خبر
نفت  

تولید نفت انگلیس ۵ درصد کاهش یافت

می متالز - تولید نفت انگلیس ۵ درصد طی ۵ ماه اول ۲۰۲۰ کاهش یافته و به ۱.۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده است.

به گزارش می متالز، تولید نفت انگلیس ۵ درصد طی ۵ ماه اول ۲۰۲۰ کاهش یافته و به ۱.۱۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. کاهش تقاضا به معنای پیشی گرفتن صادرات از واردات برای دومین ماه پیاپی در ماه مه است.

وزارت کسب و کار، انرژی و استراتژی صنعتی انگلیس اعلام کرد تولید نفت خام ۴ درصد در ۵ ماه اول سال جاری میلادی نسبت به همین دوره در سال قبل کاهش یافته و به ۱.۰۱ میلیون بشکه در روز رسیده است. تولید مایعات گاز طبیعی هم ۱۳ درصد پایین آمده و به ۹۶ هزار بشکه در روز رسیده است.

تولید نفت انگلیس در ماه مه ۱.۰۸ میلیون بشکه در روز بود که کاهش کمی نسبت به ماه آوریل داشت. تولید نفت این کشور در ماه مارس به پایین‌ترین رقم یعنی ۱.۰۳ میلیون بشکه در روز رسیده بود. صنعت نفت بالادستی انگلیس در آن زمان درگیر شیوع ویروس کرونا در میان کارگران بخش نفت دریایی بود که باعث کاهش نیروی کار این بخش در اواسط ماه مارس و کاهش تولید نفت شد.

صادرات نفت خام و مایعات گاز طبیعی انگلیس در ماه مه ۷۴۵ هزار مگاتن بیشتر از واردات آن بود.

مصرف پالایشگاه ها در بحبوحه همه‌گیری ویروس کرونا ۲۴ درصد در ماه مه نسبت به سال گذشته کاهش داشت.

واردات نفت خام انگلیس به پایین‌ترین رقم رسیده و در حال حاضر یک سوم واردات در سال گذشته است چون پالایشگاه های این کشور ۹۰ درصد بیشتر از سال گذشته از نفت تولید داخل استفاده کرده اند. واردات محصولات نفتی هم در نتیجه کاهش تقاضا برای سوخت  به خاطر تعطیلی های ناشی از همه گیری ویروس‌کرونا، به پایین ترین رقم طی چند سال گذشته رسیده است.

آژانس بین‌المللی انرژی پیش‌بینی می‌کند تولید نفت انگلیس در سال جاری میلادی ۱.۱۲ میلیون بشکه در روز باشد و در سال آینده تا ۱.۰۹ میلیون بشکه در روز کاهش یابد.

کد خبر: 120595
تاریخ: 1399/05/10 - 10:37
منبع: ایران پترونت

نفت خام  ویروس کرونا  صنعت نفت  تولید نفت 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در ادامه سال ۲۰۲۰؛

رقابت قيمتی سنگ آهن و زغال سنگ کک

می متالز - در حال حاضر شواهد و مدارک کافی نشان می دهد ۲۰۲۰ یک سال بسیار عجیب از نظر بازارهای کالایی است و در پی همین امر این احتمال وجود دارد که به زودی قیمت سنگ آهن از زغال سنگ کک فراتر رود. براساس داده های S&P Global Platts، قیمت هر تن سنگ آهن و زغال سنگ کک، با هزینه حمل بار به چین، در روز سه شنبه برابر با هم بوده است. سنگ معدن ۶۲٪ توسط Plattsبه قیمت ۱۱۸ دلار در هر تن ارزیابی شد و ۱.۶۵ دلار بیشتر از قیمت قبلی بود. در حالی که زغال سنگ کک با قیمت ۱۱۸.۵۰ دلار در بدون تغییر باقی ماند.
 

مترو شیراز پس از ۳۵ روز شروع بکار کرد

می متالز - مترو شیراز پس از گذشت ۳۵ روز که به دلیل اوج گیری شیوع کرونا در شیراز تعطیل بود بازگشایی شد.
 

کمک 60 واحد صنعتی گیلان برای کمک آسیب‌دیدگان کرونا

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت گیلان، از کمک 500 میلیون تومانی60 واحد تولیدی شهرک‌های صنعتی گیلان به آسیب‌دیدگان از شروع کرونا خبر داد.
 

ادامه تعدیل نیرو در صنایع نفت و گاز و معدن آمریکا

می متالز - کل اشتغال در صنایع معدنکاری و استخراج نفت و گاز آمریکا در ماه جولای به ۵۶۹۱۰۰ نفر رسید در حالی که در ماه ژوئن برابر با ۵۷۶۱۰۰ نفر بود.
 

رکورد فروش سنگ آهن شرکت Fortescue استرالیا

می متالز - شرکت معدنی Fortescue در روز ۲۳ جولای اعلام کرد که با رکورد فروش سنگ آهن در فصل پایانی سال مالی خود با توجه به تقاضای قوی چین، فراتر از برآوردهای سالانه رفت.
 

افزایش تولید نفت عربستان تا ۱۳ میلیون بشکه در روز

می متالز - مدیرعامل آرامکو، پس از اعلام وضعیت شرکت در سه ماهه دوم سال جاری میلادی، به تحلیل گران و سرمایه گذاران گفت قصد دارد ظرفیت تولید نفت خام را یک میلیون بشکه در روز افزایش داده و به ۱۳ میلیون بشکه در روز برساند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما