خبر
قیر و روانکارها  

طرح تامین قیر رایگان اصلاح شد

می متالز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی با اصلاح طرح الحاق یک ماده به تبصره یک قانون بودجه سال ۹۹ درباره اختصاص قیر رایگان موافقت کردند.

به گزارش می متالز، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز- یکشنبه-  طرح الحاق یک بند به تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور را جهت تامین نظر شورای نگهبان اصلاح کردند.

بنابر بند «ز» به تبصره یک قانون بودجه سال ۱۳۹۹ کل کشور ‫شرکت ملی نفت ایران موظف است نسبت به تأمین یک میلیون تن قیر تا سقف مبلغ چهل هزار میلیارد ریال در قالب احکام مربوط به طرح‌های تملک داراییهای سرمایه ­ای ملی و استانی این قانون اقدام و در سقف سهمیه‌های زیر به­ صورت ماهانه در اختیار دستگاه‌های اجرائی ذیل‌الذکر قرار دهد تا به نسبت میزان اعتبارات طرح‌های تملک دارائی­ های سرمایه‌ای این قانون توزیع ‬شود.

همچنین در جزء(۲) بند(ز) دولت مکلف است مبلغ چهل هزار میلیارد ریال منابع لازم جهت تأمین قیر موضوع این بند را از سرجمع اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای این قانون تأمین و برای تهیه ماده اولیه قیر مورد نیاز در اختیار شرکت ملی نفت ایران قرار دهد. مبلغ فوق صددرصد تخصیص‌یافته تلقی می‌شود. چنانچه مبلغ مذکور تکافوی تأمین یک میلیون تن قیر را ننماید، دولت مکلف است مابه‌التفاوت آن را تا سقف ده هزار میلیارد ریال از همین محل تأمین کند. ‬

بر اساس این مصوبه؛ شرکت ملی نفت ایران مکلف است با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه کشور تا پایان آذرماه سال ۱۳۹۹ از طریق شرکت تابعه ذیربط خود نسبت به تحویل کامل قیر موضوع این بند به دستگاه‌های اجرائی مذکور در این بند اقدام کند.

این دستگاه‌ها مکلفند با رعایت شاخص‌های مربوطه بر مبنای میزان اعتبارات طرح‌های تملک دارائی­‌های استانی نسبت به ابلاغ سهم هر یک از استان‌ها حداکثر ظرف مدت یک ماه پس از ابلاغ این بند اقدام کنند. ‬

‫بنابر این مصوبه؛ کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت نفت، سازمان برنامه و بودجه کشور و حسب مورد دستگاه ذی‌ربط ظرف مدت ۱۰ روز پس از ابلاغ این بند تشکیل و متناسب با درخواست دستگاه‌های موضوع این بند نسبت به صدور مجوز حواله‌های قیر اقدام می‌کند‬.

کد خبر: 129541
تاریخ: 1399/06/23 - 15:20
منبع: تین نیوز

امین قیر رایگان  سازمان برنامه و بودجه 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 دو پرده از درآمدهای نفتی سال آینده به تصویر کشیده شد

نقشه نفت در بودجه ۱۴۰۰

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه مکانیزم درآمدهای نفتی بودجه ۱۴۰۰ را تشریح کرد. محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور از فروش نفت به دو طریق خبر داد.
 با سررسید زودتر از خرداد سال ۱۴۰۰:

امکان تسویه اوراق مالی اسلامی با تحویل نفت صادراتی فراهم شد

می متالز - وزارت اقتصاد از امکان‌پذیر شدن تسویه اوراق مالی اسلامی با سررسید زودتر از خرداد سال ۱۴۰۰ از طریق تحویل نفت خام صادراتی خبر داد.
 میان وزارت صمت، سازمان برنامه و بودجه کشور و صندوق بیمه معادن:

تفاهم‌نامه کمک به طرح‌های معدنی منعقد شد

می متالز - صندوق بیمه سرمایه‌گذاری فعالیت‌های معدنی تفاهم‌نامه‌ای سه‌جانبه در راستای اجرای طرح اعطای کمک‌های فنی و اعتباری به طرح‌های معدنی، غیردولتی و صنایع وابسته منعقد کرد.
 پورمحمدی مطرح کرد:

طرح تامین کالاهای اساسی ابهام دارد/ سازوکار اجرایی و منابع درآمدی باید شفاف شود

می متالز - معاون امور اقتصادی سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: طرح تامین کالاهای اساسی دارای ابهام است زیرا مشمولان، محل تامین منابع درآمدی و مکانیزم اجرای طرح روشن و مشخص نیست.
 ارکانی خبر داد:

ماموریت هیات رئیسه مجلس به کمیسیون بودجه برای تفحص از سازمان برنامه

می متالز - عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس گفت: طرح تحقیق و تفحص از سازمان برنامه و بودجه از سوی هیئت رئیسه مجلس برای رسیدگی به این کمیسیون ارائه شده و در دستور قرار خواهد گرفت.
 رییس سازمان برنامه و بودجه اعلام کرد:

دو تغییر مالیاتی بودجه سال آینده/ سیاست انبساطی و انقباضی بخش مالی و پولی

می متالز - رئیس سازمان برنامه و بودجه با اعلام دو تغییر مالیاتی بودجه سال آینده، گفت: بودجه ۱۴۰۰ در بخش سیاست‌های مالی، انبساطی و در بخش سیاست‌های پولی، انقباضی خواهد بود.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما