خبر
مواد معدنی  

نمایشگاه بین المللی معدن در زاهدان برگزار می شود

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: با توجه ظرفیت های ناب استان در بخش معادن در ماه های آینده یک رویداد و نمایشگاه بین المللی بزرگ معدن با حضور برخی از مسئولین استانی و کشوری به همراه مهمانانی از کشورهای دیگر به میزبانی زاهدان برگزار خواهد شد.

به گزارش می متالز، ماندانا زنگنه در نشست هماهنگی برگزاری رویداد بین المللی معدنی و معرفی ظرفیت های سرمایه گذاری حوزه معدن استان که در سالن جلسات این معاونت برگزار شد، افزود: معدن یکی از مهمترین بخش ها و ظرفیت های استان به شمار می رود چرا که سیستان و بلوچستان در این حوزه از ظرفیت های فراوانی بهره می برد و طی سال های اخیر توجه ویژه دولت به استان سبب شد تا در این خصوص اقدامات قابل توجهی توسط سازمان ها و شرکت های ایمیدرو، تهیه و تولید مواد معدنی، سازمان زمین شناسی و برخی سازمان های دیگر در خصوص اکتشافات و استخراج انجام شود.

وی بیان کرد: علاوه بر آن برخی نهاد ها هم برای سرمایه گذای در این بخش از ظرفیت ها به استان اعلام آمادگی کردند که تنها ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) سرمایه گذاری 2000 میلیارد تومانی در این بخش انجام داد که این موضوع در سفر اخیر محمد مخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان حضرت امام (ره) مطرح و مصوب شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان افزود: با توجه به ظرفیت های استان در بخش معادن و نگاه کارخانه های بزرگ کشور به این استان برای معرفی کامل ظرفیت های سیستان و بلوچستان برگزاری یک رویداد بزرگ احساس نیاز می شد، به همین منظور مقرر شد رویدادی با عنوان معرفی فرصت های سرمایه گذاری حوزه معادن استان به میزبانی زاهدان و با حضور مدیران و مهمانان ملی و سرمایه گذاران خارجی برگزار شود و در کنار آن هم نمایشگاهی با همین عنوان با حضور برخی از شرکت ها و سازمان های مطرح در حوزه معادن هم دایر خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: تکمیل زنجیره تولید برای دستیابی به محصولات و خدمات با ارزش افزوده بالا، دستیابی به آخرین فن آوری های نوین و ارائه ماشین آلات معدنی و راهسازی، افزایش تولید مواد اولیه مورد نیاز واحدهای تولیدی به صورت مستمر و قابل اطمینان، توسعه صنایع بالادستی و پایین دستی معدنی و صنایع معدنی به منظور افزایش صادرات، انتقال و ارتقاء دانش و فناوری و توسعه تکنولوژی ساخت داخل با رویکرد بومی سازی و ارتقاء سطح ایمنی معادن به همراه تجهیز معادن و کارخانجات و رفع کمبود ماشین آلات به همراه توسعه سرمایه گذاری و رفع موانع حوزه معدن، صنایع معدنی و فرآورده های معدنی را می توان از مهمترین اهداف برگزاری این رویداد بزرگ معرفی کرد.

زنگنه در پایان گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده این رویداد و نمایشگاه بین المللی معدن، صنایع معدنی فرآورده های مواد معدنی، ماشین آلات و تجهیزات وابسته روزهای 23 تا 26 آذرماه سال جاری در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی زاهدان برگزار خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

معرفی ۶ ایده اکتشافات و استخراج معدن در دوشنبه‌های استارت آپی

می متالز - پانزدهمین دوشنبه‌های استارت آپی صندوق نوآوری و شکوفایی این هفته با ارایه ۶ ایده استارت آپی در حوزه جذب سرمایه‌ در حوزه معدن با حضور سرمایه‌گذاران به صورت آنلاین برگزار شد.
 

چهار میلیون قطعه اتصالات راه‌آهن و قطعات خودرو در زر سیستان تولید شد

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان و بلوچستان گفت: با توجه به توسعه صنایع ریلی و اجرای طرح راه آهن چابهار- میلک کارخانه «زر سیستان» سالانه چهار میلیون قطعه اتصالات این پروژه و قطعات خودرو تولید می‌کند.
 

تولید بالغ بر 4 میلیون اتصال ریل راه آهن و قطعات خودرو در سیستان و بلوچستان

می متالز - رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: سالانه بالغ بر 4 میلیون انواع اتصالات ریل راه آهن و قطعات خودرو در کارخانه زر سیستان تولید می گردد.
 

کارخانه تولید کنسانتره مس در سیستان و بلوچستان احداث می شود

می متالز - زنگنه، معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سیستان‌وبلوچستان گفت: با همکاری سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان و شرکت سرمایه گذاری سازمان تامین اجتماعی (شستا) کارخانه تولید کنسانتره مس در سیستان و بلوچستان احداث می شود.
 

افزایش پروازهای هواپیمایی معراج به زاهدان

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: بر اساس توافقات صورت گرفته تعداد پروازهای هواپیمایی معراج از ابتدای آذر ماه به حداقل پنج روز در هفته افزایش می یابد.
 

معدن طلای سیستان و بلوچستان در مرحله جذب سرمایه گذار

می متالز - معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری سیستان وبلوچستان گفت: مطالعات معدن طلای استان تکمیل شده و این معدن با ذخیره قطعی هشت تن طلا به مرحله جذب سرمایه گذار رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما