خبر
سرب و روی   بورس و سهام  

"کیک روی" محصول پرفروش "فروی" در اولین ماه تابستان

می متالز - شرکت ذوب روی اصفهان با نماد "فروی" گزارش فعالیت ماهانه 1ماه منتهی به 31 تیرماه خود را منتشر کرد و بر اساس آن کیک روی به عنوان پرفروشترین محصول در بازار داخلی شناخته شده است.

به گزارش می متالز، میزان فروش ماهیانه شرکت ذوب روی اصفهان، در تیر ماه امسال 157,937 میلیون ریال بوده است. همچنین این رقم در 3 ماه نخست امسال به میزان 515,099 میلیون ریال ثبت شده است.

بر اساس آمار منتشره، فروش داخلی شرکت در ماه تیر 8,416 میلیون ریال بوده است و در 3 ماهه نخست امسال نیز این 24,525 میلیون ریال شده و به نظر می رسد که وضعیت فروش در این ماه نسبت به ماه های قبل تغییر زیادی نداشته است.

بیشترین فروش تولیدات شرکت در بازارهای داخلی در تیر ماه امسال، محصول کیک روی بوده است.

همچنین از ابتدای سال مالی 99 تا پایان تیرماه 994تن شمش روی تولید شده اما فروشی در این مدت انجام نگرفته است. اما در زمینه تولید سرباره روی میزان تولید 99تن بوده که از این میزان 64 تن آن با ارزش 6474نیلیون ریال به فروش رسیده است.

بر اساس این گزارش، فروش صادراتی شرکت در تیرماه امسال 149,419 میلیون ریال بوده است، همچنین در مدت 3 ماه نخست امسال 498,828میلیون ریال بوده که در مجموع می‌توان گفت میزان صادرات حاصله طی مدت 4 ماه امسال شرکت ذوب روی اصفهان رقم 639,247میلیون ریال شده است.

عمده محصولات صادراتی شرکت در این ماه شمش روی بوده است. همچنین میزان صادرات شمش در تیرماه  99، به میزان 1,204 تن بوده است این در حالی است که شرکت در ماه قبل صادراتی از این محصول نداشته است.

شرکت ذوب روی اصفهان از ابتدای سال مالی تا انتهای تیر ماه 99 در مجموع مبلغ 673,036 میلیون ریال فروش داشته که نسبت فروش تولیدات شرکت در مدت مشابه سال 98 که رقم 394,241میلیون ریال بوده از رشد 70درصدی این شرکت خبر می‌دهد.

گفتنی است عدم صادرات شمش روی در مدت 4 ماهه نخست امسال ، شاید به دلیل وضع عوارض صادراتی است که از سوی دولت برای تولیدکنندگان و صادرکنندگان این محصول گذاشته شده است. چرا با توجه به افزایش هزینه های تولید به دلیل افزایش نرخ ارز و همچنین شیوع ویروس کرونا، در کل روند صادرات با مشکل روبرو گشته و وضع عوارض صادراتی نیز در نهایت سبب شده تا صادرات این محصول از صرفه اقتصادی دور شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رونمایی از اهداف طرح جامع سرب و روی/ تولید شمش روی تا افق ۱۴۲۰ به ۶۳۰ هزار تن می‌رسد

می متالز - با نگاهی کلی به طرح جامع سرب و روی کشور می‌توان گفت که ایران با دارا بودن بیش از ۱۲ میلیون تن فلز محتوی روی (معادل ۵ درصد ذخایر روی جهان) در رتبه ششم کشورهای دارای ذخایر سرب و روی جهان قرار دارد. وجود معادن و قابلیت‌های گسترده معدنی سرب و روی در کشور، ضرورت برنامه ریزی جامع و یکپارچه برای شناسایی و بهره‌برداری بهینه از این ذخایر را دو چندان کرده است.
 افزایش ۴۴درصدی وزن سودآوری در سال ۹۸ بدست آمد:

فروش ۵۸هزار تنی شمش روی "کالسیمین"

می متالز - درسال گذشته و در بخش سایر درآمد‌ها مبلغ ۸۹۹ میلیارد ریال سود تسعیر ارز و ۸۵۴ میلیارد ریال سایر درآمد‌ها را شناسایی کرده است.
 

۴ شرکت جدید در بورس کالا پذیرش شد

می متالز - مدیریت پذیرش و بازاریابی بورس از پذیرش ۴ شرکت جدید در بورس کالا خبرداد
 طی روز یکشنبه رقم خورد

مس کاتد و شمش روی در بورس کالا معامله شد

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالا روز یکشنبه (12 مردادماه) میزبان دادوستد یک هزار و 960 تن مس کاتد، 4 هزار تن مس کم عیار، 360 تن شمش روی، 120 تن سولفورمولیبدن و 12 تن کنسانتره فلزات گرانبها بود
 

"فروی" باز هم در سبد فروش "کاما"

می متالز - شرکت باما یک میلیون سهم شرکت ذوب روی اصفهان را واگذار کرد.
 برای چندمین بار صورت می گیرد:

سود ۶.۵ میلیارد تومانی"کاما" از فروش یک میلیون سهم شرکت زیرمجموعه

می متالز - شرکت باما برای چندمین بار از فروش یک میلیون سهم ذوب روی اصفهان و کسب سود ۶.۵ میلیارد تومانی خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما