خبر
سیمان و بتن   بورس و سهام   پالایشگاه  
کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

لیدری‌های آینده از نوع پالایشی‌ها و سیمانی‌ها

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: پالایشی ها، و سیمانی‌ها (با توجه به افزایش نرخی که در آینده خواهد گرفت)، شانس و قدرت بیشتری نسبت به صنایع دیگر برای لیدر شدن را دارند.

لیدری پالایشی ها و سیمانی ها در چندماه آینده

به گزارش می متالز، بهزاد احمدی نسب کارشناس بازار سرمایه در خصوص روند کلی بازار در ماه‌های آینده بیان کرد: با توجه به مجامعی که در پیش داریم و همچنین گزارش‌های فصلی ۳ ماهه؛ به نظر می‌رسد بازار سرمایه آنچنان رشدی نخواهد داشت و متعادل خواهد بود.

وی ادامه داد: روند صعودی که بازار سرمایه از پایان سال گذشته تا اواخر اردیبهشت ماه داشته، متعادل‌تر شده و استنباط من بر آن بوده که توقع سهامداران از سودآوری بازار سرمایه بیشتر شده است.

این کارشناس بابازر تصریح کرد: سطح توقع سرمایه گذاران از بازدهی سهم‌ها افزایش یافته و به همین دلیل شاخص بازار سرمایه در چند وقت اخیر در پی اصلاحاتی که صورت گرفت، بیشتر دستوری بوده و خود به خود این اتفاق نیفتاده که بتواند سطح توقعات را معقول کند.

وی افزود: سهامداران باید بدانند همیشه قرار نیست بازار سرمایه ۸ الی ۱۰ برابر بازدهی داشته باشد که اگر اینطور بود، تمام مشاغل باید کار خود را تعطیل کنند و در بازار سرمایه مشغول شوند. در حال حاضر بازار روند صعودی خود را طی کرده و متعادل‌تر شده است؛ بنابراین انتظار رشد ۱۰ الی ۱۵ درصدی شاخص منطقی‌تر است. عملا سرمایه گذارانی که با نگرش سرمایه گذاری به بازارسرمایه وارد می‌شوند و نه دلالی، باید در بازار سرمایه حضور داشته باشند و نه دلالانی که به واسطه‌ی رونق بازار سرمایه وارد شده اند.

وی در خصوص تاثیر آزادسازی معاملات سهام عدالت بر روند بازار سرمایه اظهار کرد: عموما درصد کمی از دارندگان سهام عدالت، اطلاعاتی در مورد بازار سرمایه دارند و موضوع دیگر این است که ۳۰ درصد سهام عدالت قابل معامله است و تاثیر چندانی بر بازار مشاهده نمی‌شود.

این کارشناس بازارسرمایه اضافه کرد: از قشری که دارای سهام عدالت هستند در حدود ۱۰ الی ۱۵ درصد با خرید و فروش آنلاین سهام آشنا هستند و اینکه چگونه باید کد بورسی بگیرند. به همین دلیل استنباط میکنم که دولت تفهیم به نگهداری از سهام عدالت میکند و کسانی که از سرمایه گذاری اطلاعی ندارند، از دولت تبعیت می‌کنند.

احمدی نسب در معرفی صنایع برتر بازار در چندماه پیش رو نیز گفت: پالایشی ها، و سیمانی‌ها (با توجه به افزایش نرخی که در آینده خواهد گرفت)، شانس و قدرت بیشتری نسبت به صنایع دیگر برای لیدر شدن را دارند.

کد خبر: 120694
تاریخ: 1399/05/09 - 15:14
منبع: بورس نیوز

سهام عدالت  بازارسرمایه  بهزاد احمدی نسب  کد بورسی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 زنگنه خبر داد:

امضای ۹ قرارداد نفتی در هفته آینده

می متالز - وزیر نفت از امضای ۹ قرارداد نفتی در هفته آینده خبر داد و گفت: مراسم امضای ۹ قرارداد نفتی انجام خواهد شد که نشان‌دهنده تداوم کار است.
 

سهام عدالت ۵۰۰ هزار تومانی چقدر می‌ارزد؟

می متالز - برگه‌های سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی چقدر ارزش دارند؟ برگه‌های سهام عدالت یک میلیون تومانی چطور؟
 وزیر اقتصاد:

برای جاماندگان سهام عدالت، سهام نداریم

می متالز - وزیر اقتصاد گفت: در قانون آمده ۶ دهک جامعه باید از سهام عدالت برخوردار شوند که ما سهام عدالت را به ۶ دهک جامعه داده‌ایم.
 سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت:

وصعیت نامشخص شرکت‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت

می متالز - سخنگوی شرکت‌های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت گفت: هنوز پرتفوی سهام متقاضیان روش غیرمستقیم در شرکت‌های استانی سهام عدالت قرار نگرفته، برخی افراد می‌خواهند با درج آگهی ثبت نام از اشخاص برای کاندیداتوری در سامانه‌های بورس به نام «ستان» از افراد متقاضی ثبت نام کنند.
 تا پایان سال محقق می‌شود:

بورسی شدن همه شرکت ‌های سرمایه گذاری استانی

می متالز - مدیر برنامه‌ریزی شرکت سپرده‌گذاری مرکزی از امکان فروش تمام سهام عدالت افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کردند تا پایان سال خبر داد و گفت: تا پایان سال تمام شرکت‌های استانی باید بورسی شوند.
 وزیر اقتصاد مطرح کرد:

واریز نشدن پول سهام عدالت را گزارش کنید

می متالز - وزیر اقتصاد با بیان اینکه تأخیر در واریز وجوه حاصل از فروش سهام عدالت نباید غیرمعمول باشد، از مردم خواست تأخیر بیش‌ازاندازه در واریز پول سهام عدالت را به وزارت اقتصاد اطلاع دهند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما