خبر
نفت  

امضای قرارداد نفتی یک شرکت آمریکایی با کردهای سوریه

می متالز - کردهای سوریه قراردادی با یک شرکت نفت آمریکایی با نام دلتا کرسنت انرژی جهت دادوستد نفت در منطقه تحت کنترل نیروهای آمریکایی و توسعه و به روز سازی میادین نفتی موجود امضا کرده است.

به گزارش می متالز، کردهای سوریه قراردادی با یک شرکت نفت آمریکایی با نام دلتا کرسنت انرژی امضا کرده اند. به گفته یکی از منابع آگاه، این قرارداد هفته گذشته به منظور دادوستد نفت در این منطقه تحت کنترل نیروهای آمریکایی و توسعه و به روز سازی میادین نفتی موجود بسته شده است. جزئیات بیشتری در مورد این شرکت نفت اعلام نشده ولی به نظر می رسد گفتگو برای عقد این قرارداد مدتها ادامه داشته و این شرکت مجوز  دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی (اوفاک) را برای فعالیت در سوریه دریافت کرده است.

نماینده شورای دموکراتیک سوریه در آمریکا، امضای این قرارداد با شرکت دلتا کرسنت را تایید کرد ولی جزئیات بیشتری را ارائه نداد.

نفت منبع اصلی درآمد کردهای سوریه است.

مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد مشکلی با این قرارداد ندارد. وی گفت امضای این قرارداد بیشتر از حد انتظار طول کشیده است و حالا اجرایی می شود.

بیشتر ثروت نفتی سوریه در اختیار شورشیان این کشور است و بیشتر در میادین نفتی رمیلان نزدیک به مرز ترکیه و عراق و میدان نفتی العمر در جنوب این کشور قرار دارد. قبل از آغاز جنگ داخلی در سوریه در ۲۰۱۱، این کشور حدود ۳۸۰ هزار بشکه در روز نفت تولید می‌کرد. تولید نفت این کشور حالا تا ۶۰ هزار بشکه در روز کاهش یافته و بیشتر آن در پالایشگاه های موقتی پالایش شده و از طریق خط لوله های آسیب دیده ای که باعث آلودگی های محیط زیستی می شوند منتقل می شود.

طبق گفته منابع، فرستاده ویژه آمریکا در سوریه این قرارداد را به اطلاع ترکیه رسانده و آنکارا هیچ عکس العمل منفی در قبال آن نداشته است. برخی میادین نفتی خاص از این قرارداد کنار گذاشته شده‌اند تا سوری های خارج از منطقه کردنشین سهم خود را از این نفت حفظ کرده باشند.

کد خبر: 120597
تاریخ: 1399/05/10 - 20:17
منبع: ایران پترونت

نفت  قرارداد نفتی  محیط زیست  میادین نفتی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

قیمت نفت با واکسن کرونا شارژ شد

می متالز - موفقیت واکسن کرونا در روسیه باعث شد تا قیمت نفت امروز با رشد بیش از یک درصد در معاملات همراه شود.
 

از بازار نفت چه خبر؟

می متالز - قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه همچنان در بالاترین رکورد پنج ماه اخیر ایستاد؛ گزارش ها نشان می دهد که نفت به دلیل ادامه ابهامات در خصوص روند احیای تقاضا، شیوع ویروس کرونا و افزایش تولید اوپک پلاس، برای صعود به بالای میانگین قیمت ۲۰۰ روزه تقلا می کند.
 

ادامه تعدیل نیرو در صنایع نفت و گاز و معدن آمریکا

می متالز - کل اشتغال در صنایع معدنکاری و استخراج نفت و گاز آمریکا در ماه جولای به ۵۶۹۱۰۰ نفر رسید در حالی که در ماه ژوئن برابر با ۵۷۶۱۰۰ نفر بود.
 توسط "شساخت" عملیاتی خواهد شد:

صنایع پلیمر گچساران درخواست ارائه تضامین بانکی داد

می متالز - شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت قرارداد منعقد کرد.
 

رشد شاخص بورس‌های آسیا، اروپا و آمریکا

می متالز - آمار معاملات بازارهای سهام در دنیا حاکی از رشد شاخص‌ها در بورس‌های آسیا، اروپا و آمریکا است.
 

کلیات طرح عرضه نفت در بورس انرژی تصویب شد

می متالز - رئیس جمهور از تصویب کلیات طرح فروش داخلی نفت و عرضه آن در بورس انرژی در جلسه روز گذشته شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما