خبر
نفت  

عراق همچنان بالاتر از سهمیه اوپک نفت تولید می‌کند

می متالز - آمار صادرات نفت عراق از ابتدای ماه میلادی جاری تاکنون افزایش داشته و نشان می دهد که دومین تولیدکننده بزرگ اوپک همچنان بالاتر از سهمیه تعیین شده تحت توافق اوپک پلاس تولید می کند.

به گزارش می متالز، آمار رفینیتیو آیکان و یک منبع صنعتی نشان می دهد صادرات از بصره و سایر پایانه های جنوبی عراق تا ۲۹ ژوییه به ۲.۷۵ میلیون بشکه در روز بالغ شد که ۵۰ هزار بشکه در روز بالاتر از آمار رسمی صادرات نفت از جنوب این کشور در ژوئن بود.

یک منبع صنعتی آگاه به رویترز گفت: هیچ تغییر قابل توجهی روی نداده و صادرات نفت بصره همچنان ۲.۷ تا ۲.۸ میلیون بشکه در روز است.

اوپک و متحدانش در قالب گروه اوپک پلاس با هدف تقویت قیمت ها از ماه مه اجرای توافق کاهش تولید ۹.۷ میلیون بشکه در روز را آغاز کردند و سهم عراق از این کاهش تولید، ۱.۰۶ میلیون بشکه در روز بوده است.

آمار ژوییه نشان می دهد که عراق هنوز به طور کامل به تعهداتش برای کاهش تولید عمل نکرده و بسیار بالاتر از آنچه برنامه بارگیری ژوییه نشان می دهد، نفت صادر کرده است.

عراق اعلام کرده که به توافق اوپک پلاس پایبند است و نرخ پایبندی خود را افزایش خواهد داد. این کشور قول داده که مازاد تولیدی که در مه و ژوئن داشته است را با کاهش بیشتر تولید در ماه های بعد جبران کند. جنوب محل اصلی صادرات نفت عراق است و بنابراین پایبندی بغداد به توافق اوپک پلاس باید در صادرات کمتر منعکس شود.

بغداد در سال ۲۰۱۷ که نخستین دور توافق کاهش تولید اوپک پلاس آغاز شد، تمایلی به پیوستن به این پیمان نداشت اما این بار اعلام کرده که توافق اوپک پلاس به نفع این کشور است.

با این حال آمار نفتکش ها نشان داد که صادرات از شمال عراق در ژوییه افزایش داشته و صادرات شمال این کشور حداقل ۴۰۰ هزار بشکه در روز در مقایسه با ۳۷۰ هزار بشکه در روز در ژوئن بوده است.

بر اساس گزارش رویترز، افزایش صادرات شمال عراق به معنای آن است که صادرات نفت این کشور در ژوییه ۸۰ هزار بشکه در روز بالاتر بوده است.

کد خبر: 120593
تاریخ: 1399/05/10 - 16:54
منبع: ایران پترونت

صادرات نفت  اوپک پلاس  تولیدکننده  عراق 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

روسیه ۹ میلیون تن به آمریکا نفت صادر کرد

می متالز - آمارهای گمرکی نشان می‌دهد روسیه در نیمه نخست سال جاری ۹ میلیون تن به آمریکا نفت صادر کرده که بیشترین میزان از سال ۲۰۰۴ به بعد محسوب می‌شود.
 سخنگوی گمرک ایران:

مرز شلمچه باز است

می متالز - سخنگوی گمرک ایران گفت: برخلاف برخی گمانه ها مبنی بر بسته بودن مرز شلمچه، این مرز همچنان باز است و فعالیتهای تجاری در آن جریان دارد.فقط محدودیتهایی برای صادرات تره بار وجود دارد
 

روسیه تحریم نفتی ونزوئلا را برای آمریکا جبران کرد

می متالز - صادرات نفت روسیه به آمریکا در ماه جولای ۱۶ درصد نسبت به ژوئن افزایش داشته چون پالایشگاه‌های آمریکا مجبور بودند بشکه های از دست رفته نفت سنگین ونزوئلا را پس از اعمال تحریم‌های آمریکا علیه کاراکاس، جایگزین کنند.
 رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد:

افزایش ۲۰ میلیارد دلاری مبادلات تجاری با عراق

می متالز - زادبوم، رئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران گفت: هم اکنون ظرفیت تجاری ما با کشور عراق ۹ میلیارد دلار در سال است که با چشم اندازی که رئیس جمهور و دولت تعریف کرده باید به ۲۰ میلیارد دلار برسد
 

آمریکایی‌ها به‌دنبال تصرف نفتکش‌های ونزوئلا

می متالز - شرکت‌های آمریکایی سعی دارند نفتکش‌های ونزوئلا را در ازای خسارتی که دولت ونزوئلا در جریان ملی کردن شرکتهای خصوصی در زمان هوگو چاوز به آنها بدهکار است، تصرف کنند.
 

آمریکا به عربستان نفت صادر کرد!

می متالز - آمریکا در ژوئن یک محموله نفت به عربستان سعودی فرستاد که نخستین محموله صادراتی به عربستان سعودی از زمان لغو ممنوعیت صادرات در سال ۲۰۱۵ بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما