خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات معدنی   ریلی و راه آهن  
معاون وزیر صمت:

خط ریلی ۸۰۰ کیلومتری سنگان به بافق امسال انجام می شود

می متالز - معاون وزیر صمت، گفت: خط ریلی ۸۰۰ کیلومتری سنگان به بافق در دستور کاری امسال است که ۸۰ درصد مواد معدنی جابه‌جا شده در این خط ریلی است.

به گزارش می متالز، غریب‌پور ظهر چهارشنبه در مراسم حاشیه بازدید از معادن استان و فعالین این صنعت گفت: شغل، محصول تولید است و ایجاد شغل، ساده‌ترین راه برای ایجاد عدالت اجتماعی می باشد. 

وی با بیان اینکه هر شغل معدن ۱۷ شغل پایین‌دستی ایجاد می‌کند که اولویت، اشتغال هم بومی می باشد، اظهار کرد: معدن اهمیت اقتصادی بسیار بالایی دارد. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه امسال سال خاصی در تقویت زیربناها است، گفت: خط ریلی ۸۰۰ کیلومتری سنگان به بافق  امسال انجام می شود که ۸۰ درصد مواد معدنی جابه‌جا شده در این خط ریلی است. 

غریب پور به بروز سانی اعتبارات متناسب با افزایش قیمت برای احداث راه زنجان‌ - دندی اشاره کرد و گفت: بنا به دستور استاندار اعتبارات کار این جاده متناسب با شرایط، اختصاص داده خواهد شد. 

وی افزود: طی روزهای گذشته شرکت هپکو زمین‌گیر شده بود و پنج شرکت بزرگ تفاهم‌نامه با هپکو امضا کردند تا این شرکت بزرگ دوباره فعال شود. 

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت ابراز کرد: ۱۸ میلیون تن حجم فعالیت معدن انگوران است و در بخش مواد معدنی غیر از آهن، حجم تولیدات جهان ۴۳۵ میلیارد ریال است که تقریبا با GDP ایران برابری می‌کند. 

غریب پور افزود: سهم ایران از تولید آلومینیوم ۷۸۷ هزار تن، طلا هشت هزار تن، مس ۲۵۰ هزار تن، سرب ۱۹۸ هزار تن و روی  ۲۰۸ هزار تن است. 

وی از واگذار شدن طرح توسعه طلا و معدن خبر داد و یادآور شد:در خراسان‌جنوبی رویکرد توسعه در مواد غیرآهنی و سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی در دستور کار قرار دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

رشد تولید ۶ قلم کالای معدنی در فصل بهار

می متالز - آمار تولید ۶ قلم کالای منتخب بخش معدن و صنایع معدنی در مدت سه ماهه ابتدایی امسال نشان‌دهنده رشد ۱.۸ تا ۴۶.۳ درصدی در این بخش است.
 به دستور دادستان کل کشور؛

معوقات خرداد و تیر کارگران هپکو هفته آینده پرداخت می‌شود/ دستور دادستان کل کشور به حسابرسی از شرکت

می متالز - نشستی با حضور مسوولان استان مرکزی و نمایندگان کارگران هپکو با دادستان کل کشور برگزار شد و طی آن پرداخت معوقات خرداد و تیر کارگران و حسابرسی از این شرکت تکلیف شد.
 در نشست بررسی مشکلات «هپکو» با حضور دادستان کل کشور مطرح شد؛

دستگاه قضا تلاش می کند تا کارگران «هپکو» به خواسته خود که احیا این شرکت است برسند/ پرونده حسابرسی از «هپکو» به جریان خواهد افتاد

می متالز - حجت الاسلام منتظری دادستان کل کشور در جلسه بررسی و پیگیری مشکلات شرکت هپکو اراک گفت: دستگاه قضا تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا پرسنل این شرکت هر چه سریع‌تر به خواسته خود که احیا و برگشت رونق تولید به هپکو است برسند.
 دادستان اراک:

معوقات کارگران هپکو اراک هفته آینده پرداخت می‌شود

می متالز - دادستان عمومی و انقلاب اراک گفت: حقوق معوق خرداد و تیرماه امسال کارکنان هپکو اراک اوایل هفته آینده پرداخت می‌شود.
 

خیابانی به سمت وزارت صمت نرسید

می متالز - به‌رغم لابی گسترده مسئول دفتر رئیس‌جمهور و یارانش و بسیج تمامی تشکل‌ها و انجمن‌های تحت پوشش وزارت صمت اعم از اصناف و صنعتگران برای حمایت از حسین مدرس‌خیابانی، وکلای ملت با ۱۰۴ رأی موافق، ۱۴۰ رأی مخالف و ۱۰ رأی ممتنع به وزیر پیشنهادی دولت برای تصدی وزارت صنعت، معدن و تجارت رأی ندادند.
 

مشکلات و مسائل هپکو با حضور دادستان کل کشور بررسی شد

می متالز - دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان مرکزی گفت: مشکلات و مسائل هپکو با حضور دادستان کل کشور بررسی شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما