خبر
آهن و فولاد  
گزارش 5 ماهه 99 تولید فولاد اعلام شد؛

افزایش 10 درصدی تولید شمش فولاد و 11 درصدی آهن اسفنجی

می متالز - میزان تولید شمش فولاد و محصولات فولادی طی 5 ماهه نخست سال 99 به ترتیب 10 و 3 درصد افزایش یافت. طی این مدت تولید آهن اسفنجی نیز با رشد 11درصدی همراه شد.

به گزارش می متالز، انجمن تولیدکنندگان فولاد منتشر کرد: شرکت های فولادساز کشور از ابتدای فروردین تا پایان مرداد، 11 میلیون و 817 هزار تن شمش فولاد (بیلت، بلوم و اسلب) تولید کردند. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 10 میلیون و 778 هزار تن بود.

همچنین میزان تولید محصولات فولادی (تیرآهن، میلگرد، نبشی، ناودانی، انواع ورق و غیره) طی 5 ماهه نخست امسال، 8 میلیون و 796 هزار تن بود. این رقم در مدت مشابه سال گذشته، 8 میلیون و 508 هزار تن بود.

 

افزایش 11 درصدی تولید آهن اسفنجی

میزان تولید آهن اسفنجی 5 ماهه امسال، 12 میلیون و 883 هزار تن بود که در مقایسه با رقم تولید شده در مدت مشابه سال گذشته (11 میلیون و 604 هزار تن)، 11 درصد افزایش نشان می دهد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

فولادی‌های سودساز

می متالز - فائزه رهنی، کارشناس سرمایه‌گذاری شرکت پردازش اطلاعات مالی پارت: فولاد و محصولات فولادی که عموما به محصولات آهنی معروف هستند شامل محصولاتی همچون شمش، میلگرد، تیرآهن، لوله، ورق، فولادهای آلیاژی و ضد زنگ و غیره میباشند. این محصولات ترکیباتی از آهن، کربن و مقادیری از عناصر دیگر مثل سیلیسیم، منگنز، نیکل کروم و چند عنصر دیگر هستند.
 

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

می متالز - جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین ۹ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.
 

مصرف ظاهری فولاد میانی رشد ۱۹ درصدی را ثبت کرد

می متالز - انجمن تولیدکنندگان فولاد گزارش آماری صنعت فولاد ایران در دوره پنج ماهه نخست سال جاری را منتشر کرد که بر اساس این گزارش، مصرف ظاهری فولاد میانی (بیلت و بلوم و اسلب) با ۱۹ درصد رشد به ۹ میلیون و ۶۰۷ هزار تن رسید و مصرف ظاهری کل محصولات فولادی با ۱۶ درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به ۸ میلیون و ۳۸۸ هزار تن رسید.
 

استخدام تکنسین برق صنعتی، مکانیک دستگاه های صنعتی و آهنگر

می متالز - یک کارخانه در زمینه تولید شمش فولاد جهت تکمیل کادر خود در استان البرز از افراد واجد شرایط دعوت به همکاری می نماید.
 مهندس علیرضا خیاط، مدیر عامل شرکت "آهن و فولاد ارفع" ضمن تشریح مشکلات تولید فولاد و ارائه راهکارهای برون‌رفت از موانع تاکید کرد:

بازار فولاد فقط بر اساس نظام عرضه و تقاضا سامان خواهد یافت

می متالز - دولت باید از دخالت‌های موضعی و موردی و شتاب‎زده در امر تولید جداً پرهیز کند.
 

آمار وزارت صنعت از افزایش تولید محصولات دو صنعت بورسی در ۴ ماه اول سال

می متالز - طبق آمار وزارت صنعت در چهار ماه نخست سال، تولید محصولات دو صنعت بورسی فلزات اساسی و سیمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرده اما تولید کنسانتره زغال‌سنگ کم شده است.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما