خبر
زغال سنگ  

تولید بیش از 12 میلیون تن زغال سنگ در تاجیکستان طی 29 سال

می متالز - وزارت صنعت و فناوری‌های جدید تاجیکستان حجم کلی تولید زغال سنگ طی 29 سال اخیر در این کشور را بیش از 12 میلیون تن اعلام کرد.

به گزارش می متالز، در تاجیکستان در 29 سال اخیر بیش از 12 میلیون تن زغال سنگ تولید شده است.

بر اساس گزارش وزارت صنعت و فناوری‌های جدید تاجیکستان، تولید زغال سنگ از 309 هزار تن در سال 1991 به 2 میلیون و 28 هزار تن در سال 2019 میلادی افزایش یافته که بالاترین دستاورد در دوره استقلال و در تاریخ صنعت زغال سنگ در این کشور است.

در 7 ماه اول سال جاری میلادی 8 شرکت مختلف در 6 میدان زغال سنگ مشغول تولید این نوع محصول بودند.

حجم تولید زغال سنگ طی این مدت 969.3 هزار تن بوده که در مقایسه با شاخص پیش بینی شده 32.3 هزار تن و نسبت به ماه‌های ژانویه – ژوئیه سال گذشته میلادی 10.1 هزار تن بیشتر بوده است.

تولید زغال سنگ از ابتدای سال جاری میلادی تا 25 آگوست، یک میلیون 164 هزار تن افزایش یافته که شامل 8 تا 11 هزار تن در یک شبانه روز می‌شود.

سهم تولید زغال سنگ در شرکت‌های دولتی در مدت مذکور 59.6 درصد و بخش خصوصی 40.4 درصد بوده است.

بر اساس داده‌های زمین شناسی، در این کشور بیش از 36 معدن با ذخایر بیش از 4.3 میلیارد تن زغال سنگ کشف شده که 331.4 میلیون تن از آن ذخایری است که آماده استخراج و فرآوری هستند.

در دوران شوروی در این کشور سالانه 600-700 هزار تن زغال سنگ تولید می‌شد و تقاضای سالانه آن در بازار داخلی 1.5 میلیون تن را تشکیل می‌داد.

با فروپاشی نظام شوروی صنعت زغال سنگ همچون سایر صنایع رو به نابودی رفت.

تولید زغال‌سنگ در سال 1997 میلادی تا 14 هزار تن کاهش یافته بود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آمار 9 ماهه 99 اعلام شد؛

رشد 26درصدی تولید زغال سنگ ایمیدرو در آذر ماه

می متالز - میزان تولید کنسانتره زغال سنگ دو شرکت زیرمجموعه ایمیدرو طی 9 ماهه امسال، 6 درصد افزایش یافت. این در حالی است که تولید این ماده در ماه آذر، با 26درصد رشد همراه شد.
 [ویدئو]

چین، ۳۷سال بی رقیب در تولید زغال سنگ

می متالز - براساس نمودار زیر که ۲۰ کشور اول جهان را در زمینه تولید زغال سنگ از سال ۱۹۸۰ تا کنون نشان می‌دهد، کشور چین در سال ۱۹۸۳ با پیشی گرفتن از آمریکا به مدت ۳۷ سال پرچمدار تولید زغال سنگ در جهان است. رتبه دوم و سوم نیز در اختیار کشورهای هند و چین می‌باشد.
 

رشد جزیی تولید زغال سنگ در چین

می متالز - بین ژانویه تا اکتبر سال جاری چین 3.13 میلیارد تن زغال سنگ تولید کرد که 0.1 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است. در نه ماهه نخست سال نیز افت 0.1 درصدی نسبت به سال قبل ثبت شده بود. در اکتبر نیز 340 میلیون تن زغال سنگ در این کشور تولید شد که 1.4 درصد رشد سالانه داشت.
 [ویدئو]

چین، پرچمدار تولید طلای سیاه

می متالز - براساس نمودار کشورهایی که بیشترین میزان تولید زغال سنگ را از سال ۱۹۸۰ تا کنون نشان می‌دهد، کشور چین با پیشی گرفتن از آمریکا در سال ۱۹۸۳، به مدت ۳۷سال پرچمدار بی‌رقیب تولید زغال سنگ در جهان بوده است. کشورهای هند و آمریکا با اختلاف فاحشی نسبت به چین در رده های دوم و سوم قرار دارند.
 

زغال سنگ؛‌ از ۵۰۴ هزار به ۱.۸ میلیون تن

می متالز - عملکرد تولید زغال سنگ از سال 57 تا 98 نشان می دهد که تولید آن از 504 هزار تن در سال 57 به یک میلیون و 800 هزار تن در سال 98 افزایش یافته است.
 

گزارش عملکرد شرکت زغال سنگ پروده طبس در 6 ماهه نخست سال 1399

می متالز - با گذشت 6 ماه از سال 1399، رمضان كريتی ثانی، مديرعامل شركت زغال سنگ پروده طبس و رئیس کمیته HSEE و مدیریت بحران معادن استان خراسان جنوبی را عهده دار است،
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما