خبر
آهن و فولاد   فن آوری های نوین  

تولید فولاد آلیاژی مطابق استانداردهای جهانی توسط یک شرکت دانش بنیان

می متالز - یک شرکت دانش بنیان موفق شده است انواع فولاد آلیاژی همپای استانداردهای جهانی برای تامین نیاز بخشی از بازارهای داخل و خارج کشور تولید کند.

به گزارش می متالز، این محصولات در صنایع خودروسازی، ماشین‌سازی، نفت، گاز و پتروشیمی، ابزارسازی، نیروگاهی، ریلی، ساخت لوازم پزشکی و جراحی و سایر صنایع ویژه کاربرد وسیعی دارد.

مدیرعامل این شرکت دانش‌بنیان، یکی از اهداف شرکت خود را دستیابی به تولید ۱.۳ میلیون تن فولاد آلیاژی از طریق اجرای طرح‌های توسعه و تکمیل سبد محصولات و گسترش بازارهای صادراتی عنوان کرد.

علیرضا چایچی یزدی ادامه داد: تولید فولادهای آلیاژی در این شرکت بر اساس استانداردهای بین المللی و داخلی است و ما توانسته ایم نیاز برخی کارخانه ها را به این فولادها تامین کنیم.

وی اظهارکرد: در حال حاضر در مجموع ۴۲۳ گرید فولاد آلیاژی قابل تولید داریم و در صورت نیاز مشتریان، گریدهای جدید بر اساس استانداردهای بین‌المللی و داخلی قابل طراحی و تولید است.

به گفته مدیرعامل این شرکت فناور، انواع تیغ اره، مواد پرکننده جوشکاری، ابزار گرم‌کار، قالب پلاستیک، ابزار سردکار، بلبرینگ، میکروآلیاژ، فنر، سوپاپ و غیره از جمله محصولات این شرکت است.

این گزارش شرکت مزبور را بزرگ‌ترین تولید کننده انواع فولاد آلیاژی در ایران و خاورمیانه و یکی از مدرنترین کارخانه های تولید فولاد آلیاژی دنیا معرفی کرده است.

فولاد اگرچه خود یک آلیاژ است اما فولاد آلیاژی اصطلاحا به فولادی گفته می شود که با عنصرهای گوناگون عمدتا منگنز، نیکل، کروم، مولیبدن، وانادیم، سیلیسیم و بور به صورت آلیاژ درآمده است. فولادهای آلیاژی در تولید پرّه‌های توربین، موتور جت، فضاپیماها و رآکتورهای هسته‌ای بسیار کاربرد دارد.

تولید فولاد آلیاژی مطابق استانداردهای جهانی توسط یک شرکت دانش بنیان

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 سرپرست وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلومات افغانستان:

تامین نیازهای فناوری افغانستان با تولیدات ایران

می متالز - سرپرست وزارت مخابرات، تکنولوژی و معلومات افغانستان از تامین همه نیازهای بخش فناوری این کشور توسط تولیدات شرکت‌های مخابراتی و دانش‌بنیان ایران خبر داد.
 

معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن با حضور دانش‌بنیان‌ها

می متالز - رویداد مجازی معرفی نیازهای فناورانه حوزه معدن و صنایع معدنی با هدف بازاریابی برای شرکت‌های دانش بنیان و فناور در این بخش به صورت برخط (آنلاین) از امروز - یکشنبه - به مدت سه روز آغاز شد.
 نائب رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان مجلس مطرح کرد

تلاش مجلس یازدهم برای رفع موانع اقتصاد دیجیتال

می متالز - نائب رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان می‌گوید از آنجایی که مجلس یازدهم نگاه ویژه‌ای به اقتصاد دیجیتال دارد، طرحی با موضوع مدیریت فضای مجازی تدوین و به امضای ۷۰ نفر از نمایندگان رسید.
 دهنوی در هجدهمین اجلاس سالیانه پارک فناوری پردیس مطرح کرد:

آمادگی مجلس برای رفع موانع قانونی پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان

می متالز - رئیس فراکسیون اقتصاد دانش‌بنیان با اشاره به آمادگی مجلس برای بسترسازی قانونی جهت رفع مشکلات پیش‌روی شرکت‌های دانش‌بنیان، گفت: به منظور تحقق این مهم طرح "جهش تولید دانش‌بنیان" در مجلس تدوین و کلیات آن در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد.
 [ویدئو]

بومی‌سازی دستگاه گیربکس

می متالز - متخصصان شرکتی دانش‌بنیان، دستگاه گیربکس ۷۱۰ کیلووات نوار نقاله ناحیه آهن‌سازی فولاد مبارکه را بومی‌سازی کردند.
 

بهره برداری از ۲ طرح دانش بنیان تا پایان سال

می متالز - مدیرعامل تاصیکو گفت: تا پایان سال ۱۳۹۹، ۲ طرح دانش بنیان شرکت شتاب دهنده صدر فردا به بهره برداری می رسند.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما