خبر
سرمایه گذاری   دریانوردی، بنادر و کشتیرانی  

سرمایه‌گذاری ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریالی بخش خصوصی در بنادر

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی ضمن تشریح جزئیات میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور، گفت: ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال از سوی بخش خصوصی در بنادر کشور سرمایه‌گذاری انجام شده است.

به گزارش می متالز، فرهاد منتصر کوهساری اظهار داشت: عمده سرمایه‌گذاری صورت گرفته بخش خصوصی در بنادر کشور در حوزه احداث سیلوی غلات، مخازن روغن خوراکی و مجتمع های صنعتی بوده است.

 وی با بیان اینکه میزان سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در بنادر کشور به صورت سرمایه گذاری تجمیعی معادل ۱۶۱ هزار و ۲۳۵ میلیارد ریال بوده است،  تصریح کرد: در سال گذشته میزان جذب سرمایه گذاری در بنادر بالغ بر ۵۵ هزار و ۶۹۴ میلیارد ریال بود.

 معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی در رابطه با هدفگذاری این سازمان در حوزه جذب سرمایه بخش خصوصی در سال ۹۹، عنوان کرد: طبق برنامه اهداف سرمایه گذاری در سال۹۹ پیش بینی جذب سرمایه گذاری ۱۸ هزار میلیارد ریالی در بنادر کشور در دستور کار قرارگرفته است که از این میزان تاکنون نزدیک به سه هزار میلیارد ریال آن تحقق یافته است.

کوهساری درباره نوع نگاه سازمان بنادر به حضور هر چه بیشتر سرمایه گذاران اقتصادی در بنادر کشور، خاطرنشان کرد  به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری برای سرمایه گذاران و فعالان اقتصادی تا به حال سازمان بنادر و دریانوردی عملکرد قابل قبولی داشته است، به طوری که میزان سرمایه گذاری تا امروز در بنادر حدودا به میزان یکصد و شصت هزار میلیارد ریال در قالب واگذاری ۳۲۲ طرح سرمایه گذاری بوده که این امر باعث افزایش قابل توجه ترافیک، افزایش قابل ملاحظه درآمدهای سازمان از محل تعرفه های دریایی، گسترش شرایط مطلوب تر اقتصادی در بخش اقتصاد خرد برای شهرهای بندری و حمل و نقل کشور می شود و در بخش اقتصاد کلان نیز افزایش تولید ناخالص ملی را به دنبال دارد.

وی با بیان اینکه سازمان بنادر و دریانوردی در ابعاد دیگری به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری ایفای نقش کرده است، گفت: بهبود کارایی و اثر بخشی مدیریت بخش عمومی از طریق دستورالعمل ها و مطالعات انجام شده، بهبود طرح و مجموعه سیستم مالیاتی خصوصا در مناطق آزاد و وی‌ژه تجاری، توسعه گسترده تر طرح های تسهیلات بانکی ارزان قیمت به بخش خصوصی بخشی از این اقدامات است.

معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانودری افزود: گشایش بیشتر در تجارت و سرمایه‌گذاری بین‌المللی، بهبود زیر ساخت‌های منطقه، حصول اطمینان از مدیریت کارا و پایدار آب و منابع انرژی، ارتقا عملکرد سیستم آموزشی و افزایش انعطاف پذیری از طریق مشارکت بخش خصوصی را می توان از دیگر اقدامات صورت گرفته به منظور بهبود فضای کسب و کار در مناطق بندری از سوی سازمان بنادر و دریانوردی برشمرد.

کد خبر: 129539
تاریخ: 1399/06/23 - 15:18
منبع: تین نیوز

سازمان بنادر و دریانودری  فرهاد منتصر کوهساری 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

بنادر ایران می‌تواند به هاب لجستیک منطقه تبدیل شود

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی حمایت‌ها و تسهیلات در نظر گرفته شده از سوی این سازمان به منظور فعالیت هرچه بیشتر و بهتر بخش خصوصی در بنادر ایران را تشریح‌کرد و گفت: بنادر ایران می تواند به هاب لجستیک منطقه تبدیل شود.
 

رونق تجارت دریایی با کاهش ۳۳ درصدی ماندگاری کالا در بنادر

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: با هدف افزایش سرعت تجارت دریایی در دولت تدبیر و امید ماندگاری کالا در بنادر کشور از ۴.۴ میلیون تن به ۳.۳ میلیون تن کاهش یافته که مساوی با افزایش ۳۳ درصدی خروج کالا از بنادر و افزایش سرعت تجارت دریایی است.
 

رسوب کالا در بنادر فعلا ۶۲۰ هزار تن/ تداوم بارگیری روان کالاها

می متالز - معاون بندری سازمان بنادر و دریانوردی با بیان اینکه رسوب کالا در بنادر کشور فعلا حدود ۶۲۰ هزار تن است، گفت: کالاهای رسوبی زودتر باید تخلیه شوند و مورد استفاده عموم قرار بگیرند.
 

آمادگی سازمان بنادر برای پرداخت وام خرید کشتی

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی از آمادگی سازمان بنادر برای «اعطای وام خرید کشتی به خریداران کشتی‌های رو رو تا ۸۰ درصد» خبر داد و گفت: این سازمان برای رونق گردشگری دریایی در بنادر شمال کشور، آمادگی دارد تا صددرصد شناور های تفریحی وام بدهد.
 

معافیت‌های تعرفه‌ای ‌مواد معدنی ‌در بندر چابهار به سه ماه رسید

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای ویژه‌ای در نظر گرفته شده است.
 

تخفیف‌ ویژه برای کشتی‌ها و کانتینرها در چابهار

می متالز - معاون امور بندری و اقتصادی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: برای توسعه و تقویت مبادلات تجاری در بندر شهید بهشتی چابهار، معافیت‌های تعرفه‌ای برای مواد معدنی را از پنج روز به سه ماه رساندیم که تاثیر بسزایی در فعالیت‌ها و عملکرد تجاری این منطقه خواهد داشت که در ماه‌های آتی می‌توان میزان پیشرفت در این زمینه را ارزیابی کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما