خبر
نفت  
ترامپ:

ائتلاف اوپک پلاس میلیون‌ها شغل را در آمریکا نجات داد

می متالز - رئیس جمهور آمریکا گفت کاهش تولید اوپک و متحدانش قیمت جهانی نفت را متعادل کرده و میلیون‌ها شغل در صنعت انرژی و مخصوصاً صنعت آمریکا را نجات داده است.

به گزارش می متالز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در سخنرانی خود در میدلند تگزاس از استقلال انرژی این کشور حمایت کرد و قول داد صنعت نفت آمریکا هرگز وابسته به عرضه کنندگان خارجی که دشمن این کشور هستند نباشد.

ترامپ در این سخنرانی که بخشی از کمپین انتخاباتی او  بود و به منظور تقویت روحیه تولید کنندگان حوزه پرمین و کارگران صنعت نفت انجام می شد گفت:« ما اینجا هستیم تا به کسانی که می‌خواهند صنعت شما را نابود کنند و آمریکا را وابسته به تولیدکنندگان خارجی سازند، بگوییم این اتفاق دوباره در این کشور نمی‌افتد».

ترامپ با اشاره به اقداماتی که جهت تقویت صنعت انرژی آمریکا در پیش گرفته، گفت:« ما هرگز دوباره وابسته به هیچ عرضه کننده خارجی نخواهیم بود و از مشاغل خود دفاع می کنیم».

یکی از اقداماتی که ترامپ برای رونق صنعت انرژی کشور انجام می‌دهد تمدید مجوز صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا تا ۲۰۵۰ است. وی همچنین چهار مجوز امضا کرد که طبق آن ها زیرساختهای خطوط لوله و خطوط ریلی بین تگزاس و مکزیک ایجاد می‌شود.

وی گفت:« دو مجوز برای صادرات نفت خام تگزاس به مکزیک امضا شده است که پیروزی قابل توجهی برای کارگران این ایالت است».

ترامپ همچنین از عربستان سعودی، روسیه و ائتلاف اوپک پلاس برای کاهش ۹.۷ میلیون بشکه در روز از تولیدشان  در ماه های مه و ژوئن و متعادل کردن قیمت نفت تشکر کرد.

رئیس جمهور آمریکا گفت:« این کاهش تولید قیمت جهانی نفت را متعادل کرد و میلیون‌ها شغل در صنعت انرژی و مخصوصاً صنعت ما را نجات داد».

تولید کنندگان حوزه پرمین ضربه سختی از سقوط قیمت نفت خورده اند و آمار ورشکستگی ها در این حوزه طی هفته های اخیر افزایش یافته است.

کد خبر: 120582
تاریخ: 1399/05/10 - 20:21
منبع: ایران پترونت

گاز طبیعی  اوپک پلاس  قیمت جهانی نفت  تولید اوپک 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

انفجار قیمت گاز طبیعی در یک هفته

می متالز - گاز طبیعی در هفته گذشته توانست رشد قیمتی کم‌نظیر ۴۴/ ۲۴ درصدی را ثبت کند تا به اوج ۸ ماهه خود برسد. این کامودیتی حتی پیش از ظهور کرونا وضعیت چندان جالبی نداشت اما شیوع کووید-۱۹ و کاهش مصرف، قیمت آن را حتی بیش از گذشته کاهش داد.
 

رشد گاز طبیعی در روز سقوط فرآورده‌های نفتی

می متالز - در روز پایانی معاملات حامل‌های انرژی و فرآورده‌های نفتی در بازار نایمکس آمریکا تنها گاز طبیعی توانست عملکردی مثبت از خود برجای بگذارد و دیگر کامودیتی‌های موجود در بازار همگی با کاهش قیمت مواجه شدند.
 

کره جنوبی به پاکستان گاز مایع می‌فرستد

می متالز - شرکت بین المللی پوسکوی کره جنوبی مناقصه ای را برای عرضه گاز طبیعی مایع به پاکستان برنده شده است.
 عراق متعهد شد:

تحویل ماهانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت به لبنان

می متالز - یک مقام سیاسی آگاه روز پنجشنبه اعلام کرد که «مصطفی الکاظمی»، نخست وزیر عراق قول داده است که برای کمک به لبنان در مقابله با فاجعه اخیر انفجار در بندر بیروت،‌ ماهانه ۱۰۰ هزار بشکه نفت تحویل لبنان بدهد.
 

آمریکا به عربستان نفت صادر کرد!

می متالز - آمریکا در ژوئن یک محموله نفت به عربستان سعودی فرستاد که نخستین محموله صادراتی به عربستان سعودی از زمان لغو ممنوعیت صادرات در سال ۲۰۱۵ بود.
 

بزرگ‌ترین مجتمع تولیدکننده متانول جهان به بهره‌برداری رسید

می متالز - رئیس جمهوری روز پنجشنبه در آیینی ویدئوکنفرانسی ۲ واحد پتروشیمی متانول کاوه و کیمیای پارس خاومیانه در مجموع با ظرقیت تولید سالانه حدود چهار میلیون تن متانول و اشتغال‌زایی ۲ هزار و ۵۰ نفر را در استان بوشهر افتتاح کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما