خبر
اقتصاد  
مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت مطرح کرد:

توسعه تجارت با پاکستان با توسعه زیرساخت های مرز ریمدان چابهار

می متالز - مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: توجه به زیرساخت‌های مرز ریمدان چابهار موجب توسعه روابط اقتصادی و افزایش حجم تجارت و مبادلات بین ایران و پاکستان در محدوده دشتیاری سواحل مکران می‌شود

به گزارش می متالز، به نقل از روابط‌عمومی سازمان توسعه تجارت ایران، سید رضا سید آقا زاده روز پنجشنبه در حاشیه بازدید از بازارچه و پایانه مرزی ریمدان چابهار اظهار داشت: در این بازدید مسائل و مشکلات این بازارچه در بخش‌های مختلف مورد بررسی قرار گرفت و امیدواریم تمام امکانات، تجهیزات و فعالیت‌ها به سوی تسهیل در تجارت و جابجایی کالا و مسافر انجام شود.

وی گفت: با توجه به اینکه انجام مبادلات تجاری از طریق بازارچه‌های مرزی، علاوه‌بر ایجاد درآمد و اشتغال، منجر به تامین کالاهای موردنیاز استان‌های هم مرز ایران و پاکستان خواهد شد لذا ضروری است همه مسوولان برای تکمیل زیرساخت‌ها بسیج شوند.

مدیرکل آسیا و اقیانوسیه سازمان توسعه تجارت ایران گفت: ضرورت دارد همه مجموعه‌های مرتبط پیگیری‌های لازم جهت آماده سازی سریعتر زیرساخت‌های لازم را انجام و شرایط را برای مبادلات کالایی و مسافری فراهم کنند.

وی ادامه داد: مسائل، مشکلات زیربنایی، تاسیسات و نیز راهکارهای تسهیل مبادلات کالایی در بازارچه ریمدان جهت طرح در وزارت صنعت، معدن و تجارت تهیه شده و بزودی شاهد تصمیم‌گیری خوبی در این مرز خواهیم بود.

گفتنی است، مرز ریمدان از سال ۸۷ راه‌اندازی شده و فاقد هرگونه امکانات و زیرساخت‌ها بوده است ولی در سال ۹۵ با پیگیری‌های مسوولان و مردم با رسمی شدن این مرز برای جابجایی کالا و مسافر بین ایران و پاکستان در محدوده دشتیاری توسط دولت موافقت و هم اینک فعالیت‌های تجاری در این مرز در حال انجام است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست وزارت صمت:

۴۳ هزار خودرو به بازار عرضه می‌شود

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: با ترخیص محموله قطعات مورد نیاز شرکت ایران خودرو، میزان خودروهای دپو شده در پارکینگ‌ها حدود ۵۰ درصد کاهش می‌یابد و در هفته‌های آینده ۴۳ هزار خودرو به بازار ارائه می‌شود.
 معاون بین‌الملل اتاق ایران

نشست کمیته گواهی مبدأ بین ایران و اتحادیه اوراسیا شهریورماه برگزار می‌شود

می متالز - معاون بین‌الملل اتاق ایران از تشکیل کارگروهی با حضور نماینده اتاق ایران، وزارت صنعت، معدن و تجارت و گمرک به منظور آماده سازی اطلاعات موردنیاز در مذاکره با کشورهای عضو اوراسیا در کمیته گواهی مبدأ خبر داد. قرار است نشست کمیته گواهی مبدأ در شهریورماه برگزار شود.
 حسن روحانی در مراسم افتتاح ۵ پروژه وزارت صنعت، معدن و تجارت:

در سال ۹۹، ۲۶ میلیون تن بر زنجیره فولاد افزوده می‌شود

می متالز - رئیس‌جمهور در مراسم افتتاح ۵ پروژه ملی وزارت صنعت گفت: در بخش فولاد در آغاز دولت، تولید این زنجیره‌ها تقریباً نصف شرایط امروز بود، یعنی ما در زمینه فولاد آنچه در سال ۹۲ داشتیم امروز به دو برابر رسیده است و ما در شرایط تحریم در هر سال توانستیم کنسانتره، گندله، آهن اسفنجی و فولاد را در مجموع دو برابر کنیم
 

قاچاق سیگار دوبل شد

می متالز - جدیدترین آمارهای رسمی از کاهش تولید سیگار در داخل و رشد تقریباً دو برابری قاچاق سیگار از خارج حکایت دارد
 

قیمت خودرو تا چه زمانی بالا می‌رود؟

می متالز - منحنی قیمت خودروها پس از سهمیه‌بندی و گرانی بنزین در جمعه دو هفته پیش، روندی صعودی به خود گرفت، در این میان برخی معتقدند افزایش قیمت خودروها ناشی از ماجرای بنزین بوده و برخی دیگر نیز می‌گویند این دو الزاما و در مورد همه خودروها ارتباطی به هم ندارند و پای دلال‌ها در میان است، با این حال مشخص نیست افزایش قیمت تا چه زمانی ادامه خواهد یافت؟
 

شکایت از خودروسازان به شورای رقابت

می متالز - در روزهایی که شورای رقابت به دنبال در اختیار گرفتن دوباره قیمت‌گذاری خودروهای داخلی است، تعدادی از مشتریان شکایات خود درباره بدعهدی خودروسازان در تحویل محصول‌های ثبت نامی را به این شورا ارجاع داده‌اند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما