خبر
مواد معدنی   صنعت   دانشگاه ها  
در قالب یک تفاهم نامه انجام شد؛

توسعه همکاری‌های علمی دانشگاه اصفهان با سازمان صمت استان

می متالز - همکاری‌ سه جانبه علمی،‌ پژوهشی و آموزشی دانشگاه اصفهان با سازمان صنعت، معدن و تجارت و سازمان نظام مهندسی معدن استان اصفهان توسعه می یابد.

به گزارش می متالز، این تفاهم نامه در ۹ ماده و ۲ تبصره، به منظور مشارکت، تبادل و بهره‌مندی از خدمات، تخصص‌های علمی، پژوهشی و فنی متقابل و توانایی‌های بالقوه طرفین در حفظ و افزایش بهره‌وری منابع معدنی، ایجاد زمینه رشد و اعتلای دانش فنی در بخش معدن و صنایع معدنی، رویکرد فن‌آورانه و ایجاد اشتغال پایدار، منعقد و امضا شد.

هدف از این تفاهم نامه بهره‌گیری مطلوب از توانمندی‌ها، تجارب و ظرفیت‌های پژوهشی و علمی در جهت پیشبرد و تقویت پژوهش‌های کاربردی در زمینه‌ زمین‌شناسی، معدنی و صنایع معدنی در سطح ملی، منطقه‌ای و بین‌المللی و توسعه ارتباطات علمی، پژوهشی و آموزشی و همچنین تبادل اطلاعات، ارتقاء فعالیت‌های جاری و پرداختن به اولویت‌های پژوهشی مورد نیاز معادن و صنایع معدنی به ویژه استان اصفهان است.

راه اندازی دفتر همکاری های مشترک جهت مطالعات زمین شناسی استان و راه اندازی دپارتمان سنگ های قیمتی و نیمه قیمتی به طور مشترک بین دانشگاه اصفهان و سازمان صمت از سوی مدیر گروه زمین شناسی دانشگاه اصفهان مطرح و مورد تایید جمع حاضر قرار گرفت.

به گزارش ایسنا، هوشنگ طالبی-رئیس دانشگاه اصفهان در این جلسه با اشاره به آمادگی گروه زمین شناسی دانشگاه اصفهان در حمایت و همکاری سازمان صمت، از راه اندازی گروه آموزشی گوهر شناسی و سنگ های قیمتی خبر داد.

وی افزود: امید است با امضا و اجرای مفاد این تفاهم نامه، بستری فراهم شود که دانشگاه و صنعت علاوه بر تعامل مستمر در قالب طرح های مشترک تحقیقاتی در راستای تحقق اهداف علمی و پژوهشی کشور گام های موثر و کارآمدی بردارند.

رئیس دانشگاه همچنین بر اجرای فرصت مطالعاتی اساتید در صنعت تاکید کرد و گفت: دانشگاه اصفهان به عنوان یکی از دانشگاه های مهم و جامع کشور با تنوع رشته ها و گرایش های مختلف اجرای فرصت مطالعاتی صنعتی را برای اساتید شروع کرده و هر استاد قادر است از ۶ ماه فرصت صنعتی برخوردار باشد و دوره های مربوطه را به نحو احسن بگذراند.

همچنین ایرج موفق- رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت نیز بر هم افزایی صنعت و دانشگاه تاکید کرد و گفت: خوشبختانه اصفهان در بخش صنعت، معدن و تجارت رتبه اول کشور را دارد. در حال حاضر ۹۰۰ واحد صنعتی مجوز دار در استان اصفهان وجود دارد، همچنین ۱۲ درصد صنعت کشور در استان اصفهان فعال است و به لحاظ تعداد معدن رتبه اول کشور، به لحاظ حجم معدن رتبه سوم کشور و استخراج معدن رتبه پنجم کشور را به خود اختصاص داده است. ۶ درصد بخش بازرگانی کشور را استان اصفهان به خود اختصاص داده و ۲۲۰ هزار واحد صنفی فعال و ۲۵ اتاق اصناف در این استان وجود دارد.

وی هدف سازمان صمت را بومی سازی مواد اولیه که از خارج وارد می شود دانست و خواستار فعالیت تیم های علمی و پژوهشی در راستای تولید مواد اولیه صنایع شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کلینیک عارضه‌یابی سرمایه‌گذاری در اصفهان تشکیل می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان گفت: تکمیل و راه اندازی طرح‌های با پیشرفت بالای ۶۰ درصد، از اولویت‌های کاری بخش سرمایه‌گذاری است که تشکیل کلینیک عارضه‌یابی سرمایه‌گذاری‌های انجام شده در دستور کار قرار گرفته است.
 رئیس سازمان صمت استان اصفهان اعلام کرد:

اختصاص 10 میز توسعه صادرات صنوف به اصفهان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: ۱۰ میز توسعه صادرات صنوف تولیدی امسال به این استان اختصاص یافته است.
 رئیس سازمان صمت استان اصفهان خبر داد:

افتتاح سه طرح صنعتی از موادغذایی تا قطعات خودرو در استان اصفهان

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اصفهان از افتتاح سه طرح منتخب صنعتی استان اصفهان با حضور معاون طرح و برنامه وزارت صمت خبر داد.
 

چهار میز صادرات تخصصی در اصفهان راه‌اندازی می‌شود

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: راه اندازی چهار میز صادراتی تخصصی در حوزه صنوف تولیدی مبل، کیف و کفش، پوشاک و فرش دستباف را در این استان دنبال می‌کنیم.
 سال‌جاری؛

پنج میلیون تن مواد معدنی در اصفهان تولید شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: حدود پنج میلیون تن انواع مواد معدنی در سه ماهه نخست امسال در این استان تولید شده است.
 

۱۳۰ اندیس (نشانه) معدنی در اصفهان شناسایی شد

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت اصفهان گفت: تاکنون ۱۳۰ اندیس معدنی در این استان شناسایی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما