خبر
محیط زیست   نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.

به گزارش می متالز، رسانه ­ها معمولا به کاهش تعداد دکل ­های حفاری نفت و گاز در آمریکا می­پردازند، حال آنکه در ماه گذشته میلادی 90 درصد کاهش تعداد دکل­ها خارج از آمریکا و کانادا رخ داده که این ماشین ­آلات را در سایر مناطق جهان به پایین­ترین سطح از سال 2003 رسانده است.

تعداد دکل ­های حفاری نفت و گاز در ماه جولای رکوردی دیگر بر جای گذاشته که مهم­ترین علت آن ادامه کاهش تعداد این ماشین ­آلات خارج از آمریکای شمالی بوده است. با محاسبات بیکر هیوز، تعداد این دکل­ها در کل جهان با کاهش 43 واحد در ماه گذشته به یک هزار و 30 رسیده است که نکته جالب در این باره سهم 90 درصدی سایر کشورها غیر از آمریکا و کانادا در افت دکل­ ها است. با این حال، تعداد دکل­ های بین­ المللی در آوریل 743 مورد تخمین زده می­شود که کمترین میزان آن­ها از سال 2003 به حساب می­آید.    

حفاری اوایل امسال (2020) به دلیل سقوط قیمت نفت ناشی از پاندمی کرونا کاهش یافته است. اگرچه در هفته­های اخیر نشانه ­های از افزایش فعالیت در ایالات متحده دیده شده اما خارج از آمریکای شمالی کاهش دکل­های حفاری ادامه داشته است. بزرگ­ترین کاهش تعداد این ماشین­آلات در خاورمیانه اتفاق افتاده است. این کاهش به دلیل افت تولید بسیاری از تولیدکننده ­ها در این منطقه رخ داده اما با بازگشت بخشی از تولید طی ماه جاری (آگوست) انتظار می­رود تعداد دکل­های خاورمیانه افزایش یابد.

آمریکا هم هفته گذشته شاهد کاهش 4 مورد از دکل­های حفاری نفت بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده بیکر هیوز، این سطح از تعداد دکل­ها کمترین از سال 2005 است. از چهار ماه و نیم گذشته این کشور در حال پارک کردن این ماشین­ آلات به طور تقریبا پیوست ه­ای بوده است.  

همین موضوع باعث شده غول­های نفتی آمریکا اکسون موبیل و شورن هشدار دهند میلیاردها بشکه منابع نفت ممکن است از برنامه حفاری پاک شوند زیرا قیمت­های پایین استخراج­شان را غیراقتصادی می­کنند.

مدیران نفتی به جای جست­­جو برای کشف منابع دست­نخورده، سعی می­کنند با دادن سود سهام بالا و دیگر سیاست­هایی که به نفع سهام­داران است، سرمایه­ گذارانی را که از سال­ها بازدهی کم گله دارند، راضی کنند.

بر همین اساس، مت گلگر، مدیر عامل پارسلی انرژی می­گوید: «شرکت­های اکتشاف و تولید در آمریکای شمالی در جنگی برای سرمایه­ گذاری و نه (افزایش) سهم بازار جهانی هستند.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

کاهش بیش از ۲ درصدی قیمت نفت

می متالز - در حالی که نگرانی ها در مورد قرنطینه مجدد شهرهای چین به دلیل موج جدید کرونا سبب شده تا خوش بینی های ناشی از رشد آمارهای واردات نفت این کشور خنثی شود، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بیش از ۲ درصدی بود.
 

قیمت جهانی برنت ۵۵ دلار و ۹۶ سنت شد

می متالز - قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز (جمعه 26 دی ماه) با ۴۶ سنت معادل ۰.۸۲ درصد کاهش به ۵۵ دلار و ۹۶ سنت رسید.
 

نفت برنت ۵۷ دلاری شد

می متالز - قیمت نفت برنت با امید به رشد اقتصادی در سال ۲۰۲۱ به بالای ۵۷ دلار در هر بشکه رسید.
 

افت پایبندی اوپک پلاس به پیمان محدودیت تولید نفت

می متالز - شرکت مشاوره پترولجستیک اعلام کرد نرخ پایبندی اوپک پلاس به توافق کاهش تولید نفت در دسامبر به ۷۵ درصد کاهش یافت که پایینترین نرخ از زمان آغاز اجرای این توافق در ماه مه سال ۲۰۲۰ بود.
 

10 عامل تاثیر گذار بر قیمت آهن آلات

می متالز - همان طور که می‌دانید، مقاطع فولادی در تمامی کشورها برای حمل و نقل ماشین آلات، راهسازی، توسعه زیر ساخت‌ها و مواردی از این قبیل کاربردهای فراوانی دارند. با توجه به ارزش و اهمیت فولاد و آهن، میزان تقاضا در قیمت نهایی این محصولات تاثیرگذار است. عوامل مهمی هستند که بر قیمت آهن آلات تاثیر گذارند که در این مطلب به آن‌ها می‌پردازیم.
 

رشد ۸ درصدی قیمت طلای سیاه با کاهش تولید نفت عربستان

می متالز - قیمت نفت در هفته گذشته با توجه به تمدید کاهش تولید از سوی اوپک پلاس و اعلام عربستان برای خروج یک میلیون بشکه‌ای نفت این کشور از بازار،‌ با رشدی حدود هشت درصد همراه شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما