خبر
بورس و سهام   ریلی و راه آهن   عمران و معماری  
حباب‌های قیمتی اینگونه شکل گرفتند:

"بالاس" سهمی با تحقق سودی ۴۵ تومانی و ثبت قیمتی بیش از ۹۳۰۰ تومان

می متالز - شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با نماد "بالاس" در حالی در ماه‌های گذشته و پیش از کاهش ۴۰ درصدی قیمت سهامش، اعداد بیش از ۹۳.۰۰۰ ریال را به ثبت رسانده است.

به گزارش می متالز، در حالی که در روز‌ها و ماه‌های گذشته بسیاری از کارشناسان و حتی اعضای شورای عالی بورس صحبت از عدم وجود حباب قیمتی در سهام شرکت‌های فعال در بورس و فرابورس ایران به میان می‌آورند، کافیست نگاهی به سود‌های محقق شده شرکت‌ها و قیمت‌های ثبت شده قیمتی آن‌ها بیاندازید تا میزان صحت و سقم اظهار نظر‌های غیرکارشناسانه بسیاری از مدافعان رشد بازار سرمایه بیش از پیش آشکار شود.

بالاس

شرکت مهندسی ساختمان تاسیسات راه آهن با نماد "بالاس" در حالی در ماه‌های گذشته و پیش از کاهش ۴۰ درصدی قیمت سهامش، اعداد بیش از ۹۳.۰۰۰ ریال را به ثبت رسانده  که صورت‌های مالی حسابرسی شده این شرکت حاکی از تحقق سود خالص ناچیزی در حد ۴۵۰ ریال در سال مالی ۱۳۹۸ است.

بالاس

عمده دلیل رشد نامحسوس سودآوری این شرکت در سال مالی ۱۳۹۸ در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته حتی با وجود کاهش درآمد‌های شرکت مربوط به کاهش بهای تمام شده پروژه‌های شرکت بوده که این موضوع نمی‌تواند نشانه‌ای از بهبود ویژه سودآوری این شرکت در سال گذشته و احتمالا سال آینده محسوب شود.

عمده درآمد‌ها و سرفصل‌های درآمدی این شرکت مربوط به پیمانکاری پروژه ها، تعمیر و نگهداری ساختمان و تاسیسات و حمل و نقل ریلی بوده که در سال ۱۳۹۸ شاهد کاهش چشمگیر درآمد‌های ناشی از پیمانکاری پروژ‌ها در مقایسه با سال مالی گذشته بودیم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 عضو شورای عالی بورس و مدیرعامل تامین سرمایه بانک ملت تاکید کرد:

حمایت از بازار سرمایه ادامه دارد

می متالز - همواره حمایت از بازار سرمایه از جانب مسوولان و متولیان این بازار به منظور اعتمادبخشی و ایجاد ثبات در این بازار، تداوم خواهد داشت.
 کارشناس بازار سرمایه:

فقر تحلیل نقطه ضعف "بورس"/ زهر اکثر فروش‌ها گرفته شد

می متالز - کارشناس بازار سرمایه گفت: رفتار در بازار هم جهت است در وضعیت مثبت، تمام نماد‌ها صف خرید و در زمان ریزش تمام نماد‌ها صف فروش می‌شود بدون اینکه ارزیابی صورت بگیرد و این فقر تحلیل در بازار را می‌رساند.
 سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت:

۱۱ درصد سهامداران عدالت تصمیم به فروش گرفتند

می متالز - سخنگوی ستاد آزادسازی سهام عدالت گفت: مشمولان سهام عدالت که تا تاریخ یکم مردادماه ۹۹ اطلاعات خود را به شرکت سپرده‌گذاری مرکزی داده‌اند، چنانچه فوت کرده باشند، وراث آن‌ها از مالیات بر ارث معاف هستند.
 

"وسقم" در بورس درج شد

می متالز - شرکت سرمایه گذاری استان قم با سرمایه ۵۲۳۱۶ میلیارد ریال با نماد «وسقم» به عنوان دومین شرکت سرمایه‌گذاری استانی در فهرست نرخ‌های بازار دوم بورس اوراق بهادار تهران درج شد.
 کارشناس بازار سرمایه مطرح کرد:

حجم منفی بازار و اتفاقات خوب پیش رو

می متالز - برای فاصله گرفتن از شرایط این چنینی در بورس، لازم است بازار طی دو روز پیش رو، حجم خورده و خود را پیدا کند تا بتواند روند مثبتی را پس از پرحجم شدن در منفی‌ها آغاز کند.
 

پیش بینی عضو شورای عالی بورس از آینده بازار با دو مسیر مجزا برای سهام

می متالز - عضو شورای عالی بورس با اعلام طی بخش عمده ایی از مسیر اصلاحی شاخص، پیش بینی کرد: با توقف تصمیمات ناصواب، نمادهای ارزنده با رشد و سهام غیرارزنده با کاهش قیمت روبرو خواهند شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما