خبر
مواد معدنی   زمین شناسی   قیر و روانکارها  

شناسایی 16 محدوده امیدبخش "قیرطبیعی" در گیلانغرب

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه از شناسایی 16 محدوده امیدبخش قیرطبیعی در گیلانغرب خبر داد و گفت: حدود 70 درصد ذخایر قیرطبیعی ایران در گیلانغرب است.

به گزارش می متالز، محسن دارابی با اشاره به مطالعات زیادی که بر روی پهنه اکتشافی شهرستان گیلانغرب صورت گرفته، افزود: پهنه گیلانغرب با دارا بودن ذخایر معدنی قیرطبیعی فراوان ظرفیت ممتاز و ویژه‌ای دارد و در مطالعات اخیری که با همکاری وزارت صمت در این منطقه صورت گرفته، تاکنون ۱۶ محدوده امیدبخش شناسایی شده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن تجارت استان کرمانشاه از ذخایر قابل توجه قیرطبیعی گیلانغرب یاد کرد و گفت: ایران از لحاظ دارا بودن ذخایر قیرطبیعی در جایگاه سوم جهان قرار دارد که ۶۵ تا ۷۰ درصد این ذخایر در شهرستان گیلانغرب است.

وی با بیان اینکه معادن قیرطبیعی اشتغالزایی قابل توجهی را نیز در استان ایجاد کرده، عنوان کرد: در حوزه قیرطبیعی ۱۰۰ نفر به طور مستقیم در روی ۱۸ معدن، ۳۰۰ نفر در ۱۴ واحد میکرونیزه و ۱۰۰ نفر در حوزه حمل و نقل و جابجایی این ماده معدنی فعالیت دارند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خاطرنشان کرد: متاسفانه هم اکنون آنطور که باید از ظرفیت این معادن استفاده نمی‌شود، فرآوری اندکی روی قیرطبیعی صورت می‌گیرد و با ارزش افزوده پایینی به فروش می‌رسد.

دارابی ابراز امیدواری کرد، امسال بتوانیم  با استفاده از دانش بومی و بهره‌گیری از تکنولوژی‌های پیشرفته دنیا، قیرطبیعی کرمانشاه را با فراوری و ارزش افزوده بیشتر روانه بازارهای جهانی کنیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

ایمیدرو بیش از ۲ میلیارد دلار طرح افتتاح می‌کند

می متالز - رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران «ایمیدرو» گفت: این سازمان تا پایان سال جاری بیش از ۲ میلیارد دلار طرح را در بخش‌های مختلف معدنی افتتاح می‌کند.
 

گیلانغرب قطب قیر ایران

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه می گوید ۶۵ تا ۷۰ درصد ذخایر قیر طبیعی کشور در شهرستان گیلانغرب قرار دارد.
 معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صمت:

۲ پهنه اکتشافی معدنی در هرمزگان تعیین تکلیف شد

می متالز - معاون امور معادن وصنایع معدنی سازمان صنعت، معدن وتجارت هرمزگان گفت: پهنه اکتشافی کوشاه احمدی در شهرستان حاجی آباد و پهنه بشاگرد در استان تعیین تکلیف شده است.
 

۲۱ محدوده امیدبخش معدنی در پهنه سونگون - تکاب معرفی شد

می متالز - معاون امور معادن و صنایع معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان آذربایجان‌شرقی با اشاره به تفاهم نامه منعقده با سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران پیرامون پهنه اکتشافی سونگون – تکاب ، از معرفی ۲۱ محدوده امیدبخش معدنی در این پهنه خبر داد .
 با صدور حکمی؛

سرپرست معاونت امور معادن سازمان صمت کرمانشاه منصوب شد

می متالز - طی حکمی از سوی رئیس سازمان صمت استان کرمانشاه، معاون امور معادن و صنایع معدنی این سازمان منصوب شد.
 

امسال ۲۰ معدن غیرفعال احیا می شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در سال جهش تولید باید ۲۰ معدن غیرفعال احیا شود که امسال ۱۳ معدن غیر فعال به چرخه تولید بازگشتند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما