خبر
آهن و فولاد   متالورژی   ریخته گری  
مدیر روابط عمومی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران:

بدون برپایی نمایشگاه ها چرخ کارخانه ها نمی چرخد/ تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد در آذربایجان شرقی

می متالز - مدیر روابط عمومی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران، برگزاری نمایشگاه ها را یک فعالیت اجتماعی و اقتصادی دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه، محلی برای ایجاد ارتباط موثر بین واحدهای مختلف اقتصادی است که این ارتباط در دراز مدت باعث تولید ثروت شده و موتور محرکه اقتصاد را بیش از پیش به چرخش در می آورد.

به گزارش می متالز، محمود بندرچی افزود: ما مجبور هستیم که فعالیت اجتماعی و اقتصادی داشته باشیم و نمایشگاه یکی از چرخ های اقتصادی کشور است و در صورت عدم برپایی آن، چرخ کارخانه ها نمی چرخد.

مجری برگزاری هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالورژی، فولاد و ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته در تبریز  به تاثیر کرونا بر برگزاری نمایشگاه ها اشاره کرد و اذعان داشت: از زمان شیوع این ویروس در جامعه برگزاری همه نمایشگاه ها به حالت تعویق افتاده بود، ولی تعویق بیشتر از این به چرخه اقتصاد کشور ضرر جبران ناپذیری وارد خواهد کرد.

وی به اهمیت برپایی نمایشگاه ها اشاره کرد و افزود: قلب اقتصاد در نمایشگاه ها تعریف می شود؛ در نمایشگاه ها است که محصولات معرفی می شوند، دستاوردهای یک شغل نشان داده می شوند و ارتباط بین تولیدکنندگان برقرار می شود.

بندرچی ادامه داد: به واسطه برپایی یک نمایشگاه است که کلی بازدید کننده حرفه ای در صنعت مربوطه وارد کار می شوند که به رشد اقتصاد منطقه کمک می کند.

مدیر روابط عمومی انجمن صنفی برگزارکنندگان نمایشگاه های ایران، هدف از برپایی نمایشگاه های تخصصی را  پیوندی بین تمام این زنجیره ها دانست و خاطرنشان کرد: نمایشگاه ها در دو نوع عمومی و تخصصی برگزار می شوند و برخلاف نمایشگاه های عمومی، مخاطبین نمایشگاه های تخصصی از قبل تعیین شده هستند.

مدیر عامل شرکت رستاک پاد ویژن در ادامه به برگزاری هفدهمین نمایشگاه متالوژی در آذربایجان شرقی اشاره کرد و اذعان داشت: در این نمایشگاه که از ۱۲ تا ۱۵ مرداد ماه در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تبریز برگزار خواهد شد؛ ریخته گران، شرکت های فنی و مهندسی، ماشی آلات، آبیاری، آهنگری و پرس کاری و.. حضور خواهند داشت.

بندرچی به کمبود فولاد در آذربایجان شرقی اشاره کرد و افزود: آذربایجان شرقی در صنعت فولاد و تهیه مواد اولیه آن به شدت کمبود دارد و این نمایشگاه فرصت خوبی برای ارائه محصولات شرکت های تولید کننده قطعات فولادی است.

وی به دلایل کمبود فولاد در آذربایجان شرقی اشاره کرد و اذعان داشت: دلیل کمبود فولاد در استان این است که کارهای اکتشافی و استخراج معادن سنگ به خوبی انجام نگرفته است.

بندرچی افزود: سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد در آذربایجان شرقی تولید می شود، که ۹۰ درصد آن را بخش خصوصی تامین می کند.

وی در ادمه به رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری این نمایشگاه اشاره کرد و اذعان داشت: قبل از ورود به سالن های نمایشگاه، افراد باید از تونل های ضدعفونی رد شوند و همچنین ماسک در اختیار همه مراجعه کنندگان قرار خواهد گرفت و سالن ها هر روز بعد از اتمام کار نمایشگاه، ضدعفونی خواهند شد.

بندرچی در آخر، صنعت ریخته گری را مادر تمام صنایع ایران دانست و تصریح کرد: بخش عمده مقاومت در برابر تحریم ها را مدیون صنعت ریخته گری هستیم؛ چرا که این صنعت به شدت ارزآور است و شرکت ریخته گری تراکتورسازی تبریز، سرآمد ریخته گران ایران است.

کد خبر: 120721
تاریخ: 1399/05/09 - 10:43
منبع: تبریز من

متالورژی، فولاد و ریخته گری  محمود بندرچی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در گفتگو با مدیرعامل شرکت رستاک پادویژن مطرح شد؛

گردهمایی ۷۰ شرکت داخلی در هفدهمین نمایشگاه تخصصی متافوند

می متالز - هفدهمین نمایشگاه بین المللی متالوژی، فولاد و ریخته گری، ماشین آلات و صنایع وابسته (متافوند) ۱۲ الی ۱۵ مردادماه امسال با حضور ۷۰ شرکت داخلی و ۱۰ نماینده از کشورهای دیگر در سالن پروین اعتصامی نمایشگاه بین‌المللی تبریز برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه شرکت‌های شاخصی همچون مس سونگون، فولاد شهریار، مجتمع فولاد صنعت بناب، فولاد آذربایجان و فولاد مهر سهند با رعایت پروتکل‌های بهداشتی حضور خواهند داشت.
 

متافوند و متالکس با قدرت برگزار می‌شود

می متالز - نخستین رویداد با عنوان نمایشگاه بین‌المللی متالورژی، فولاد، ریخته‌گری، ماشین‌آلات و صنایع وابسته (متافوند) ۱۲ الی ۱۵ مردادماه امسال در تبریز برگزار خواهد شد. دومین رویداد نیز با عنوان دوازدهمین نمایشگاه بین‌المللی فولاد، متالورژی، ریخته‌گری، ماشین‌الات و صنایع وابسته (متالکس) ۱ تا ۴ شهریور برگزار خواهد شد.
 

نمایشگاه معدن و صنایع معدنی در کرمان برگزار می شود

می متالز - مجری نمایشگاه صنایع معدنی در کرمان گفت: عصر امروز هشتمین نمایشگاه بین المللی معدن وصنایع معدنی در کرمان افتتاح می‌شود.
 مدیر نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع غیر آهنی:

اکتشاف، اصلی‌ترین مرحله در توسعه معادن کشور است

می متالز - بندرچی گفت: اکتشاف، اصلی‌ترین مرحله در توسعه معادن کشور و همچنین نخستین حلقه در چرخه فعالیت‌های معدنی محسوب می‌شود.
 معاون ایمیدرو مطرح کرد:

نیاز به بازبینی حقوق دولتی معادن در قالب طرح جامع

می متالز - معاون طرح‌های توسعه معدن و صنایع معدنی سازمان ایمیدرو گفت: امروز یکی از چالش‌های بخش معدن در ارتباط با حقوق دولتی معادن است که در چارچوب طرح جامع نیازمند بازبینی و بازنگری بوده تا قابلیت اجرایی پیدا کند.
 

برگزاری همایش و نمایشگاه معادن و صنایع غیر آهنی در تهران

می متالز - ومین همایش بین‌المللی و نمایشگاه تخصصی معادن و صنایع غیر آهنی از 29 دی تا یک بهمن ماه در تهران برگزار می‌شود، رویدادی کم نظیر که در آن صنعتگران و دست اندرکاران و تقریبا همه سازمان‌ها و انجمن‌های دولتی و خصوصی حوزه معدن حضور و مشارکت دارند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما