خبر
سنگ آهن  

کشتی‌های 400 هزار تنی «چاینامکس» جایگزین کشتی‌های «کیپ سایز» جهت حمل سنگ آهن می‌شوند

می متالز - چین سنگ آهن بیشتری را با استفاده از کشتی‌های بسیار بزرگ به نام Chinamax با تناژ حمل بار بیش از ۴۰۰ هزار تن (Above 400,000 DWT) در مقایسه با کشتی‌های Capesize با تناژ حمل ۲۵۰ تا ۳۰۰ هزار تن، وارد خواهد کرد.

به گزارش می متالز، کانال تلگرامی کیوان جعفری طهرانی، براساس اعلام Mysteel Global، در حال حاضر فقط هفت بندر در چین وجود دارد که می‌تواند این کشتی‌های فوق العاده بزرگ را قبول کند.

برخی فعالان بازار نگران این موضوع هستند که این سوپر کشتی‌ها ممکن است میزان واردات سنگ آهن از استرالیا را کاهش داده و درمقابل سنگ آهن وارداتی از برزیل و حتی آفریقا مورد استقبال چینی ها قرار گیرند.

استرالیا فاقد ترمینال هایVery Large Ore) Carrier) یا VLOC برای پهلوگیری این نوع کشتی‌ها در مقایسه با برزیل است که از مارس 2020 تاکنون حدود 66 کشتی Valemax که در مقایسه با Chinamax کمی کوچک‌تر بوده و ظرفیت حمل 380 تا 400 هزار تن را دارند، حمل سنگ آهن از برزیل به چین را انجام داده‌اند.

کد خبر: 120480
تاریخ: 1399/05/10 - 14:17
منبع: اخبار فلزات

کیوان جعفری طهرانی  سنگ آهن  چاینامکس  کیپ سایز 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در ادامه سال ۲۰۲۰؛

رقابت قيمتی سنگ آهن و زغال سنگ کک

می متالز - در حال حاضر شواهد و مدارک کافی نشان می دهد ۲۰۲۰ یک سال بسیار عجیب از نظر بازارهای کالایی است و در پی همین امر این احتمال وجود دارد که به زودی قیمت سنگ آهن از زغال سنگ کک فراتر رود. براساس داده های S&P Global Platts، قیمت هر تن سنگ آهن و زغال سنگ کک، با هزینه حمل بار به چین، در روز سه شنبه برابر با هم بوده است. سنگ معدن ۶۲٪ توسط Plattsبه قیمت ۱۱۸ دلار در هر تن ارزیابی شد و ۱.۶۵ دلار بیشتر از قیمت قبلی بود. در حالی که زغال سنگ کک با قیمت ۱۱۸.۵۰ دلار در بدون تغییر باقی ماند.
 

رکورد فروش سنگ آهن شرکت Fortescue استرالیا

می متالز - شرکت معدنی Fortescue در روز ۲۳ جولای اعلام کرد که با رکورد فروش سنگ آهن در فصل پایانی سال مالی خود با توجه به تقاضای قوی چین، فراتر از برآوردهای سالانه رفت.
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
 

روابط عمومی موفق با مدیر توانمند

می متالز - عالیه نقیب الذاکرین بافقی کارشناس روابط عمومی شرکت سنگ آهن مرکزی ایران- بافق - یک روابط عمومی قوی مدیری دارد که نیاز به دیده شدن را در صدر برنامه ها نمی گنجاند بلکه بیشتر دغدغۀ رسیدن به اهداف سازمان را دارد و ذهن همیشه بیدارش متوجه موفقیت برنامه هاست. زمانی که به اهداف سازمان برسد، پیروز است و نتیجۀ توانمندیش پس از موفقیت به طور طبیعی در معرض دید همگان قرار می گیرد.
 

چادرملو از ابتدای مرداد چقدر سنگ آهن تولید کرده است؟

می متالز - بررسی آمار تولیدات مجتمع معدنی چادرملو کارخانه فرآوری و تولید کنسانتره سنگ آهن حاکی از تولید ۶۰۹ هزار و ۵۲۴ تن کنسانتره سنگ آهن تر در این مجتمع از ابتدای مردادماه تا پایان روز کاری گذشته (شنبه، ۱۸ مرداد ماه) است.
 

هدف جدید «واله» برای تولید ۴۰۰ میلیون تن سنگ آهن

می متالز - شرکت واله در حال برنامه‌ریزی برای تولید ۴۰۰ میلیون تن سنگ‌ آهن در سال ۲۰۲۲ میلادی است. مدیران شرکت در تاریخ ۳۰ جولای گفتند، در صورت نیاز بازار، شعار «ارزش بر کمیت ارجح است» در سایر برنامه‌ریزی‌های توسعه‌ای این معدن اعمال خواهد شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما