خبر
آهن و فولاد   مواد  

صادرات "فروس" در تیرماه با رشد همراه شد/ فروسیلیسم پرفروش ترین محصول صادراتی

می متالز - شرکت فروسیلیس ایران با نماد فروس گزارش فعالیت ماهانه یک ماهه منتهی به 31 تیرماه 99 خود را منتشر کرد و بر اساس آن فروش صادراتی این شرکت در تیرماه 115,460 میلیون ریال بوده که نسبت به دوره 3 ماه گذشته با رشد همراه بوده است.

به گزارش می متالز، میزان فروش ماهیانه شرکت در تیر ماه امسال 384,932 میلیون ریال بوده است و این رقم در 3 ماه نخست امسال 692,700 میلیون ریال ثبت شده است که نشان از رشد فروش ماهیانه این شرکت معدنی دارد.

فروش داخلی شرکت فروسیلیس ایران در ماه تیر مبلغ 270,559میلیون ریال بوده است و این رقم در بهار امسال 636,255میلیون ریال بوده و دلیل رشد آن نیز افزایش میزان تعداد فروش و نرخ فروش محصولات است. همچنین بر اساس آمار منتشره بیشترین فروش تولیدات شرکت در تیر ماه امسال، محصول فروسیلیسیم بوده است.

همچنین فروش صادراتی "فروس" در تیر ماه امسال موفق به انجام صادرات نیز شده است و رقم حاصل از آن مبلغ 115,460 میلیون ریال بوده است که نسبت به 3 ماه اول سال با رشد قابل قبولی همراه گشته ، چراکه در بهار امسال رقم 74,474 میلیون ریال بوده است و در مجموع میزان صادرات انجام شده در 4 ماه اول امسال رقم 189,934 میلیون ریال بوده است.

بیشترین فروش صادراتی تولیدات شرکت در تیر ماه امسال، فروسیلیسیم بوده است.

این شرکت از ابتدای سال مالی تا انتهای تیر ماه 99 در مجموع مبلغ1,077,632 میلیون ریال فروش داشته است که نسبت به فروش تولیدات شرکت در مدت مشابه سال 98 که درآمد حاصله 818,429 میلیون ریال شده افزایش 32 درصدی را نشان می دهد.

گفتنی است محصولات تولیدی این شرکت شامل فروسیلیسم، فروسیلیکومنیزیوم، پودر میکروسیلیکا، سرباره و ته پاتیل، مذاب فروسیلیسم هستند.

به گزارش ایراسین، ماده معدنی سیلیس به عنوان یکی از مواد اولیه مهم و ضروری در صنعت فولادسازی و ریخته گری به شمار می آید و ایران با دارا بودن ذخایر فراوان سیلیس توانسته به یکی از تولیدکنندگان بزرگ این محصول در منطقه تبدیل شود و هر ساله صادرات گسترده ای به کشورهای مختلف انجام دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پیشنهاد قیمتی فولادسازان و فروسیلیسی‌ها برای "فروسیلیس" اعلام شد

می متالز - روز گذشته جلسه‌ای بین نمایندگان شرکت‌های بزرگ فولادی کشور با تولیدکنندگان فروسیلیس به منظور تعیین قیمت این محصول برگزار شد.
 براساس اطلاعیه صادره مدیریت پذیرش و بازاریابی اعلام شد؛

پذیرش محصول ۳ شرکت جدید در بورس کالا

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس کالای ایران طی صدور اطلاعیه های مجزا، از پذیرش کالای نوار پوشش لوله، بیتومن انامل و فروسیلیسیوم سه شرکت در بازار فرعی این بورس خبر داد.
 

افزایش سرمایه ۳۸۶ درصدی از تجدید ارزیابی منجر به رشد قیمت شد

می متالز - شرکت بورسی از برنامه افزایش سرمایه ۳۸۶ درصدی از محل تجدید ارزیابی دارایی ها خبر داد و با رشد قیمت سهام روبرو شد.
 

فروسیلیس؛ یک گام تا بومی‌سازی

می متالز - کمتر از یک دهه است که ملایر در جنوب استان همدان به واسطه وجود معادن غنی و سرشار، هم اکنون به اوج شکوفایی و جهش در صنعت فروسیلیس رسیده است و این جز با حمایت و تدبیر دولت و عزم راسخ بخش خصوصی محقق نمی‌شد، افتخاری که بدون شک ایران را در واردات این کالا بی‌نیاز کرده و به سمت بومی‌سازی در حرکت است.
 مدیرعامل شرکت صنایع فروآلیاژ ایران:

تولید فروسیلیس در ایران 160 درصد نیاز بازار داخلیست / تغییرات قیمتی فروسیلیس ناشی از افزایش نرخ ارز است

می متالز - مدیرعامل شرکت فرو آلیاژ ایران در خصوص تغییرات قیمتی به وجود آمده برای فروسیلیس که مورد نیاز فولادسازان است گفت: اگر تغییر قیمتی در بازار فروسیلیس به وجود آمده به دلیل تغییرات نرخ ارز است. زیرا مواداولیه مورد استفاده برای محصول نهایی نیز با قیمت بالاتری تهیه می شود و با شرایط قبلی نمی‌توان محصول تولید کرد و محصول را به فروش رساند.
 درخواست 5 فولادساز بزرگ کشور از معاونت معدنی برای رفع مشکل تامین فروسیلیس

موجودی حداقلی، کارخانه‌های فولادی را تا مرز تعطیلی می‌کشاند/ قیمت‌گذاری فروسیلیس فرمولیزه شود

می متالز - ایران به عنوان یکی از بزرگترین صادرکنندگان فروسیلیس در منطقه بشمار می آید و طی سال‌های گذشته نیز تولیدات قابل قبولی عرضه و به کشورهایی همچون ترکیه، هند و کشورهای اروپایی صادرات داشته اند؛ اما نکته اینجاست این ماده معدنی که در تولید و ساخت محصولات فولادی و ریخته گری از اهمیت بالایی برخوردار است؛ آیا به دست مصرف کنندگان داخلی می‌رسد و آنها مشکلی برای تامین این ماده معدنی ندارند؟
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما