خبر
محیط زیست   نفت   ماشین آلات و تجهیزات انرژی  

کاهش تعداد دکل‌های حفاری در ماه جولای + دلیل

می متالز - درحالی که تعداد دکل‌های حفاری نفت و گاز در امریکا روندی کاهشی داشته که دلیل آن نیز اعلام شد.

به گزارش می متالز، رسانه ­ها معمولا به کاهش تعداد دکل ­های حفاری نفت و گاز در آمریکا می­پردازند، حال آنکه در ماه گذشته میلادی 90 درصد کاهش تعداد دکل­ها خارج از آمریکا و کانادا رخ داده که این ماشین ­آلات را در سایر مناطق جهان به پایین­ترین سطح از سال 2003 رسانده است.

تعداد دکل ­های حفاری نفت و گاز در ماه جولای رکوردی دیگر بر جای گذاشته که مهم­ترین علت آن ادامه کاهش تعداد این ماشین ­آلات خارج از آمریکای شمالی بوده است. با محاسبات بیکر هیوز، تعداد این دکل­ها در کل جهان با کاهش 43 واحد در ماه گذشته به یک هزار و 30 رسیده است که نکته جالب در این باره سهم 90 درصدی سایر کشورها غیر از آمریکا و کانادا در افت دکل­ ها است. با این حال، تعداد دکل­ های بین­ المللی در آوریل 743 مورد تخمین زده می­شود که کمترین میزان آن­ها از سال 2003 به حساب می­آید.    

حفاری اوایل امسال (2020) به دلیل سقوط قیمت نفت ناشی از پاندمی کرونا کاهش یافته است. اگرچه در هفته­های اخیر نشانه ­های از افزایش فعالیت در ایالات متحده دیده شده اما خارج از آمریکای شمالی کاهش دکل­های حفاری ادامه داشته است. بزرگ­ترین کاهش تعداد این ماشین­آلات در خاورمیانه اتفاق افتاده است. این کاهش به دلیل افت تولید بسیاری از تولیدکننده ­ها در این منطقه رخ داده اما با بازگشت بخشی از تولید طی ماه جاری (آگوست) انتظار می­رود تعداد دکل­های خاورمیانه افزایش یابد.

آمریکا هم هفته گذشته شاهد کاهش 4 مورد از دکل­های حفاری نفت بود. بر اساس اطلاعات منتشر شده بیکر هیوز، این سطح از تعداد دکل­ها کمترین از سال 2005 است. از چهار ماه و نیم گذشته این کشور در حال پارک کردن این ماشین­ آلات به طور تقریبا پیوست ه­ای بوده است.  

همین موضوع باعث شده غول­های نفتی آمریکا اکسون موبیل و شورن هشدار دهند میلیاردها بشکه منابع نفت ممکن است از برنامه حفاری پاک شوند زیرا قیمت­های پایین استخراج­شان را غیراقتصادی می­کنند.

مدیران نفتی به جای جست­­جو برای کشف منابع دست­نخورده، سعی می­کنند با دادن سود سهام بالا و دیگر سیاست­هایی که به نفع سهام­داران است، سرمایه­ گذارانی را که از سال­ها بازدهی کم گله دارند، راضی کنند.

بر همین اساس، مت گلگر، مدیر عامل پارسلی انرژی می­گوید: «شرکت­های اکتشاف و تولید در آمریکای شمالی در جنگی برای سرمایه­ گذاری و نه (افزایش) سهم بازار جهانی هستند.»

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سه ارز جذاب در پسا کرونا چه خواهد بود

می متالز - بانک گلدمن ساکس امریکا اعلام کردند که پس از پایان بحران کرونا در جهان روبل روسیه یکی از سه ارز جذاب در میان ارزهای بازارهای نوظهور در جهان خواهد بود.
 

طلای سیاه، قربانی موج دوم کرونا

می متالز - قیمت نفت به دلیل افزایش نگرانی‌ها نسبت به بالاگرفتن موج دوم کرونا در جهان با کاهش همراه شد.
 

کاهش بیش از ۲۲ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریورماه) بیش از ۲۲ دلار نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافت.
 

انتخابات آمریکا و سرنوشت مبهم تولیدکنندگان نفت

می متالز - پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا که به دنبال محدودیت حفاری نفت شیل است، امیدها برای احیای فوری صنعت نفت این کشور را به باد خواهد داد.
 همزمان با خیز دوباره کرونا در جهان؛

قیمت نفت کاهش یافت

می متالز - همزمان با خیز مجدد کرونا در کشورهای مختلف جهان و در حالی که عرضه نفت رو به افزایش است، قیمت نفت روز جمعه شاهد کاهش بود و افت هفتگی بیش از ۲ درصدی را پشت سر گذاشت.
 

قیمت نفت خام برنت بالای ۴۲ دلار دادوستد شد

می متالز - قیمت شاخص نفت خام برنت دریای شمال امروز با ۱۷ سنت افزایش به ۴۲ دلار و ۱۱ سنت رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما