خبر
مواد معدنی   فلزات گرانبها  

معادن طلای خلخال شناسایی شد

می متالز - فرماندار خلخال گفت: با شناسایی و اکتشاف معادن طلا در چهار نقطه از زون معدنی این شهرستان بزودی بهره‌برداری از این معادن آغاز می‌شود.

به گزارش می متالز، فریدون بابایی روز شنبه در جلسه کارگره اشتغال و سرمایه‌گذاری خلخال افزود: با توجه به پایان مرحله اول مطالعه و  اکتشاف معادن در زون معدنی قزل‌اوزن خلخال از سوی شرکت ایمیدرو و مشاور اکتشاف زون‌های معدنی وزارت صنعت ،معدن و تجارت دستیابی به موفقیت‌های جدیدی در زمینه وجود معدن طلا و فلزات قیمتی در چهار نقطه از این زون در حوالی روستاهای بخش خورش‌رستم غربی، با واگذاری این معادن به سرمایه‌گذار بخش خصوصی استخراج طلا از این محل آغاز و زمینه اشتغال بخشی از بیکاران و رونق اقتصادی منطقه فراهم خواهد شد.

بابایی گفت: با توجه به اعلام آمادگی چند شرکت و سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخش فرآوری سنگ‌های معدنی و تزیینی خلخال در شهرک صنعتی گزاز و راه‌اندازی مراکز فرآوری سنگ‌های معدنی از انتقال سنگ‌های استخراج شده از معادن منطقه بصورت خام و تخریب راه‌های ارتباطی شهرستان جلوگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه برای ایجاد زیرساخت‌های موردنیاز شهرک صنعتی گزاز خلخال ۵۰ میلیارد ریال از محل اعتبارات ملی تخصیص یافته است، اظهارداشت: با راه‌اندازی این شهرک علاوه بر استقرار واحدهای صنعتی بزرگ در آن ساخت و راه‌اندازی کارخانه تولید فروسیلیس نیز در محل شهرک صنعتی جدید این شهرستان آغاز می‌شود.

وی افزود: مواد معدنی و اولیه موردنیاز کارخانه فروسیلیس خلخال از معدن شهرستان همسایه میانه در استان آذربایجان‌شرقی تامین و به محل کارخانه در شهرک صنعتی گزاز خلخال حمل می‌شود و این کارخانه در سه فاز و در مدت سه سال احداث و با تکمیل هر سه فاز آن برای هزار  و۵۰۰ نفر فرصت شغلی پایدار ایجاد خواهد شد.

رییس کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری خلخال با دعوت از مسوولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان برای تلاش در دستیابی به اهداف ایجاد اشتفال و تحقق  تعهد امسال ایجاد فرصت‌های شغلی شهرستان در سال جاری گفت: برخی از مغایرت‌های آماری اشتغال خلخال با مرکز استان ناشی از نبود ارتباط بین مسوولان دستگاه‌های اجرایی منطقه با کارشناسان مرکز استان و پنجره واحد اشتغال اردبیل است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ضرورت استفاده از نخبگان برای تولید آلومینا از بوکسیت کم عیار

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو بر ضرورت ایجاد هسته دانشی در صنایع استراتژیک معدنی کشور تاکید کرد.
 با اجرای سیاست های بومی سازی ایمیدرو محقق شد؛

صرفه جویی ارزی 350 میلیون دلاری شرکت های بزرگ معدنی و صنایع معدنی

می متالز - حسن یونسیان مشاور بومی سازی ایمیدرو خبر داد: میزان صرفه جویی ارزی سیاست های بومی سازی شرکت های بزرگ معدن و صنایع معدنی در حوزه تولید، به 350 میلیون دلار طی نیمه نخست امسال رسید.
 

کارهای بزرگ، اندیشه‌ها و همت بزرگ می‌طلبد

می متالز - در شرایط دشوار اقتصادی که مجبور به کاهش اتکا به نفت هستیم، رشد و توسعه معدن می‌تواند کمک بزرگی به اقتصاد کشور کند.
 مدیر اکتشافات ایمیدرو خبر داد:

شناسایی ۱۵۰۰ اندیس امیدبخش در سال گذشته

می متالز - علی اصغرزاده مدیر اکتشافات ایمیدرو گفت: فراهم ساختن بستر مناسب برای جذب سرمایه گذار داخلی و خارجی، کشف موادمعدنی و متنوع برای توسعه بخش معدن و افزایش سهم آنها در تولید ناخالص ملی در برنامه هدی ایمیدروست.
 نماینده اسفراین:

مردم در ساماندهی معدن آلبلاغ به مسوولان اعتماد کنند

می متالز - نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی از مردم این شهرستان خراسان شمالی خواست در ساماندهی وضعیت معدن آلبلاغ، به مسوولان اعتماد کنند تا سود و منافع این ناحیه معدنی به مردم منطقه برسد.
 درخواست سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی از مسوولان صمت:

نیازمند تجدید نظر در واردات انواع سنگ به کشور هستیم

می متالز - سرپرست معاونت هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در واردات انواع سنگ‌ها به کشور تجدید نظر و نیاز تولیدکنندگان در بازار استان به این مهم تامین شود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما