خبر
آلومینیوم  
وضعیت تولید آلومینیوم در سال جهش تولید

"جهش تولید 70 درصدی تـولید آلومینیوم"

می متالز - تولید شمش آلومینیوم در پنج ماه نخست سال ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل همراه شد.

به گزارش می متالز، با توجه به هدف گذاری تولید این فلز استراتژیک در برنامه های توسعه کشور ، تولید این محصول از ابتدای سال جاری تا پایان مرداد ماه در واحدهای آلومینیوم سازی ، حدود 175 هزارتن بوده که در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال قبل حکایت از رشد تولید 70 درصدی این محصول دارد.

تولید این محصول به تفکیک واحدهای تولید کننده آلومینیوم در کشور شامل شرکت آلومینیوم ایران با تولید بیش از 80هزارتن رشدی معادل 6 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل داشته است این رقم برای شرکت المهدی وهرمزال بیش از 66 هزارتن با رشدی معادل 160 درصد است. در همین راستا شرکت آلومینای ایران با راه اندازی واحد شمش در یکسال اخیر در این مدت بیش از 9 هزارتن تولید داشته که نسبت به مدت مشابه سال قبل 307 درصد رشد تولید داشته است.

یکی از بزرگترین دلایل رشد تولیدات در این بخش، ورود ظرفیت های جدید به مدار تولید است که در ابتدای امسال آلومینیوم جنوب به عنوان بزرگترین، مجهزترین و کاملترین خط تولید این فلز در کشور اضافه شد که تاکنون با با ورود 64 دیگ به مدار تولید، حدود 23 هزارتن تولید داشته است.

کد خبر: 127983
تاریخ: 1399/06/13 - 15:29
منبع: ایمیدرو

تولید آلومینیوم  جهش تولید  شمش آلومینیوم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 حسینی قطب آبادی مطرح کرد:

انتقاد از بلاتکلیفی وزارت صمت در سال جهش تولید

می متالز - عضو هیات رئیسه کمیسیون صنایع و معادن مجلس، با بیان اینکه خلاء مدیریتی به اقتصاد کشور آسیب وارد می‌کند، گفت: در سال جهش تولید بلاتکلیفی وزارتخانه ای که وظیفه اصلی تحقق این مسئله و شعار را دارد، درست و قابل قبول نیست.
 رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت شهرستان خبرداد:

اشتغال بیش از ۳۱ هزار نفر در حوزه صنعت، معدن و تجارت میاندوآب

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن وتجارت میاندوآب اظهار کرد: در حال حاضر ۱۰ هزار و ۷۵۹ واحد صنعتی، معدنی و صنفی در شهرستان فعال است.
 [ویدئو]

از حذف خام فروشی سنگ آهن تا رونق تولید

می متالز - استفاده بهینه از مواد خام و تبدیل آن به تولیدات با ارزش افزوده بالا یکی از رویکرد‌های مهم در زمینه رونق تولید است.
 هفته آینده

هیات رئیسه کمیسیون ویژه جهش تولید انتخاب می‌شوند

می متالز - هفته آینده هیات رئیسه کمیسیون ویژه جهش تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی انتخاب می‌شوند.
 

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

می متالز - جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین ۹ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.
 

بازار جهانی مس و آلومینیوم رونق گرفت

می متالز - رشد قیمت آلومینیوم و مس در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی در حالی صورت گرفت که زمزمه‌هایی از افزایش فروش خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین به گوش می‌‎رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما