خبر
آهن و فولاد  

فولاد اکسین خوزستان تامین کننده ورق مورد نیاز صنایع فلزی خوزستان شد

می متالز - عضو هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان گفت: بر اساس یک تفاهمنامه مشترک بین این شرکت و انجمن صنایع همگن فلزی استان، ورق مورد نیاز صنایع زیرمجموعه این انجمن به میزان ماهانه ۲ هزار تن و بیشتر تامین خواهد شد.

به گزارش می متالز، کریم سلمان‌پور روز شنبه اظهارداشت: فولاد اکسین خوزستان به عنوان یکی از تولیدکنندگان ورق‌های فولادی استان محسوب می‌شود و با توجه به توانمندی این شرکت لازم بود بر اساس ساز و کاری مناسب، نیاز صنایع کوچک استان به این نوع از مواد اولیه تامین شود.

وی با اشاره به اینکه در قالب این تفاهمنامه ماهانه ۲ هزار تن ورق فولادی در توان تولید فولاد اکسین در اختیار صنایع کوچک استان قرار می‌گیرد، ادامه‌داد: در صورت نیاز این شرکت آمادگی دارد حجم بیشتری از ورق مورد نیاز استان را تولید و تامین کند.

عضو هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان با تاکید بر اینکه عرضه محصولات فولادی از جمله ورق باید در بورس کالا عرضه شود، بیان‌داشت: در قالب این تفاهمنامه ساز و کار لازم برای تامین نیاز آسان‌تر محصولات فلزی بر اساس قوانین فراهم شده است.

 

پیگیری عرضه ورق در خارج از بورس با مصوبه شورای تامین

سلمان‌پور همچنین در بخش دیگری از این گفت‌وگو بیان داشت: یکی از مهمترین خواسته‌های واحدهای تولیدی فلزی در استان اختصاص ورق فولادی در قالب سهمیه‌ای ویژه است که این موضوع همزمان از طریق شورای تامین استان به منظور تداوم تولید صنایع پایین دست و حفظ فرصت‌های شغلی در حال پیگیری است.

وی اضافه‌کرد: در صورتی که شورای تامین با این درخواست واحدهای تولیدی موافقت کند، وزارت صمت عرضه این محصولات را ویژه واحدهای تولیدی استان ابلاغ خواهد کرد.

عضو هیات مدیره شرکت فولاد اکسین خوزستان خاطرنشان‌کرد: در این صورت فولاد اکسین خوزستان و همچنین دیگر گروه‌های فولادی موظف به رعایت مصوبات ابلاغی از سوی شورای تامین و وزارت صمت خواهند بود.

بر اساس این گزارش کمیته تخصصی فولاد به عنوان زیرمجموعه ستاد تنظیم بازار کشور به همراه نماینده بورس کالا، معاونت معدنی وزارت صمت و دیگر ذیربط ها؛ بخشنامه هایی را برای ساماندهی بازار صنایع فلزی ابلاغ می‌کنند.

در شرکت فولاد اکسین خوزستان ورق‌های خاص صنعت نفت،گاز و پتروشیمی بومی‌سازی شده و در حال تولید است که این امر به عنوان یک دستاورد بزرگ برای صنعت فولاد کشور محسوب می‌شود.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون صنایع وزارت صنعت تشریح کرد:

اقدامات جدید وزارت صنعت در ساماندهی بازار فولاد/ روند عرضه و تقاضا قطعا اصلاح می‌شود/ همه تولیدکنندگان فولاد مکلف به عرضه در بورس/ متخلفان مجازات می‌شوند/ ۴۰ درصد خریداران فولاد کد بهین یاب ندارند

می متالز - معاون صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، اقدامات معاونت متبوع خود در ساماندهی عرضه و تقاضای بازار فولاد را تشریح کرد.
 توسط متخصصین شرکت فولاد اکسین خوزستان:

کمپرسور تثبیت فشار سیستم پوسته زدا خط تولید راه اندازی شد

می متالز - متخصصین فولاد اکسین در واحد نت مکانیک ناحیه نورد با تكميل دانش فنی و پيگيری های تيم فنی موفق به تعمير اساسی و راه اندازی كمپرسور تثبیت فشار سیستم پوسته زدا شدند.
 

جلسه کمیته راهبری شرکت فولاد اکسین برگزاری شد

می متالز - چهارشنبه ۲۶ شهریور جلسه کمیته راهبری شرکت فولاد اکسین خوزستان با حضور مدیر عامل، نائب رئیس هیات مدیره و مدیران شرکت در محل سالن کنفرانس حوزه مدیریت برگزار شد.
 با اصلاح ابلاغیه وزارت صمت

نفت و گاز کشور از خدمات فولاد اکسین محروم نمی‌شوند

می متالز - مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان، اصلاح ابلاغیه اخیر وزارت صنعت، معدن و تجارت را باعث حرکت قوی‌تر اکسین در پروژه‌های ملی در حوزه صنایع نفت و گاز دانست و گفت: با اصلاح ابلاغیه اخیر صنعت نفت و گاز کشور از خدمات استراتژیک و خاص فولاد اکسین محروم نمی‌شوند.
 

تاثیر شیوع کرونا بر فولادسازی

می متالز - مدیرعامل فولاد اکسین خوزستان درباره تاثیر شیوع بیماری کرونا بر عملکرد این واحد گفت: شیوع بیماری کرونا تا حدودی بر تقاضای بازار داخلی تاثیر داشته است، اما فولاد اکسین به‌دلیل تولیدات خاص و قراردادهای بلندمدت با وزارت نفت و البته اتخاذ تدابیر بهداشتی به‌منظور پیشگیری از انتقال کرونا که از همان روزهای ابتدایی آغاز کرد که همچنان نیز ادامه دارد، نه‌تنها از نظر سلامتی کارکنان دچار چالش نشده، بلکه در انجام تعهدات خود نیز بسیار خوب اقدام کرده است.
 برای اولین بار در کشور انجام شد؛

طراحی و تولید ورق‌های فولادی گرم به ضخامت‌های 12 و 14 میلی‌متر، گِرید ASTM A204GR.B

می متالز - برای اولین بار در کشور، با همکاری کارکنان مدیریت متالورژی و روش‌های تولید (تروپروسس)، فولادسازی، نورد گرم، آزمایشگاه، برنامه‌ریزی کنترل کیفی و فروش فولاد مبارکه، تولید ورق‌های فولادی گرم نوردیده به ضخامت‌های 12 و 14 میلی‌متر، گرید ASTM A204GR.B با موفقیت انجام شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما