خبر
ماشین آلات و تجهیزات معدنی   بیمه  

مصرف کنندگان، ماشین‌آلات سنگین معدنی و راه‌سازی خود را بیمه نمی‌کنند

می متالز - دبیراجرایی انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راه‌سازی، ریسک پذیری صنعت بیمه در ایران را بسیار پایین برشمرد و اعلام داشت که شرکت‌های بیمه‌ای فعال در کشور، شرکت‌هایی نیستند که فعالیت تخصصی به صورت حرفه‌ای انجام دهند وحق بیمه را از بیمه‌گذار دریافت کرده و با آن کار تجاری انجام می‌دهند و درصورت وقوع خسارت با سود آن مبلغ، خسارت را پرداخت می‌کنند.

به گزارش می متالز، "عبدالرضا صالحی"با اشاره به دریافت 30 درصدی ماهانه از حقوق کارگران توسط بیمه تامین اجتماعی، افزود: سازمان تامین اجتماعی در حال حاضر بزرگترین هلدینگ کشور است و هرروز به بنگاه داری روی می آورد و تنها فایده ای که این مبلغ پرداختی کارگران برای آنها دارد این است که مقداری از هزینه های درمانی آنها کاسته می شود.

وی،اظهارکرد: صنعت بیمه که تنها خلاصه شده در درمان نیست، این صنعت در بسیاری از کشورهای دنیا به عنوان پشتیبان برنامه های توسعه ای کشورها  عمل می کند اما در کشور ما صندوق های بیمه ای رسالت خودرا به درستی انجام نمی دهند.

دبیر اجرایی انجمن تولید کنندگان و واردکنندگان ماشین آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راه سازی تصریح کرد: شرکتهای بیمه ای تنها پروژه هایی را بیمه می کنند که کمترین ریسک را داشته باشد، به همین دلیل پروژه های بزرگ پیش نمی رود.

صالحی با اشاره به رابطه مستقیم کاهش ریسک با افزایش رونق اقتصادی، ادامه داد: در حال حاضر صنعت بیمه در زنجیره اقتصادی آن حلقه ای است که کمترین فعالیت را دارد و با پیچیدگی هایی که ایجاد می کند به جای اینکه رونق دهنده اقتصاد باشد همانند یک سد عمل می کند.

وی، توضیح داد که اعضای انجمن متبوع وی تنها از بیمه نامه های حمل و نقل کالا (باربری) استفاده می کنند و  تعداد زیادی از مصرف کنندگان، ماشین آلات خودرا بیمه نمی کنند.

دبیر اجرایی انجمن تولید کنندگان و واردکنندگان ماشین آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راه سازی، با بیان اینکه تولید اینگونه ماشین آلات در این چند سال کاهش یافته، اظهارکرد: باتوجه به شرایطی که در یکی دوسال اخیر به وجود آمده تنها دو، سه شرکت در این حوزه فعال باقی مانده اند و بسیاری از شرکت ها بسیار کم کار شده اند یا فعالیت خود را محدود کرده اند.

وی نیاز سالانه ماشین آلات بخش راهسازی و معدنی  در هرسال را به طور میانگین  2500 دستگاه خواند و گفت که عمر مفید این دسته از ماشین آلات در تمامی دنیا 5 سال است زیرا تقریبا روزی 18 تا 20 ساعت  کار می کنند.

دبیر اجرایی انجمن تولید کنندگان و واردکنندگان ماشین آلات سنگین معدنی، ساختمانی و راه سازی بیان کرد: در 5 سال گذشته به پیمانکاران اجازه داده شده ماشین آلات مستعمل وارد کنند که بر این اساس هر ماشینی با قیمت پایین وارد می شود و بعد از یکسال کار یا در بیابان رها می شوند  و یا سر از ذوب آهن در می آورند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات معدنی‌:

مونتاژ ماشین‌آلات معدنی رونق بیشتری نسبت به تولید دارد/ هپکو، قربانی سیاست‌های نادرست

می متالز - دبیر انجمن تولیدکنندگان و واردکنندگان ماشین‌آلات بزرگ معدنی گفت: وقتی عدم ظرفیت کافی برای تولید ماشین‌آلات معدنی در داخل کشور را در کنار مشکلات گسترده تولید معدنی قرار می‌دهیم، منطقی است که بسیاری از معدن‌داران برای بقا در این وضعیت نابسامان به دنبال استفاده از ماشین‌آلات دست دوم 20 تا 30 سال کار کرده باشند. گرچه برخی از معدن‌داران نیز هستند که خرید ماشین‌آلات نو را به ماشین‌آلات دست دوم چینی ترجیح می‌دهند.
 

شرایط هپکو نامناسب است

می متالز - عقد قرارداد صنایع معدنی با هپکو و ارائه تسهیلات با واسطه به این شرکت که مدتهاست خبر ساز شده از سوی دبیر انجمن وارد کنندکنندگان و تولید کنندکنندگان ماشین آلات سنگین یک شعار دور از واقعیت عنوان شد و گفت: عدم وجود نیروهای متخصص، بدهی انباشته فراوان و کارگرانی که انگیزه ای برای فعالیت ندارند شرایط بسیار بدی برای این شرکت رقم زده است.
 مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صمت اعلام کرد:

تدوین سند الزامات بهبود فضای کسب و کار در 5 بخش/ اعمال نظرات اعضای ستاد تسهیل و رفع موانع تولید

می متالز - مدیرکل دفتر امور اقتصادی و سیاستهای تجاری وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: سند الزامات بهبود فضای کسب وکار حوزه تولید در پنج حوزه مالیات، بیمه تامین اجتماعی، گمرک، بانک و محیط زیست تدوین شده است.
 

بیمه عمر درمان سرطان فقر است

می متالز - بیمه زندگی یا بیمه عمر، قراردادی است بین متقاضیان با شرکت‌های بیمه‌گذار که محیطی امن را برای جبران خسارت‌های وارد شده به مردم ایجاد می‌کند ومانند چتری بزرگ بر زندگی مردم جوامع بشری و فعالیت‌هایشان سایه می‌گستراند.
 

بحران در انتظار ماشین‌های سنگین معدنی

می متالز - به نظر می‌رسد چیزی شبیه به یک بحران در انتظار ماشین‌های سنگین معدنی کشور باشد. محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران به تازگی از افزایش 60 تا 70 درصدی قیمت ماشین های معدنی در سال گذشته خبر داده است. در همین حال هپکو، شرکت تولیدکننده ماشین‌های سنگین کشور نیز اوضاع نا‌به‌سامانی دارد و این آشفتگی از امید به تولید داخلی می‌کاهد. به نظر می‌رسد همین ناآرامی‌ها شرکت‌های معدنی کشور را به استفاده از ماشین‌های وارداتی مستعمل و دست‌دوم ترغیب کرده است.
 

جهش جدی در انتظار قیمت لاستیک/لاستیک پراید همیشه مساله‌ساز بوده است!

می متالز - چندی پیش وزارت صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی صنعت تایر اعلام کرده است لاستیک و مواد اولیه لاستیک از گروه یک دریافت ارز، به گروه دو منتقل و بر این اساس ارز تخصیصی به این گروه، نیمایی شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما