خبر
مواد معدنی   زیرساخت ها   جاده ای و پایانه ها  
با راهبری ایمیدرو

سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد تومانی برای احداث جاده راور به کرمان

می متالز - استاندار کرمان گفت: مقرر شد که جاده رابر - کرمان با برآورد اولیه ۶۰۰ میلیارد تومان توسط شرکت ملی صنایع مس ایران و با راهبری ایمیدرو اجرا شود.

به گزارش می متالز، محمد جواد فدایی در نشست پایش برنامه های این استان در حوزه معدن و صنایع معدنی که با حضور رییس هیات عامل ایمیدرو در کرمان برگزار شد، افزود: این محور به احترام شهید حاج قاسم سلیمانی در شهرستان رابر به عنوان زادگاه ایشان عملیاتی شده و شرکت مس برنامه زمان بندی خود را تا ۲ ماه آینده اعلام می کند.

وی با بیان اینکه معادن کرومیت در سه شهرستان بافت، رابر و ارزوییه تعیین تکلیف شدند اظهار داشت: ایمیدرو فعالیت‌های لازم برای اکتشافات پهنه های معدنی در اختیار خود را انجام دهد و پهنه های لازم توسط صمت به ایمیدرو واگذار می‌شود.
استاندار کرمان گفت: ایمیدرو و سازمان صمت استان پیگیری کنند که وزارت صنعت، معدن و تجارت خوراک کارخانه ۸۰۰ هزارتنی آهن اسفنجی و ۲.۵ میلیون تنی گندله سازی فولاد بافت را تامین کند.
وی اضافه کرد: مقرر شد که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان عملیات واگذاری پهنه های معدنی در اختیار خود را جهت اکتشاف و استخراج به شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران بررسی کند و پیشنهاد خود را در شورای معادن مطرح و پس از تصویب در این شورا، پهنه ها به شرکت یاد شده واگذار شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

مافیای مس و فولاد مانع بهره‌برداری از معادن آذربایجان‌شرقی هستند/ کارخانه آلومینا آماده ساخت است ولی قرارداد ابلاغ نمی شود

می متالز - رئیس مجمع نمایندگان آذربایجان شرقی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه "دست‌هایی در معادن وجود دارد که تبدیل به مافیای مس و فولاد شده است" گفت: این مافیا مانع بهره‌برداری و ایجاد حجم زیاد اشتغال و ارزش افزوده در معادن استان شده است.
 

کولبران معدن آلبلاغ همچنان نان از دل سنگ بیرون می‌آورند!

می متالز - وجود ماده معدنی سرب و روی در معدن آلبلاغ اسفراین سبب شده تا افرادی به‌ قصد تهیه لقمه نانی، حاضر شوند راه‌های کوهستانی و صعب‌العبور را پشت سر بگذارند و هر طور شده از معدن برداشت کنند حتی در این راه ریزش تونل و پرت شدن از ارتفاعات هم جلویشان را نمی‌گیرد.
 

هدفگذاری ۵۰۰ میلیون دلاری برای بومی‌سازی بخش معدن

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: برای امسال، ۵۰۰ میلیون دلار بومی‌سازی در بخش معدن و صنایع معدنی هدفگذاری شده است و ایمیدرو هم توجه و تمرکز خود را به حفظ منابع انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی معطوف کرده پس از آن حفظ ماشین آلات معدنی کشور مورد توجه قرار دارد.
 دکتر غریب پور در آئین رونمایی از پروژه بومی‌سازی پژوهشی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک مطرح کرد:

ایمیدرو توجه خود را به حفظ سرمایه انسانی به عنوان با ارزش ترین منابع سازمانی متمرکز کرده است

می متالز - امروز آیین رونمایی از پروژه بومی‌سازی پژوهشی شبیه‌ساز رانندگی دامپتراک با حضور دکتر غریب پور در محل سایت سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران برگزار شد.
 در 5 ماه امسال محقق شد:

ارزش صادرات بخش معدن به ۲.۱ میلیارد دلار رسید

می متالز - ارزش صادرات بخش معدن و صنایع معدنی در پنج ماه نخست امسال به رقم دو میلیارد و ۱۷۶ میلیون دلار رسید که از این رقم بیش از ۵۰ درصد سهم زنجیره فولاد و تولیدات فولادی مرتبط است.
 دلایل مخالفت محیط‌زیست با احداث کارخانه کک‌سازی؛

سوادکوه را آلوده کک‌سازی نکنیم/ ساخت کارخانه پتروشیمی مازندران در مسیر مجوزها

می متالز - برخی نمایندگان مردم مازندران در مجلس طی سال‌های اخیر پیگیر بهره‌برداری از معادن زغال‌سنگ در این استان بوده‌اند، طوری که با پیگیری آنها و باتوجه به فعالیت معادن متعدد در سوادکوه، طرح کک‌سازی توسط شرکت ایمیدرو تهیه و سرمایه‌گذار آن هم مشخص شد، این طرح اما با مخالفت جدی اداره محیط‌زیست مازندران مواجه و به فراموشی سپرده شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما