خبر
مصالح ساختمانی  
سرپرست وزارت صمت:

تولید مصالح ساختمانی بیش از ۲ برابر نیاز کشور است

می متالز - سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: میزان تولید در اقلام مهم صنعت ساختمان بیش از دو برابر نیاز کشور است.

به گزارش می متالز، جعفر سرقینی روز پنجشنبه (۲۰ شهریورماه) در آیین گشایش بیستمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت ساختمان و نهمین نمایشگاه بین المللی آسانسور، پله برقی، بالابرها، نقاله‌ها، قطعات و تجهیزات گفت: این نمایشگاه با دریافت مجوزهای لازم و رعایت تمام پروتکل‌های بهداشتی برگزار شده است.

وی با بیان اینکه امروز صنعت ساختمان به صورت صد در صد با تامین مواد اولیه از داخل کشور کار می کند، تصریح کرد: در این حوزه نه تنها نگرانی از بابت تامین مواد اولیه نداریم؛ بلکه در اقلام مهم این صنعت نظیر فولاد، سیمان و کاشی سرامیک تقریبا بیش از دو برابر نیاز تولید داریم.

صادرات ۷ میلیارد دلاری مصالح ساختمانی در سال ۹۸

سرپرست وزارت صمت افزود: از ۱۰ میلیارد دلار صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در سال گذشته، نزدیک به هفت میلیارد دلار مربوط به مصالح ساختمانی بوده است.

ایران صادرکننده برتر سیمان در دنیا

سرقینی گفت: امروز کشور ما یکی از عمده صادرکنندگان فولاد منطقه و یکی از عمده صادرکنندگان سیمان دنیا به شمار می‌رود.

وی اضافه کرد: در صادرات شیشه و کاشی و سرامیک نیز صادرکننده مهمی به شمار می‌رویم.

سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: مصالح ساختمانی زیادی را در ساخت و سازها در قالب هدر رفت از دست می‌دهیم که بخشی از آن به نحوه ساخت و سازها بازمی‌گردد و بخشی دیگر را با مدیریت میتوان به حداقل رساند.

فرآیند سبک‌سازی صنعت ساختمان برای مصرف بهینه مصالح

سرقینی با اشاره به تولید مناسب و فزاینده مصالح ساختمانی گفت: رعایت مصرف بهینه ضرورت دارد و باید در حوزه ساختمان کار جدی روی سبک سازی انجام شود.

وی با توجه به زلزله خیز بودن کشورمان تصریح کرد: نوآوری و سبک‌سازی در تهیه مصالح ساختمانی برای ساخت و ساز ساختمان هایی سبک و مقاوم در برابر زلزله باید تداوم داشته باشد.

سرپرست وزارت صمت با اشاره به وجود معادن غنی مرتبط با تولید مصالح ساختمانی در کشور افزود: هیچ‌گونه مشکلی در تامین مواد اولیه و محصولات مرتبط با ساختمان که مورد نیاز کشور است، وجود ندارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

افزایش عوارض صادرات مواد معدنی؛ منع خام‌فروشی یا تعطیلی معادن؟

می متالز - در حوزه سنگ های ساختمانی حدود ۷۵ معدن دارای پروانه بهره برداری از وزارت صمت هستند که تقریبا ۳۰معدن غیر فعال شدند.
 

صادرات، درمان صنایع فولاد

می متالز - تبعات نواقص سامانه های وزارت صمت در مدیریت اقتصاد بازرگانی به ‌قدری فراوان است که نمی‌توان ارزیابی دقیقی از میزان خسارت وارده به صنایع فولاد داشت.
 در ادامه همکاری با شرکت ترکیه‌ای

۱۰۰ هزار واحد مسکونی در ایران ساخته می‌شود

می متالز - بر اساس اطلاعات مرکز آمار، سالانه ۸۰۰ هزار ازدواج در کشور رخ می‌دهد بنابراین وقتی این تعداد خانه اولی در کشور داریم که نیازمند مسکن هستند باید سالانه ۹۰۰ هزار مسکن در کشور تولید شود تا بتوان به تقاضا پاسخ داد؛ اما برآوردها و پروانه‌های صادرشده از سوی شهرداری‌ها نشان می‌دهد که سالانه ۳۰۰ هزار واحد مسکونی تولید می‌شود و کشور همچنان از تولید مسکن و پاسخگویی به تقاضا عقب است.
 سرپرست وزارت صنعت خبر داد:

افزایش ۶ تا ۵۰ درصدی تولید محصولات پنچ صنعت مهم بورس

می متالز - سرپرست وزارت صنعت از افزایش ۶ تا ۵۰ درصدی تولید محصولات پنچ صنعت مهم بورس پتروشیمی، فلزات، خودرو، سیمان و لوازم خانگی طی 5 ماه سال جاری خبر داد.
 رییس اتاق بازرگانی پکتیای افغانستان در بازدید از شرکت ذوب آهن:

محصولات ذوب آهن در صنعت ساختمان افغانستان استفاده می شود

می متالز - رییس اتاق بازرگانی پکتیای افغانستان در بازدید از شرکت ذوب آهن از افزایش سهم بازار محصولات این شرکت فرابورسی در صنعت ساختمان و برای ایجاد تحول خبر داد.
 سرپرست وزارت صمت در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی هرمزگان:

تحقق ظرفیت ۱۰ میلیون تنی تولید فولاد در هرمزگان از برنامه‌های وزارت صمت است/ به دنبال استفاده از ظرفیت شرکت‌های فولادی منطقه هستیم

می متالز - سرپرست وزارت صمت در جلسه ستاد راهبری و مدیریت اقتصاد مقاومتی استان هرمزگان که با رویکرد رفع موانع و جهش تولید برگزار شد، تحقق ظرفیت ۱۰ میلیون تنی تولید فولاد در این استان را از برنامه‌های وزارت صمت اعلام کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما