خبر
زمین شناسی  

چالش ناسا برای کمک به حل مشکل گرد و غبار ماه در مأموریت‌های فضایی

می متالز - آژانس فضایی آمریکا برای فائق آمدن بر مشکل گرد و غبار موجود در ماه اقدام به برگزاری یک چالش برای دانشجویان کرده است. این سازمان به‌عنوان بخشی از برنامه آرتمیس (Artemis) برای اکتشاف پایدار انسان در ماه از دانشجویان درخواست کرده تا راهی برای مقابله با گرد و غبار قمر زمین بیابند. گرد و غبار ماه یک مشکل جدی در مأموریت‌ها فضایی محسوب می‌شود که می‌تواند به لباس‌های فضایی، ماشین‌آلات و تجهیزات آسیب برساند و حتی ممکن است با صدمه زدن به ریه‌های فضانوردان خطرات جدی برای سلامتی آن‌ها ایجاد کند.

به گزارش می متالز، این سازمان به‌دنبال راه‌حل‌هایی برای این حل این مسئله در سه موضوع است که شامل برخاستن گرد و غبار ماه هنگام فرود فضاپیما، تحمل گرد و غبار توسط لباس‌های فضایی و همچنین کنترل آن می‌شود. ناسا اعلام کرده ۵ تا ۱۰ تیم به‌عنوان برنده انتخاب می‌شوند و هر یک تا ۱۸۰ هزار دلار برای توسعه، آزمایش و ارائه فناوری‌های کاهش گرد و غبار دریافت می‌کنند. طی این چالش، در سال ۲۰۲۱ پذیرش تیم‌هایی متشکل از ۵ تا ۲۵ دانشجوی کارشناسی‌ارشد از کالج‌ها و دانشگاه‌های معتبر ایالات متحده آغاز می‌شود که برای کسب اطلاعات بیشتر باید به صفحه «چالش ایده بزرگ» (BIG Idea Challenge) ناسا مراجعه کنند.

کد خبر: 120420
تاریخ: 1399/05/07 - 11:01
منبع: اسپاش

گرد و غبار ماه  آژانس فضایی آمریکا  ناسا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه:

شناسایی خانه های خالی شروع شد/ مالکیت۱۹۵ و هزار واحدی فرد حقیقی و نهاد

می متالز - مدیرکل دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه با اعلام شروع شناسایی واحدهای خالی به تفکیک استان از مالکیت ۱۹۵ و هزار واحدی یک فرد حقیقی و یک نهاد خبر داد.
 

یک گزارش سنگ آهنی‌ها در برابر 10 گزارش فولادی‌ها

می متالز - برای تعیین ضرایب قیمتی در زنجیره فولاد، همواره طرفین سنگ آهنی و فولادی بنا را بر استفاده از گزارش‌های علمی و محاسبات انجام شده برای این موضوع گذاشته اند. اما باید دید طی جلسات مختلف چه گزارش‌هایی از سوی تولیدکنندگان فولادی و سنگ‌آهنی تهیه و ارائه شده است.
 پیش گشایش:

تقاضای جدی نیمه دوم بازار، بر نمادهای پرطرفدار

می متالز - عرضه‌های سنگین روز چهارشنبه و اجماع بسیاری از کارشناسان بر حباب موجود در ارزش شرکت‌های بورسی از جمله موارد تاثیر گذار بر ریزش احتمالی قیمت‌ها در روز جاری است.
 

فضاپیمایی که قرار است ساکنان زمین را میلیاردر کند

می متالز - ناسا تصمیم دارد برای اکتشاف سیارک «سایکی» فضاپیمایی بسازد و به این سیارک غنی از فلزات ارسال کند.
 

۵ هزار چراغ و آیینه غیراستاندارد خودرو در تهران توقیف شد

می متالز - مدیرکل استاندارد استان تهران از توقیف ۵ هزار چراغ و آیینه غیراستاندارد خودرو در تهران خبر داد.
 عضو هیات‌مدیره انجمن تولیدکنندگان باتری مطرح کرد:

صدور مجوز برای واحدهای تولیدی جدید؛ چالش جدی صنعت باتری

می متالز - صدور مجوزهای جدید برای ایجاد کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولید باتری در کشور علاوه‌بر ایجاد رقابت ناسالم در بازار، تولید این محصول را نیز با اختلال مواجه کرده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما