خبر
بورس کالا  
امروز رقم خورد؛

ثبت معامله ۳۱ هزار تن ورق فولادی در بورس کالا

می متالز - تالار محصولات صنعتی و معدنی بورس کالای ایران، روز دوشنبه ۱۳ مردادماه، میزبان دادوستد ۳۱ هزار و ۵۰۰ تن ورق فولادی بود.

به گزارش می متالز، امروز و در تالار مذکور ۶۰ تن مس مفتول، ۷۰ تن شمش روی و یک هزار و ۶۰۰ تن شمش هزار پوندی آلومینیوم معامله شد.

شایان ذکر است تالار فرآورده های نفتی و پتروشیمی نیز در این روز شاهد معامله ۶ هزار و ۷۸۰ تن مواد پلیمری، ۲ هزار و ۶۱ تن قیر، ۷ هزار تن وکیوم باتوم، ۱۱۰ تن مواد شیمیایی، ۶۷۵ تن روغن پایه، ۲۰۰ تن اسلاک واکس و ۲۹۹ تن پارافین واکس بود.

تالار صادراتی بورس کالای ایران نیز در این روز معامله ۵ هزار و ۵۲۲ تن قیر را تجربه کرد.

کد خبر: 121254
تاریخ: 1399/05/13 - 18:55
منبع: بورس کالای ایران

بورس کالا  محصولات صنعتی و معدنی 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

شفاف‌سازی و کاهش قیمت، نتیجه عرضه محصولات فولادی در بورس کالا

می متالز - شیوه‌نامه فولادی که دولت برای صنعت فولاد ارائه کرده است، همه تولیدکنندگان محصولات فولادی اعم از سنگ‌آهن تا محصولات نهایی را ملزم به عرضه محصول در بورس کالا کرده که نظرات متفاوتی را از سوی فعالان این حوزه در پی داشته است اما همگان اذعان دارند که عرضه و تقاضای محصولات فولادی در کشور باید شفاف باشد.
 

رشد حجم و ارزش معاملات در بورس کالای ایران

می متالز - طی دی ماه، ۲ میلیون و ۸۹۳ هزار تن انواع کالا به ارزش بیش از ۳۳۸ هزار میلیارد ریال در بازار فیزیکی بورس کالای ایران مورد دادوستد قرار گرفت که نسبت به آذر ماه به ترتیب افزایش ۵ و ۷ درصدی حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.
 

معامله ۲۲ هزار تن لوب کات در بورس کالا ثبت شد

می متالز - در تالار فرآورده‌های نفتی و پتروشیمی بورس کالای ایران معامله ۲۲ هزار تن لوب کات ثبت شد.
 در نامه تفصیلی انجمن فولاد به کمیسیون صنایع مجلس ارائه شد:

پیشنهادات اصلاحی انجمن فولاد در خصوص طرح «توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد»/ صادرات فولاد را محدود نکنید/ محصولات نهایی همچون لوله و پروفیل به‌صورت حداکثری در بورس کالا عرضه شود +متن کامل نامه

می متالز - انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران طی نامه‌ای تفصیلی به رئیس کمیسیون صنایع و معادن مجلس، ضمن تشریح ایرادات طرح «توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد»، پیشنهادات اصلاحی خود برای رفع نواقص این طرح را ارائه کرد. گفتنی است کلیات این طرح اخیراً به تصویب نمایندگان مجلس رسیده است.
 

افزایش ۵ و ۷ درصدی حجم و ارزش معاملات بورس کالا

می متالز - معاملات بورس کالا طی دی‌ماه نسبت به آذر ماه به ترتیب افزایش ۵ و ۷ درصدی حجم و ارزش معاملات را تجربه کرد.
 

جایگزینی تابلوی مسکن بورس کالا برای مزایده های سنتی

می متالز - بازار مسکن از جمله بازارهایی است که تاکنون تکانه‌های شدید و بسیار زیاد قیمتی را پشت سر گذاشته و به‌عنوان بازاری رقیب یا جایگزین بازار سرمایه ایفای نقش کرده است. درحالی که اگر این دو بازار با سازوکاری کارشناسی شده در کنار یکدیگر قرار بگیرندامکان پوشش نوسان‌‎های مداوم قیمتی و تامین نقدینگی لازم برای بازار مسکن، از بستر بازار سرمایه را فراهم کنند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما