خبر
صنعت   دانشگاه ها  

ضرورت استفاده از ظرفیت دانشگاه در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن/ تعمیق و ارتقای ارتباط صنعت با دانشگاه با طرح تاپ

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بر ضرورت استفاده از ظرفیت دانشجویان و اساتید دانشگاه در رفع نیازهای پژوهشی حوزه صنعت و معدن تاکید کرد.

به گزارش می متالز، عباس جرجانی در دومین جلسه شورای سیاستگذاری آموزش، پژوهش و ارتباط صنعت با دانشگاه استان گفت: سامانه طرح ملی توانمندسازی تولید و توسعه اشتغال پایدار (تاپ)، با هدف ثبت نام بنگاه های صنعتی، معدنی و تجاری و نیز ثبت نیازهای پژوهشی و فناورانه آنها توسط وزارت صمت راه اندازی شده است.

جرجانی با بیان اینکه طرح تاپ با هدف تعمیق و ارتقای ارتباط صنعت با دانشگاه راه اندازی شده است ادامه داد: برای تقویت ارتباط صنعت با دانشگاه لازم است بخش خصوصی و تشکل های مرتبط با حوزه صنعت و معدن بیش از پیش ارتباط خود را با دانشگاه و پژوهشگران تقویت نموده و از این ظرفیت موجود در استان و همچنین سامانه تاپ در راستای رفع نیازهای خود استفاده نماید.

وی تاکید کرد: نیاز است تا اهداف و مزایای این طرح به صورت کاملا شفاف برای بنگاه های اقتصادی فعال در حوزه صنعت، معدن و تجارت تشریح و تبیین گردد تا از توانمندی های دانش آموختگان مشمول خدمت سربازی، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی دانشگاه ها بهره مند شوند.

سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی بازدید میدانی اساتید و دانشجویان از واحدهای صنعتی و معدنی را در این خصوص موثر عنوان کرد و افزود: آمادگی داریم تا با برنامه ریزی برای بازدیدهای میدانی از واحدهای صنعتی و معدنی، ضمن استفاده از رهنمودهای اساتید گرانقدر، بتوانیم در تقویت ارتباط میان بخش صنعت و معدن با دانشگاه گام برداریم.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

پرداخت بیش از ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به واحد‌های آسیب دیده از کرونا در خراسان جنوبی

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: ۴۰۵ میلیارد ریال تسهیلات بانکی به واحد‌های آسیب دیده از کرونا در خراسان جنوبی پرداخت شد.
 

خروج فولاد از بورس کالا شدنی نیست

می متالز - چندی پیش به دنبال خروج فولاد از بورس کالا به دستور رئیس جمهور، وزارت صنعت، معدن و تجارت و فعالان حوزه فولاد با آن مخالفت کردند و معتقدند که این مساله چیزی نیست به راحتی با آن کنار بیایند و موافقت کنند. این در حالی است که وزارت راه و شهرسازی از این اتفاق استقبال کرد و این موضوع را پیگیری و مورد تایید قرار داد. همین امر منجر شد تا این مساله به یکی از موضوع‌های سروصدای زیادی تبدیل شود.
 

صدور 107فقره پروانه کسب ایثارگری در خراسان جنوبی

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای آیین نامه های اجرایی ماده 79 قانون نظام صنفی و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران تعداد 107 فقره پروانه کسب ایثارگری رایگان طی یک سال گذشته در سطح استان صادر شده است .
 

۲۰۰ نقطه امیدبخش معدنی در خراسان جنوبی شناسایی شد

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: ۲۰۰ نقطه امیدبخش معدنی با مساحت بیش از ۲۰ هزار کیلومتر مربع حاصل مطالعات پهنه‌های اکتشافی در این استان شناسایی شده است.
 

یخ عسلویه معدنی ایران در حال آب شدن

می متالز - گرچه نام استانشان با زرشک و زعفران گره خورده اما به عسلویه معدنی ایران نیز معروف است و تنها 5 معدن طلایش می تواند خراسان جنوبی را به عرش برساند و ثروت را به این استان سرازیر کند اما هنوز برخی معادنش منجمد مانده اند و یخ سرمایه گذاری در آنها آب نشده است.
 سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی اعلام کرد:

شناسایی ۲۰۰ نقطه امیدبخش معدنی در خراسان جنوبی/ خراسان جنوبی، پیشرو در ژئوفیزیک هوایی کشور

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت استان خراسان جنوبی گفت: ۲۰۰ نقطه امیدبخش معدنی با مساحت ۲۰ هزار کیلومتر مربع در این استان شناسایی شده است که حاصل مطالعات پهنه‌های اکتشافی استان می باشد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما