خبر
مواد معدنی   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

معافیت‌های تعرفه‌ای ‌مواد معدنی ‌در بندر چابهار به سه ماه رسید

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.

به گزارش می متالز، عضو هیأت عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی اظهار داشت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای برای مواد معدنی را از پنج روز به سه ماه رساندیم که تأثیر بسزایی در فعالیت‌ها و عملکرد تجاری این منطقه خواهد داشت که در ماه‌های آتی می‌توان میزان پیشرفت در این زمینه را ارزیابی کرد.

فرهاد منتصر کوهساری بیان کرد: ایجاد زیر ساخت‌های مناسب و اعطای تخفیف‌های تعرفه‌ای و مشوق‌های ارائه شده به فعالان اقتصادی در بندر چابهار سبب شده است که این بندر استراتژیک، هر روز نقش پررنگ‌تری در اقتصاد ملی ایفا کند. چابهار از نظر ژئوپلتیکی در مقایسه با دیگر مناطق ساحلی در جنوب ایران اهمیت بالایی دارد چرا که این منطقه دارای موقعیت ممتازی در زمینه کشتیرانی و حمل نقل دریایی است.

وی افزود: عمق زیاد آب برای تردد شناورهای اقیانوس پیما و ایجاد تأسیسات بندری بستری مناسب جهت تردد شناورها در بندر چابهار با توان عملیات بالا فراهم کرده است و در همین راستا سازمان بنادر و دریانوردی با ارائه مشوق‌های تعرفه‌ای سعی در جذب کالا و کشتی به ویژه کشتی‌های لاینر به بندر شهید بهشتی چابهار داشته و در سال جاری نیز علاوه بر تخفیف‌های سال‌های گذشته تخفیف‌های دیگری نیز در نظر گرفته‌ایم.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ادامه داد: مدت معافیت کالاهای مواد معدنی در مصالح ساختمانی در بندر شهید بهشتی چابهار در کلیه رویه‌های گمرکی سه ماه تعیین شده است. همچنین ۱۰۰ درصد تخفیف در هزینه شیفتینگ شناورهای بین بندر شهید کلانتری و شهید بهشتی یا بالعکس برای بارگیری کانتینرهای پر صادراتی یا ترانزیتی از مبدا بندر شهید بهشتی چابهار و سه ماه معافیت بر هزینه انبارداری کانتینرهای خالی که برای بارگیری کالاهای صادراتی یا ترانزیتی وارد بندر شهید بهشتی چابهار می‌شود از جمله این مشوق‌هاست.

وی گفت: یکی دیگر از مشوق‌های تعریف شده برای افزایش تبادلات تجاری از طریق بندر چابهار ازمذاکره با خطوط لاینر و ارائه مشوق‌های تعرفه‌ای به شناورهای مذکور برای تردد بیشتر به بندر شهید بهشتی چابهار است که مسلماً تأثیر بسزایی در این ز مینه می‌گذارد اما برخی از این مشوق‌ها از ابتدای امسال و برخی دیگر از ابتدای مرداد ماه عملیاتی شده و پس از گذشت چند ماه می‌توان آثار آن را مورد ارزیابی قرار داد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

عملیات اجرایی ۴ پروژه عمرانی بندر چابهار به ارزش بیش از ۹۰۰۰ میلیارد ریال آغاز شد

می متالز - عملیات اجرایی پروژه های عمرانی بندر چابهار به ارزش ۹ هزار و نه میلیارد ریال در سواحل استان سیستان و بلوچستان با حضور معاون اول رئیس جمهور آغاز شد.
 

ورود ۸ میلیون یورو تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر

می متالز - مدیرکل بنادر و دریانوردی سیستان و بلوچستان از ورود اولین محموله تجهیزات بندر چابهار تا کمتر از دو هفته دیگر خبر داد و گفت: تا چند روز آینده قرارداد 10 ساله با اپراتور هندی فعال می شود.
 

توسعه بازار پسکرانه با بهره‌گیری از ظرفیت‌های بندر چابهار

می متالز - نشست مسوولان سازمان بنادر و دریانوردی و نمایندگی های خطوط کشتیرانی با هدف توسعه بازار پسکرانه با بهره مندی از ظرفیت های بندر چابهار و رونق ترافیک بار و کالا برگزار شد.
 

۳میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد

می متالز - عضو هیأت‌عامل و معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه افزایش بهره‌وری تجهیزات بندری در کشور عملیاتی شد، گفت: ۳میلیون و ۸۱۰ هزار تن کالای اساسی در بنادر وجود دارد و همکاری همه دستگاه‌ها برای افزایش سرعت تخلیه کالاها ضروری است.
 

علاقه‌مندی ازبکستان برای سرمایه‌گذاری در توسعه بندر چابهار

می متالز - نشست دوجانبه حمل و نقلی دو کشور ایران و ازبکستان برگزار شد و طرف ازبک از علاقه‌مندی برای حضور در بندر چابهار و استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقلی و لجستیک بندر چابهار خبر داد.
 

علاقه‌مندی ازبکستان برای سرمایه‌گذاری در بندر چابهار

می متالز - نشست دوجانبه حمل و نقلی ایران و ازبکستان برگزار شد و طرف ازبک از علاقه‌مندی برای حضور در بندر چابهار و استفاده از ظرفیت‌های حمل و نقلی و لجستیک بندر چابهار خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما