خبر
بانک ها   نرم افزار و فن آوری اطلاعات  
وزیر ارتباطات اعلام کرد:

اعطای وام ۵۰۰ میلیارد تومانی به اپراتورها برای فروش موبایل قسطی

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اعطای وام ۵۰۰ میلیارد تومانی به اپراتورها برای تحویل گوشی قسطی به مردم در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: اعطای وام ۵۰۰ میلیارد تومانی به اپراتورها برای تحویل گوشی قسطی به مردم در دستور کار این وزارتخانه قرار گرفته است.

به گزارش می متالز، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: دستور اعطای اعتبار ۵۰۰ میلیاردی به اپراتورها به‌عنوان وام در دستور کار معاونت فناوری نوآوری قرار گرفته است تا اپراتورها بتوانند از این طریق گوشی را به‌صورت قسطی به مردم بدهند و زنجیره تولید تکمیل شود.

محمدجواد آذری جهرمی در آیین معرفی دستاوردهای بومی‌سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات، افزود: در شرایطی که نرخ دلار نوسان دارد نمی‌توانیم به‌عنوان مسوول بگوییم کاری از دست ما برنمی‌آید. در زمان عدم وجود مشکل همه مدیر هستند. در شرایطی که پول فراوان و شرایط مناسب وجود دارد، هرکسی می‌تواند کشور را به‌خوبی مدیریت کند. اینکه تلفن همراه اکنون به شکل مناسبی در دسترس نیست، بگوییم علتش نوسان ارز است و کاری از دست ما برنمی‌آید. اکنون به دلیل آموزش مجازی خیلی از ما مصرف‌کننده هستیم و باید برای فرزندان خود تبلت، گوشی تلفن همراه و مودم تهیه کنیم. مودمی که قیمت آن ۲۰۰ هزار تومان بوده و اکنون قیمت آن ۱۰ برابر شده است. در این شرایط باید چه کرد؟ غیرازاین است که باید نیاز مردم را تأمین کنیم؟

او اظهار کرد: چشم مردم به دست‌های تولیدکنندگان است. اگر محصولات با قیمت مناسب عرضه شود مردم استقبال خواهند کرد. یکی از موضوعات مهم مودم است که در نمایشگاه امروز چهار شرکت تولید مودم، سه شرکت تولیدکننده گوشی حضور دارند. معاون فناوری و نوآوری وزارت ارتباطات امروز گزارش دادن که مجموعه «صاایران» ورود خوبی به تولید گوشی تلفن همراه داشته و اولین محوله گوشی‌های تولیدی این شرکت به ایرانسل تحویل داده شده تا شرایط عرصه به بازار توسط این اپراتور مهیا شود.

آذری جهرمی اضافه کرد: البته مجموعه‌هایی مانند مخابرات ایران، همراه اول و رایتل نیز کارهای خوبی در این زمینه کرده‌اند که گزارش آن‌ها هنوز به دست ما نرسیده است. اما این تولیدات زمانی شیرین خواهد بود که بتوانیم گوشی را به دست مردم برسانیم. تا الآن بارها درباره گوشی ایرانی صحبت کرده‌ایم اما تا زمانی که محصول به دست مردم برسد نمی‌توان نتیجه ملموس را دید. موجودی بازار در شرایط فعلی باید حفظ شود. می‌خواهم به تولیدکنندگان تأکید کنم که اگر برای تأمین منابع ارزی و خدمات مشکل دارند، به وزارت ارتباطات مراجعه کنند تا این مشکل را حل کنیم.

وزیر ارتباطات اشاره کرد: صنعت ICT از اجزای اصلی اقتصاد دیجیتال و یکی از محرک‌های اصلی تولید داخل است. اگر می‌گوییم سهم ارتباطات و فناوری از تولید ناخالص داخلی به ۶.۵ درصد رسیده است، بخشی از این پیشرفت به تولیدات داخلی محصولات فناوری مربوط است.

آذری جهرمی خاطرنشان کرد: زمانی که صحبت از تولید داخل می‌شود همه فکر می‌کنند باید همه‌چیز در داخل تولید شود، اما این‌طور نیست. می‌توانیم از کشورهای تولیدکننده بزرگ دنیا در زمینه‌های خاص استفاده کنیم. اما برنامه‌ریزی نرم‌افزاری و مدل خلاقیتی که به تولید محصول منجر می‌شود، مهم است.

او تصریح کرد: راهکار پیشرفت شرکت‌های فعال در تولید صنایع داخلی اتصال و ادغامشان با یکدیگر است. صنعت تولید زمانی به بلوغ می‌رسد که شرکت‌ها به سمت ادغام بروند و ظرفیت‌های تولیدی را کنار هم بگذارند تا به این شکل اقتصاد خود را افزایش دهند. این کار اجتناب‌ناپذیر است. برای برطرف کردن دغدغه مصرف‌کنندگان داخلی، باید این بلوغ در شرکت‌های تولیدکننده ایجاد شود.

جهرمی با بیان اینکه ظرفیت و همین‌طور بازار برای تولید داخلی در کشور وجود دارد و مشکل اصلی ادغام شرکت‌ها با یکدیگر است، تأکید کرد: پویایی تکنولوژی از دیگر موارد مهم در تولید داخل کشور است. شرکت‌ها زمانی که محصولی را ارائه می‌دهند دیگر به دنبال توسعه آن نیستند درحالی‌که به‌روزرسانی نیاز اصلی تکنولوژی است. زمانی که برای حمایت از تولید داخل، واردات ممنوع می‌شود. تولیدکننده می‌داند که یک مجموعه با فشار دولت به‌اجبار از او خرید می‌کند و همین مساله اشتیاقش را برای پیشرفت و به‌روزرسانی تجهیزات از دست می‌دهد.

او افزود: راهکار برون‌رفت از این عدم خلاقیت و به‌روزرسانی، رفتن به سطح بازار بین‌المللی است. بازاری که برای ورود به آن باید کلاس بین‌المللی داشت. تولید داخلی نباید به بازار داخل بسنده کند، باید رقابت سالم دراین‌بین شکل بگیرد. تداوم تحقیق، توسعه دانش و به‌روزرسانی حیات تولید داخلی هر کشوری را تضمین کند.

وزیر ارتباطات خاطرنشان کرد: تجربه مردم از دریافت خدمات پس از فروش شرکت‌های داخلی تجربه خوشایندی نیست. تماس با ۲۰۲۰ مخابرات و پشتیبانی اپراتورها گوشه‌ای از این نارضایتی‌ها است درحالی‌که یکی از دلایل ماندگاری مشتریان کیفیت خدمات پس از فروش است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات تکمیل شود

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در مدت باقی‌مانده تا پایان دولت به طور جدی بر تکمیل زیرساخت‌های شبکه ملی اطلاعات متمرکز شوید تا کارهای ارزشمندی که در این حوزه آغاز شده است تکمیل و به اتمام برسد.
 در گفت وگوی مجازی با کاربران اینستاگرام اعلام شد:

توضیح جالب وزیر ارتباطات درباره بورس/ دیگر وزیران و مسوولان یاد بگیرند

می متالز - وزیر ارتباطات با اعلام عدم کم‌فروشی اینترنت توسط دو اپراتور و برنامه تولید گوشی ارزان قیمت و با کیفیت مناسب ایرانی در پاسخ به سوالی درباره بورس توضیح جالبی داد.
 وزیر ارتباطات در دیدار با نمایندگان کمیته سنا:

رشد صنعت ICT کشور حاصل تلاش بخش خصوصی، سرمایه‌گذاران و تولیدکنندگان است

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، نقش بخش خصوصی در رشد و توسعه صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور را حائز اهمیت دانست.
 انتقاد مدیر نظارت بر بازار بورس کالا از سامانه بهین‌یاب:

تولیدکنندگان مجبور به تامین مواد اولیه خارج از بورس شدند

می متالز - مدیر نظارت بر بازار بورس کالا از درست کار نکردن سامانه بهین‌یاب در دو سال اخیر انتقاد کرد و گفت: این سمانه در دو سال اخیر ایراد داشته و در این مدت به درستی کار نکرده است.
 

اظهارات آذری جهرمی درباره درخواست وزارت ارتباطات برای رفع فیلتر توییتر

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از درخواست وزارتخانه متبوعش برای رفع فیلتر توییتر خبر داد.
 آذری جهرمی خبر داد:

تدوین ۵ لایحه جدید در حوزه فضای مجازی/ارسال لایحه حفاظت و صیانت از داده ها به صحن دولت

می متالز - وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از تدوین ۵ لایحه در حوزه فضای مجازی خبر داد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما