خبر
آلومینیوم  

آلومینیوم مقاومت ۱۸۰۰ دلار را شکست

می متالز - قیمت شمش آلومینیوم در بازار فلزات لندن دیروز مقاومت ۱۸۰۰ دلار را شکست و به اوج قیمت ۱۸ ماهه صعود کرد. بر این اساس قیمت هر تن آلومینیوم با ۱.۴۸ درصد افزایش ۱۸۰۲ دلار شده است.

به گزارش می متالز، محرک بازار آلومینیوم در روز گذشته، ابطال مجوز فروش ۴۱ هزار و ۳۲۵ تن شمش آلومینیوم در انبارهای LME دنیا بود که نشان از چشم انداز مطلوب تقاضای این فلز در کوتاه مدت است. نکته دیگر، جهت گیری و افزایش تعداد موقیعیت های هفتگی خرید Long آلومینیوم به میزان ۴۱۷۸ قرارداد در بورس فلزات لندن است که تعداد کل موقعیت خرید را به ۵۰ هزار و ۴۴۷ قرارداد افزایش داده و عامل ورود سرمایه به این حوزه شده است.

آلومینیوم

کد خبر: 129845
تاریخ: 1399/06/25 - 13:45
منبع: بورس کالای ایران

شمش آلومینیوم  بازار آلومینیوم 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 آمریکا از تعرفه‌گذاری بر واردات همسایه شمالی عقب نشست

آینده سیاسی بازار آلومینیوم

می متالز - آمریکا برای چندمین بار در دو سال گذشته برنامه‌اش برای اعمال تعرفه بر آلومینیوم وارداتی از کانادا را تغییر داد. دولت آمریکا در روزی که کانادا قصد داشت اقدامات تلافی‌جویانه خود را در یک نشست خبری اعلام کند، گفت به دلیل آنچه پیش‌بینی کاهش حجم واردات این فلز پرمصرف در ماه‌های باقی‌مانده سال میلادی جاری عنوان شد، قصد ندارد تصمیم پیشین مبنی بر تعرفه‌گذاری ۱۰ درصدی را اجرا کند.
 

رشد ۶ محصول منتخب معدنی طی ۴ ماه نخست امسال

می متالز - جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت (صمت) نشان می دهد که در طول چهار ماهه ابتدایی امسال از بین ۹ محصول منتخب معدنی، شش محصول رشد تولید و تنها سه محصول دیگر نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افت تولید داشته اند.
 

بازار جهانی مس و آلومینیوم رونق گرفت

می متالز - رشد قیمت آلومینیوم و مس در اخرین معاملات صورت گرفته در بازارهای جهانی در حالی صورت گرفت که زمزمه‌هایی از افزایش فروش خودرو در بازارهای جهانی از جمله چین به گوش می‌‎رسد.
 

نرخ آلومینیوم در مدار رشد باز هم ارز مقصر است؟

می متالز - تنها پس از گذشت چند هفته از انتشار خبر بازگشت ثبات به بازار آلومینیوم، دوباره شاهد رشد قیمت این فلز در بورس کالا بودیم.
 

آمار وزارت صنعت از افزایش تولید محصولات دو صنعت بورسی در ۴ ماه اول سال

می متالز - طبق آمار وزارت صنعت در چهار ماه نخست سال، تولید محصولات دو صنعت بورسی فلزات اساسی و سیمان نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد کرده اما تولید کنسانتره زغال‌سنگ کم شده است.
 نگاهی به معاملات این آلومینیومی در بورس‌کالا:

روند افزایش نرخ ایرالکو به سومین هفته پیاپی رسید

می متالز - ارزش معاملات شرکت ایرالکو در بورس کالا به بیش از ۱۸ هزار میلیارد ریال رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما