدینگ برق و انرژی غدیر اخیرا گفته بود: ورود نیروگاه‌های تحت مالکیت هلدینگ غدیر به بورس در حال انجام است و تا پایان تیرماه جاری قرار است نیروگاه گیلان در بورس عرضه شود. علاوه بر این نیروگاه، قرار است نیروگاه هرمز بندرعباس نیز که در دستور کار است در بورس عرضه شود.

بنابراین به لیست عرضه اولیه‌های محتمل باید نیروگاه هرمز بندرعباس را هم اضافه کرد.

با این حال شنبه، چهارم مرداد ماه امسال افسانه اروجی، معاون بازار شرکت فرابورس در خصوص آخرین وضعیت عرضه اولیه شرکت‌ها در فرابورس اظهار کرده بود: اکنون چهار شرکت برای عرضه اولیه سهام در بازار‌ دوم، درج نماد شدند که شامل شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر، توسعه مسیر برق گیلان، پتروشیمی ارومیه و تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک می‌شود.

از این چهار نماد مورد اروجی، تنها توسعه مسیر برق گیلان با نماد بگیلان در هفته اخیر عرضه اولیه شد اما به نظر می‌رسد سه نماد دیگر شانس بالایی برای عرضه اولیه هفته آینده دارند.

با توجه به اینکه وی از احتمال عرضه اولیه بگیلان یا شاروم در چهارشنبه، هشتم مرداد ماه خبر داده بود به نظر می‌رسد پس از بگیلان، احتمالا عرضه اولیه نماد شاروم یا همان شرکت پتروشیمی ارومیه انجام شود.  این شرکت ۳۰ تیر ماه امسال در فهرست نمادهای فرابورس درج شده بود. علاوه بر این، شرکت‌های کشاورزی و دامپروری ملارد شیر و تهیه و توزیع غذا دنا آفرین فدک نیز می‌توانند از گزینه‌های محتمل عرضه اولیه هفته آینده باشند.

کد خبر: 120415
تاریخ: 1399/05/09 - 23:35
منبع: تجارت نیوز

بگیلان  بورس  عرضه اولیه غزر  مجید نوروزی  فرابورس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با قیمت پایه ۳۰.۹۹۹ هزار ریال به ازای هر تن انجام شد:

رشد ۶.۶ درصدی نرخ فروش وکیوم باتوم "شراز"

می متالز - میزان فروش وکیوم باتوم این شرکت پالایشگاهی نسبت به هفته ۳ مرداد ماه با افزایش ۵.۰۰۰ تنی همراه شد.
 لوب‌کات جای خالی را پُر کرد:

رشد ۹درصدی نرخ فروش "شبریز" در بورس کالا

می متالز - این شرکت پالایشگاهی موفق به عرضه و فروش ۱.۰۰۰ تنی لوب کات سبک و با نرخ ۴۶.۲۱۵ هزار ریال به ازای هر تن در بورس کالا شد.
 افزایش ۱۶هزارتنی در سبد این پالایشگاه نشست:

رشد ۱۲درصدی نرخ فروش لوب‌کات "شتران"

می متالز - عرضه ۲۷.۰۰۰ تنی لوب کات شامل ۱۰.۰۰۰ تن لوب کات سبک و ۱۷.۰۰۰ تن لوب کات سنگین پالایشگاه تهران در قیمت‌های ۴۷.۱۴۰ هزار ریال و ۴۵.۹۴۱ هزار ریال به ازای هر تن در هفته گذشته انجام شد
 رقابت مشتریان به کام این پالایشی شد:

رشد ۱۲درصدی نرخ فروش لوب‌کات سنگین "شبندر"

می متالز - نتیجه رقابت قیمتی مشتریان نیز موجب رشد ۳.۷ درصدی قیمت فروش این محصول در مقایسه با هفته پیش از آن شد.
 رشد ۱۲درصدی نرخ فروش لوب‌کات سبک:

افزایش چشمگیر میزان فروش وکیوم باتوم "شپنا"

می متالز - نتیجه رقابت قیمتی مشتریان نیز موجب کاهش ۰.۸ درصدی قیمت فروش این محصول در مقایسه با هفته پیش از آن شد.
 کدام شرکت در آستانه واگذاری رفت و برگشت

عرضه اولیه بورس در چهارشنبه انجام می شود؟/نسخه نهایی ارزش گذاری بهساز کاشانه تهران منتشر شد

می متالز - خبر عرصه اولیه جدید بورس تهران که روی سایت آمده بود، حذف شد اما دوباره دیشب روی سایت قرار گرفت. حالا باید در انتظار ماند که این عرضه اولیه انجام می شود یا خیر؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما