خبر
مواد معدنی   ماشین آلات و تجهیزات متالورژی  
در جهت افزایش کیفیت؛

معدن گرافیت برای تولید گرافن توسعه می‌یابد

می متالز - شرکت زنگرافن، اقدام به توسعه معدن گرافیت خود کرده است تا ماده اولیه بیشتری برای تولید گرافن در اختیار داشته باشد.

به گزارش می متالز، شرکت زنگرافن در حال توسعه یک معدن حاوی مقادیر زیادی گرافیت در منطقه شمال شرقی انتاریو است. معدن گرافیت آلبانی حاوی ذخایر بسیار غنی و نادر از بلور‌های گرافیتی بوده که به سادگی می‌توان آن‌ها را به گرافن خالص تبدیل کرد.

زنگرافن همچنین دارای یک مرکز تحقیقاتی، توسعه و تولید در منطقه گلف انتاریو است که در آن خط تولید محصولات Albany Pure™ قرار دارد، محصولاتی که در آن اکسیدگرافن به‌صورت محلول و پودر دیده می‌شود.

این معدن که ۲۲ سال است مورد بهره‌برداری قرار گرفته، سالانه ۳۰ هزار تن گرافیت از آن تولید می‌شود. بلور‌های گرافیت استخراج شده از این معدن دارای خلوص بالایی بوده و برای تولید محصولات با ارزش‌افزوده بالا نظیر گرافن ایدئال است.

شرکت زنگرافن مبلغ ۲ میلیون دلار از دولت کانادا برای تحقیق ‌وتوسعه دریافت کرده است. زنگرافن یکی از شرکت‌های تولیدکننده مواد گرافنی است که این محصولات را از گرافیت استخراج شده از معدن آلبانی تولید می‌کند. آلبانی یکی از منابع بسیار غنی در منطقه اونتاریو را داراست که با هزینه کم و سازگار با محیط ‌زیست می‌توان محصولات گرافنی از این معدن استخراج کرد.

با شیوع ویروس کرونا، این شرکت هزینه‌های عملیاتی خود را بررسی و هزینه‌های اضافه را کاهش داده است تا از مقیاس‌پذیری محصولات گرافنی خود با قیمت مناسب اطمینان حاصل کند. آلبانی پروژه‌ای منحصربه‌ فرد برای این شرکت بوده که موجب شده است تا این شرکت رقابت‌پذیری خود را در بازار گرافن حفظ کند. آزمایشگاه‌های مستقل مختلفی در ژاپن، بریتانیا، کانادا و ایالات‌متحده آمریکا نشان دادند که گرافیت استخراج شده آلبانی خلوص بالایی داشته و می‌توان از آن به‌عنوان ماده اولیه مناسب برای تولید گرافن استفاده کرد. این گرافیت استخراج‌ شده به‌ راحتی قابل لایه‌برداری بوده و با استفاده از انواع روش‌های مکانیکی، شیمیایی و الکتروشیمیایی می‌توان آن را لایه‌برداری و گرافن تولید کرد.

هدف راهبردی این شرکت، قرار دادن نام زنگرافن به‌عنوان پیشرو در بازار مواد دوبعدی است که این کار با توسعه کاربرد‌های جدید گرافن در صنعت امکان‌پذیر می‌شود. همکاری با دانشگاه‌های مختلف می‌تواند توسعه محصولات گرافنی را تسریع کرده و کاربرد‌های جدیدی برای این ماده ایجاد کند. گرافن تولید شده در شرکت زنگرافن در حوزه‌های مختلفی نظیر هوافضا، افزودنی سوخت، شیلد‌های محافظ، غشا‌های نمک‌زدایی از آب، حذف فلزات سنگین، نمایشگر‌ها و سلول‌های فتوولتائیک استفاده می‌شود.

کد خبر: 126923
تاریخ: 1399/06/04 - 10:41
منبع: خبرگزاری دانشجو

معدن گرافیت  زنگرافن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما