خبر
مواد معدنی   دانشگاه ها  
رئیس هیات عامل ایمیدرو:

امضای تفاهمنامه همکاری ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو از امضای تفاهمنامه همکاری میان ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت خبر داد و از دانشگاه‌ها و مراکز علمی خواست تا پایان‌نامه‌ها و تحقیقاتی که در حوزه معدن و صنایع معدنی نوآورانه و خلاق هستند، به ایمیدرو معرفی کنند.

امضای تفاهمنامه همکاری ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت

به گزارش می متالز، خداداد غریب پور امروز پیش از امضا و تبادل تفاهمنامه همکاری ایمیدرو با دانشگاه علم و صنعت که با حضور مدیران عامل شرکت‌های فولاد و آلومینیوم برگزار شد، تصریح کرد: با چنین همکاری، این سازمان بودجه و محل اجرا را اختصاص می‌دهد تا فضایی برای عملیاتی شدن پایان‌نامه‌ها فراهم آید.

وی درعین‌حال تاکید کرد: شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی نیز از ظرفیت شرکت‌های دانش‌بنیان و جوانانی که در این مراکز فعالیت می‌کنند، استفاده کنند. غریب پور در ادامه اظهار داشت: مرکز نوآوری معدن و صنایع معدنی (IMINO) که به تازگی راه‌اندازی شده، خود به صورت مجزا نیز وارد همکاری با دانشگاه‌ها و مراکز علمی شود.

از واگرایی به همگرایی صنعت و دانشگاه

معاون وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه امروزه وضعیت واگرایانه علم و صنعت به همبستگی و همگرایی تبدیل شده، گفت: برطرف شدن نیازهای فناورانه توسط مراکز علمی و دانشگاهی، گامی به جلو برای برطرف شدن وابستگی کشور به دانش است.

غریب پور یادآور شد: سازماندهی دو طرفه در حال انجام است و مشارکت‌جو (ایمیدرو و شرکت‌ها) و مشارکت پذیر (دانشگاه‌ها و مراکز علمی) در حال همکاری هستند.

وی تاکید کرد: شرکت‌ها و مراکز علمی، مدل‌های متنوعی برای توسعه همکاری و استفاده روزافزون از ظرفیت‌های بخش معدن و صنایع معدنی برای تولید دانش و تکنولوژی ارائه دهند.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سال‌ها به سبب اینکه سیستم کشور واردات محور بوده، تنها به واردات ماشین‌آلات، تجهیزات و حتی تکنولوژی پرداخته شده و تولید آن مغفول مانده بود. غریب پور غریب پور ادامه داد: در صنعت فولاد، ۳۰هزار تجهیز برای بومی‌سازی شناسایی شده که امسال برنامه ۵هزار تجهیز در برنامه قرار دارد.

وی درباره صنعت مس افزود: در این بخش نیز بیش از ۲۰هزار تجهیز شناسایی شده که بومی‌سازی شده‌اند.

رشد پروژه‌های تحقیقاتی تقاضامحور

رئیس دانشگاه علم و صنعت نیز در این مراسم، با ابراز خرسندی از تداوم و توسعه همکاری‌های ایمیدرو با دانشگاه‌ها، اعلام کرد: این افزایش همکاری‌های دو طرف، امروزه سبب رشد پروژه‌های تحقیقاتی تقاضامحور منتهی شده است.

جبار علی ذاکری ادامه داد: بخشی از فعالیت‌های دانشگاه علم و صنعت از سیستم آموزش محور به پژوهش محور تغییر مسیر داده است.

به گفته وی، ۴۰درصد از رساله‌های دکترا این دانشگاه، به سمت پروژه‌های کاربردی هدایت شده که بخشی از آنها نیز مربوط به حوزه معدن است.

جهاد دانشگاهی و ارائه ضمانت به شرکت‌ها

رئیس جهاد دانشگاهی با حضور در این مراسم گفت: از شرکت‌های بخش معدن و صنایع معدنی توقع همکاری‌های بزرگ داریم و در این مسیر جهاد دانشگاهی، ضمانت‌نامه‌های لازم را هم به طرف‌های همکاری ارائه خواهد داد.

حمیدرضا طیبی با بیان اینکه در حال حاضر طراحی کارخانه نیز جزو فعالیت‌های جهاد دانشگاهی است، یادآوری کرد: طی ۴۰ سال فعالیت، جهاد دانشگاهی، صاحب دانش فنی پیشرفته در حوزه‌های مختلف شده است.

در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه همکاری بین ایمیدرو و دانشگاه علم و صنعت بین غریب پور و ذاکری به امضا رسید و مبادله شد. طبق این سند، موضوعات همکاری شامل مواردی از جمله توسعه پروژه‌های کاربردی، استارت آپ‌ها، رساله دکترا و بهره‌گیری از مراکز علمی و همچنین آزمایشگاه‌های دو طرف، است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

تیم تخصصی ایمیدرو به خراسان شمالی اعزام می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت خراسان شمالی از اعزام تیم تخصصی ایمیدرو از سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران به این استان خبر داد.
 معاون وزیر صنعت:

«دامپتراک» جامعه معدنی را وارد مرحله جدیدی می کند

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: ورود شبیه ساز رانندگی دامپتراک به معادن، جامعه معدنی را وارد مرحله جدیدی می کند و این موفقیتی برای جامعه معدنی کشور، دانشگاه‌های کشور بخش خصوصی انجام دهنده پروژه و همکاران ایمیدروست.
 رئیس هیات عامل ایمیدرو:

۲۱۹ قرارداد طرح پژوهشی با دانشگاه‌ها منعقد شد

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو خبر داد: در حال حاضر قرارداد اجرای ۲۱۹ طرح پژوهشی در ایمیدرو و شرکت‌های تابعه و وابسته، با دانشگاه‌ها از سال ۹۸ تا به امروز منعقد شده است.
 

افزایش ۱۲ میلیارد دلاری سهام معدنی‌ها با ابتکار ایمیدرو

می متالز - ارزش سهام شرکت‌های معدن و صنایع معدنی طی هفته گذشته،به دنبال اقدامات ایمیدرو برای بازار گردانی هماهنگ سهام این شرکت‌ها بیش از 12 میلیارد دلار رشد کرد.
 

برگزاری نشست شورای معادن در استانداری خراسان شمالی

می متالز - نشست شورای معدن با رئیس هیات عامل ایمیدرو در استانداری خراسان شمالی در حال برگزاری است.
 

ایجاد شرکت سهامی عام پروژه به رونق تولید و بازار سرمایه کمک می‌کند

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: سازمان بورس پیشنهاد تشکیل شرکت‌های سهامی عام پروژه را داده است و ما در شرکت‌های زیرمجموعه ایمیدرو نخستین شرکت سهامی عام پروژه را ایجاد کردیم که براساس آن، منابع مالی جامعه برای اجرای طرح‌های بزرگ صنعتی و معدنی جمع می‌شود، اگر این اقدام در دیگر بنگاه‌ها انجام شود به رونق تولید و بازار سرمایه کمک می‌کند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما