خبر
سنگ آهن  

سنگ آهن موفق به فتح کانال ۱۳۰ دلار شد

می متالز - شاخص قیمت سنگ آهن عیار ۶۲ درصد در بنادر چین دیروز از مرز ۱۳۰ دلار عبور کرد و به بالاترین سطح قیمت از سال ۲۰۱۴ رسید. شاخص عیار ۶۲ درصد روز گذشته با ۱.۴ درصد رشد، ۱۳۰ دلار و ۱۷ سنت شد.

به گزارش می متالز، شاخص عیار ۵۸ درصد نیز با رشد ۲.۳۸ درصدی به ۱۰۷.۷۳ دلار رسید.

محرک بازار سنگ آهن و قیمت ها در روز گذشته، نزدیک شدن به تعطیلات طولانی مدت چین است که کمتر از ۲ هفته دیگر بوده و فولادسازان این کشور را مجبور به ذخیره سازی ماده اولیه کرده است.

عامل دیگر رشد قیمت ها، پایان محدودیت فعالیت واحدهای آگلومره در ناحیه تانگشان چین است که محرک سنگ آهن ریزدانه عیارهای متوسط ۶۲ درصد و ۵۸ درصد می باشد.

سنگ آهن

کد خبر: 129846
تاریخ: 1399/06/25 - 13:47
منبع: بورس کالای ایران

قیمت سنگ آهن  بازار سنگ آهن 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

سنگ آهن باز هم رکورد شکنی می کند!!

می متالز - قیمت سنگ آهن وارداتی در چین باز هم به اوج قیمت یک دهه اخیر نزدیک شده است. انتشار آمار رکورد واردات به چین قیمت را باز هم بالا برد. آخرین شاخص قیمت 173.69 دلار هر تن سی اف آر ثبت شد که بالاترین قیمت از سپتامبر 2011 تاکنون بوده است.
 

افزایش قیمت سنگ آهن چین در پی بهبود تقاضای پس از تعطیلات

می متالز - قیمت سنگ آهن چین به دنبال تقاضای خوب و جو مثبت پس از تعطیلات سال نو میلادی افزایشی بود.
 مدیرسرمایه‌گذاری «بیمه ایران معین» مطرح کرد:

طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد، اتفاقی خوب برای بازار سهام

می متالز - نادر اسراری با اشاره به تصویب کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد که دیروز در مجلس تصویب شده است، گفت: هرچند جزییات این طرح هنوز منتشر نشده است، اما بازار سرمایه امیدوار است با اجرای این طرح تمام زنجیره فولاد از سنگ آهن تا محصول نهایی بدون کف و سقف در بورس کالا کشف قیمت شود.
 

سنگ آهن تا پایان سال ارزان می شود

می متالز - در سال نو میلادی قیمت سنگ آهن از ۱۶۵ دلار فراتر رفته ولی تحلیلگران معتقدند قیمت های بالا در کل سال ۲۰۲۱ ماندگار نخواهند بود.
 

سنگ آهن تا پایان سال ارزان می شود

می متالز - در سال نو میلادی قیمت سنگ آهن از 165 دلار فراتر رفته ولی تحلیلگران معتقدند قیمت های بالا در کل سال 2021 ماندگار نخواهند بود.
 

بهبود تقاضای فولاد پس از تعطیلات سال نو سنگ آهن را بالا برد

می متالز - بازار سنگ آهن وارداتی خلوص ۶۲ درصد روز دوشنبه ۴ ژانویه سال نو میلادی را با رشد قیمت آغاز نمود. پس از تعطیلات سال نو جو بازارها مثبت بوده و قیمت در بازار واردات چین با ۴٫۸۲ دلار هر تن رشد به ۱۶۵٫۲۹ دلار هر تن سی اف آر رسید.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما