خبر
سنگ های تزئینی  
دبیر انجمن سنگ ایران مطرح کرد:

تعریف 50 دوره آموزشی در کمیسیون آموزش انجمن سنگ/ آموزش در معادن با استفاده از کلیپ‌های تصویری

می متالز - یکی از مسائل مهمی که امروزه در بسیاری از صنایع مورد توجه قرار گرفته، همکاری مشترک با دانشگاه‌ها به منظور ارتقای سطح علمی زنجیره ارزش است. صنعت سنگ ایران نیز در این مسیر گام برداشته و 50دوره آموزشی در کمیسیون آموزش انجمن سنگ تعریف کرده است.

شریفی

به گزارش می متالز، دبیر انجمن سنگ ایران، درباره این اقدام مشترک انجمن سنگ با دانشگاه‌های کشور گفت: کار ارزشمندی که هم اکنون انجمن سنگ در این صنعت به آن پرداخته، همکاری با دانشگاه‌های کشور است.  در این زمینه، کمیسیونی بسیار قوی آموزشی متشکل از اساتید دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه شاهرود، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشگاه تربیت مدرس و سایر دانشگاه‌ها به وجود آمده است و  این اعضای هیات علمی همگی با صنعت سنگ آشنایی داشته و  با آن در ارتباط اند.

احمد شریفی با بیان این مطلب در ادامه افزود: حدود ۵۰ دوره آموزشی در این کمیسیون تعریف کردیم. همچنین با کمک دانشگاه ها و استفاده از اطلاعات و امکانات موجود با یک شرکت فعال و تخصصی در حال ساخت کلیپ های آموزشی که ترکیبی از انیمیشن و فیلم برداری است و  چگونگی فعالیت در معادن، دستگاه ها و نحوه استفاده از آن، آموزش در حین کار، آموزش بسته بندی در تولید استاندارد و... در آن نشان و آموزش داده می شود.

وی ادامه داد: در کنار این دوره‌های آموزشی که با کمک دانشگاه‌ها و ایمیدرو انجام می شود، کلیپ های آموزشی نیز به صورت مجازی تهیه شده تا در اختیار همه پرسنل معدن و واحدهای فرآوری قرارگیرد تا آنها به فراخور نوع فعالیت خود از این کلیپ های آموزشی استفاده کنند.

شریفی ادامه داد: برای مثال در بخش معدن کسی که با دستگاه حفاری کار می‌کند باید کار با دستگاه را بلد باشد و نحوه کاری آن را بداند. این مدل از یادگیری می تواند از طریق این کلیپها صورت پذیرد و به پیشبرد اهداف در صنعت سنگ کمک کند.

به گفته دبیر انجمن سنگ ایران، همکاری با دانشگاه ها و ایمیدرو اقدام بسیار مهمی است که به ارتقای سطح علمی زنجیره ارزش صنعت سنگ کمک خواهد کرد و حرکت موثری در این صنعت به شمار می آید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 طی چهار ماه اول سال:

شرکت های آلومینیوم ساز ۶۷ درصد بیشتر تولید کردند

می متالز - تولید شمش آلومینیوم در ۵ شرکت بورسی و غیر بورسی طی چهار ماه اول سال جاری با رشد ۶۷ درصدی به ۱۳۸هزار و ۷۰۰ تن رسید.
 با اجرای طرح پایش محقق شد؛

بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در بخش معدن

می متالز - مدیر روابط عمومی سازمان ایمیدرو اعلام کرد: پیاده‌سازی سیاست پایش در این سازمان امکان بهره‌برداری از ۳.۲ میلیارد دلار طرح در سال گذشته را فراهم ساخت و امسال نیز این روند تداوم دارد.
 

مدل مدیریتی ایمیدرو چگونه اجرایی شد

می متالز - محمد سپهر مدیر روابط عمومی ایمیدرو گفت: این سازمان مدل "پایش حوزه تولید و توسعه" را طراحی و با هدف نظارت دقیق، اجرایی کرده است. سپهر تاکید کرد: این مدل از زمان تصدی مسوولیت از سوی دکتر غریب پور، ارایه شد.
 معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو مطرح کرد:

تبدیل ذخایر بلوکه شده سنگ آهن به معادن قابل استخراج به منظور پایداری صنعت فولاد کشور

می متالز - معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو در حاشیه این بازدید ضمن ابراز خردسندی از تلاش و عملکرد پیمانکار و سرمایه گذاران در واحد آنومالی شمالی از همکاران شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران خواستار تدبیر و برنامه جهت رفع عقب افتادگی فعالیت معدنکاری در معدن سنگ آهن چاه گز شد.
 مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران خبر داد:

آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه - سنگان؛ به زودی

می متالز - مدیرعامل شرکت تامین و توسعه زیرساخت های شرق ایران از آغاز عملیات اجرایی باند دوم محور تربت حیدریه- سنگان طی روزهای آتی خبر داد.
 

سهم ۳۰ درصدی معدن در اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی

می متالز - بخش معدن و صنایع معدنی سهم حدود ۳۰ درصدی از فهرست اولویت‌های سرمایه‌گذاری خارجی وزارت صنعت، معدن وتجارت را به خود اختصاص داده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما