خبر
نفت   قراضه و بازیافت  

فروش لوله‌های نفت به عنوان قراضه در ونزوئلا

می متالز - دولت ونزوئلا برای بهره برداری از ظرفیت تولید نفت ایالت موناگاس برای تولید بنزین و دیزل، قصد دارد از زیرساخت انرژی کشورش استفاده کرده و به پیمانکاران به جای پول، قطعات قراضه تاسیسات نفتی و لوله های نفت عرضه کند.

به گزارش می متالز، برخلاف نفت منطقه اورینوکو، نفت تولید شده در موناگاس سبک بوده و پالایش آن برای تولید سوخت در پالایشگاه های فرسوده ونزوئلا راحت تر است. همچنین موناگاس تنها منطقه ای است که تولید در آن نیازمند کمک شرکای این کشور نیست.

بلومبرگ به نقل از منابع آگاه نوشت: بنابراین با توجه به اقدامات بیشتر آمریکا برای محدود کردن واردات سوخت به ونزوئلا، شرکت نفتی دولتی PDVSA پیشنهاد کرده برای تعمیرات عمده در تاسیسات موناگاس آهن قراضه و قطعات تاسیسات نفتی بدون استفاده را به پیمانکاران عرضه کند.

این اقدام بدنبال تلاش ناموفق در فاینانس ۸۰۰ میلیون دلار از تامین کنندگان که با نفت و سوخت قابل پرداخت بود، صورت می گیرد. شرکت PDVSA همچنان نفت و سوخت را برای پرداخت پیشنهاد می کند اما تحریم ها چنین مبادلاتی را پیچیده کرده اند و تصمیمی گرفته نشده است.

چشم انداز وخیم کمبود سوخت و تشدید تحریم های آمریکا و نارضایتی داخلی، شرکت PDVSA را واداشته است به دنبال احیای شبکه پالایشی باشد که به دلیل سالها سوءمدیریت و چپاول از سوی گروه های تبهکار فلج شده است. افزایش تولید و پالایش نفت سبک از موناگاس بهترین گزینه این کشور برای تامین بخشی از نیاز داخلی به سوخت است.

به گفته یکی از منابع آگاه، این شرکت برچیدن بخشی از تاسیسات برای فروش قراضه را آغاز کرده است.

اگر تحریم های بیشتر آمریکا مانع تهاتر بنزین و دیزل میان ونزوئلا و چند مشتری معدود این کشور در اروپا و آسیا شود، تولید از موناگاس برای دولت ونزوئلا اهمیت بیشتری پیدا خواهد کرد. ونزوئلا اکنون برای واردات بنزین به چند بازرگان متکی است که تحریم ها را دور می زنند.

دولت ترامپ با هدف سرنگونی حکومت نیکلاس مادورو، رییس جمهور ونزوئلا به تدریج تحریم ها علیه صنعت نفت ونزوئلا را تشدید کرده است. هر گونه موفقیت در احیای یا تثبیت میادین و پالایشگاه های نفتی به مادورو اهرم بیشتری برای حفظ قدرت می بخشد.

تولید موناگاس از یک میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۰۸ به ۱۱۴ هزار بشکه در روز در پایان آگوست کاهش پیدا کرده است و حدود یک سوم از تولید این کشور را تشکیل می دهد. در حالی که شرکای چینی و روسیه به استخراج نفت در منطقه اورینوکو کمک می کنند، استخراج نفت در موناگاس راحت بوده و شرکت PDVSA هرگز از شرکتهای خارجی کمک نخواسته است.

بر اساس گزارش بلومبرگ، تحریم بها ونزوئلا را ناچار کرده است در فروش یا تهاتر نفت خود تخفیف هایی بالایی عرضه کند. دیوس دادو کابیو، نایب رییس حزب حاکم اظهار کرده که ونزوئلا از اواخر سال ۲۰۱۹ پول نقد بابت نفت دریافت نکرده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 با تلاش متخصصان بومی؛

تولید لوله‌های نفتی بدون درز در خوزستان

می متالز - شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با شرکت گروه ملی صنعتی فولاد ایران برای تولید لوله‌های بدون درز (مانیسمان) از سایز ۲ تا ۶ اینچ به توافق رسید.
 

کاهش بیش از ۲۲ دلاری قیمت نفت خام سنگین ایران

می متالز - قیمت نفت خام سنگین ایران در هفته منتهی به ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریورماه) بیش از ۲۲ دلار نسبت به مدت مشابه پارسال کاهش یافت.
 

به ونزوئلا بنزین دادیم، طلا گرفتیم

می متالز - دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با بیان اینکه هر کشور مسلمان و غیرمسلمان که از ما کمک بخواهد، کمک شان می کنیم اما از آنها پول می گیریم، گفت: به ونزوئلا بنزین دادیم و شمش طلا گرفتیم.
 

ونزوئلا از ایران میعانات گازی وارد کرد

می متالز - شرکت نفت ونزوئلا در روز یکشنبه تخلیه ۵۰۰ هزار بشکه محموله میعانات گازی از ایران را تکمیل کرد؛ این محموله جهت تقویت عملیات ترکیب نفت خام در ونزوئلا وارد شده است.
 

اوپک تا ۶۰ سال آینده تثبیت کننده بازار نفت خواهد ماند

می متالز - دبیرکل اوپک گفت: اوپک شصتمین سالگرد تاسیس خود را امروز جشن می‌گیرد و در نظر دارد تا نقش ثبات بخش در بازار نفت جهان را برای حداقل ۶ دهه دیگر حفظ کند.
 رویترز:

نفتکش‌های ایران به سمت ونزوئلا در حرکتند

می متالز - رویترز اعلام کرد بر اساس اطلاعات یک موسسه ردیابی کشتی، دو نفتکش حامل سوخت ایران در حال دور زدن شبه جزیره “دماغه امید نیک” در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا و حرکت به سمت اقیانوس اطلس با پرچم ایران هستند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما