خبر
انرژی های تجدیدپذیر  

تجدیدپذیرها توسعه می‌یابد

می متالز - پژوهشگاه نیرو و ساتبا برای بهره‌گیری از ظرفیت‌های مشترک دو طرف در راستای توسعه پایدار انرژی الکتریکی در کشور مبتنی بر افزایش ظرفیت کاربرد انواع انرژی‌های تجدیدپذیر و توسعه بهره‌وری انرژی برق در کشور، تفاهم‌نامه‌ همکاری امضا کردند.

به گزارش می متالز، این تفاهم‌نامه‌ همکاری در راستای تحقق ابلاغیه رهبر معظم انقلاب در تدوین سیاست‌های کلی برنامه ششم توسعه و همچنین ارتقای جایگاه راهبردی ایران در موضوع انرژی‌های تجدیدپذیر و بهبود بهره‌وری انرژی برق، با موضوعات تنوع بخشی در منابع انرژی و استفاده از ظرفیت بالای منابع انرژی‌های تجدیدپذیر، ایجاد و توسعه فرصت‌های بهره‌گیری از بهره‌وری انرژی برق و نیز بالابردن ضریب امنیت انرژی، مبادله شد. استفاده حداکثری از ظرفیت‌های ملی برای توسعه پایدار انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق کشور با استناد به سند ملی راهبرد انرژی، فصل دهم قانون اصلاح الگوی مصرف انرژی و همچنین برنامه راهبردی وزارت نیرو در بخش برق و انرژی از جمله اهداف این تفاهم‌نامه است. همچنین محورهای این تفاهم‌نامه شامل همکاری در استقرار و توسعه آزمایشگاه مرجع تست و آزمون سامانه‌های انرژی‌های تجدیدپذیر و بهره‌وری انرژی برق در سطح وزارت نیرو، انجام اقدامات و فرآیندهای مدیریت، پایش و ممیزی نیروگاه‌های تجدیدپذیر احداث شده یا در دست احداث در کشور، نظارت بر فرآیند بومی‌سازی در جهت ارزیابی میزان ساخت داخل تجهیزات و ادوات مربوط به نیروگاه‌های تجدیدپذیر، انجام مطالعات فنی، اقتصادی، اجتماعی به منظور ایجاد، توسعه و بهره‌گیری از ظرفیت‌های بهره‌وری انرژی است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 در دیدار هیات اسپانیایی با نایب رئیس اتاق ایران مطرح شد:

روابط اقتصادی ایران و اسپانیا ظرفیت بالایی برای رشد دارد

می متالز - در دیدار یک هیات اسپانیایی با حسین سلا‌ح‌ورزی نایب رئیس اتاق ایران، بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت‌های اقتصادی ایران و اسپانیا در حوزه گردشگری، هتلداری، انرژی‌های تجدیدپذیر و قطعات خودرو تاکید شد.
 معاون وزیر نیرو اعلام کرد:

افزایش بودجه انرژی‌های تجدیدپذیر به بیش از دو هزار میلیارد تومان

می متالز - رییس سازمان انرژی های تجدیدپذیر و بهره‌وری برق ایران گفت: بودجه بخش انرژی‌های تجدیدپذیر با کمک دولت و مجلس شورای اسلامی به دو هزار و ۴۰ میلیارد تومان رسیده است.
 ساتکین بیان کرد:

سهم انرژی‌های تجدیدپذیر در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ چقدر است؟/عدم تخصیص کامل منابع مالی به انرژی‌های تجدیدپذیر

می متالز - رئیس سازمان انرژی‌های تجدیدپذیر گفت: باید بودجه بخش انرژی‌های تجدیدپذیر در لایحه بودجه ۱۴۰۰ تقویت شود تا بتوان تعرفه‌های خرید برق تضمینی انرژی‌های تجدیدپذیر را اصلاح و تعهدات انباشته شده سرمایه گذاران داخلی و خارجی را تسویه کرد.
 براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی؛

مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر در آمریکا رکورد زد/ سوخت زغال سنگ ۱۵ درصد کاهش یافت

می متالز - براساس آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا (EIA) مصرف انرژی‌های تجدیدپذیر آمریکا در سال ۲۰۱۹ برای اولین بار در ۱۳۵ سال اخیر از مصرف زغال سنگ فراتر رفته است.
 سنگدوینی:

کارنامه ناموفق در توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر؛ بخش خصوصی تمایلی به سرمایه‌گذاری ندارد

می متالز - عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال ۱۴۰۰ در مجلس معتقد است، بالا بردن راندمان با تبدیل انرژی‌های فسیلی به محصولات متعدد، یکی از اصلی‌ترین اقداماتی است که می‌توان در راستای خنثی سازی تحریم‌ها در بخش انرژی انجام داد.
 

چرا صادرکنندگان نفت خاورمیانه باید تجدیدپذیرها را جدی بگیرند؟

می متالز - ذخایر نفت خام و گاز خاورمیانه با هر منطقه دیگری از جهان غیرقابل قیاس است و مهمترین منبع درآمد و ثروت این منطقه در دهه های گذشته بوده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما