خبر
نسوزها   صنعت  

نوار نسوز و کاربرد آن در صنعت

می متالز - همان‌ طور که از اسم این نوع محصولات پیداست نوار نسوز یک نوار غیر قابل اشتعال است که با عایق ‌بندی حرارتی بالایی که دارد می‌تواند در صنایع و زمینه‌ های مختلفی از جمله برای عایق‌‌بندی الکتریکی انواع مختلف محصولات استفاده شود‌.

به گزارش می متالز، امروزه نوارهای نسوز در صنایع و زمینه‌ های مختلف و متفاوتی کاربرد های بسیار زیادی دارند. به دلیل ویژگی ‌ها و کاربرد های شگفت ‌انگیز این نوارها، استفاده از آن‌ها می‌تواند برای صنعت گران بسیار کمک‌کننده و سودمند باشد. علاوه بر ضد آتش بودن، این‌گونه نوارها ویژگی‌های دیگری نیز  دارند که در ادامه به آنها اشاره خواهیم کرد.

همان‌ طور که از اسم این نوع محصولات پیداست نوار نسوز یک نوار غیر قابل اشتعال است که با عایق ‌بندی حرارتی بالایی که دارد می‌تواند در صنایع و زمینه‌ های مختلفی از جمله برای عایق‌‌بندی الکتریکی انواع مختلف محصولات استفاده شود‌. برای ساخت این نوع نوار ها از الیاف ‌های خاص و مخصوصی استفاده می‌شود که خاصیت ضد اشتعال دارند، برخی از مهم ‌ترین مواد اولیه‌ ای که برای ساخت این نوار های مخصوص استفاده می شو‌د، الیاف ‌های فایبر سرامیک، فایبر آرامید، و فایبر گلاس هستند. این نوار ها با توجه به زمینه‌ های کاربرد در انواع مختلفی تهیه می‌شوند که شما می‌توانید با توجه به نیاز تان و کمی تحقیق در این زمینه نوار نسوز مورد نیاز خود را خریداری نمایید. توجه در کیفیت این نوار ها هنگام خرید، میتواند تا  حد بسیار زیادی از آسیب ها و خطرات احتمالی کم کند. شرکت های بسیار زیاد و معتبری میکوشند که محصولات با کیفیت خود را به دست شما برسانند.

نوار نسوز و کاربرد آن در صنعت

 معرفی نوار نسوز/ کاربرد نوارهای نسوز

جنس الیاف نوار نسوز زمینه کاربرد آن و همچنین میزان مقاومت حرارتی آن را تعیین میکند. دو نوع از پرکاربردترین و پر استفاده ترین انواع نوارهای نسوز، نوار نسوز سرامیکی، و نوار نسوز فایبر سرامیک هستند. این دو نوار نسوز بیشتر از سایر نوارهای نسوز در انواع مختلف صنعت ها کاربرد دارد. نوار های نسوز در موارد و زمینه‌ های بسیار مختلف و متنوع کاربرد دارند برای مثال می توانیم در عایق بندی انواع مختلف دریچه‌ ها، لوله‌ های اگزوز، دیگ‌ های بخار، محافظ های الکتریکی و غیره و غیره از این نوع نوار ها استفاده کنیم. جالب است بدانیم که بیشترین کاربرد این نوع نوارها هنگامی است که ما به یک عایق الکتریکی بسیار قوی نیاز داشته باشیم. همچنین در هنگام سخت کاری ‌ها و آبکاری فلزات در صنایع فولاد و همچنین نوارپیچی حرارت زیاد آب و روغن و هنگامی‌که به بخار تبدیل می شود می‌توانیم از این نوع نوار ها استفاده کنیم‌.

نوار نسوز و کاربرد آن در صنعت

کاربرد نوارهای نسوز/ ویژگی انواع مختلف نوار های نسوز

ما پیش ‌تر به تعریف انواع مختلف نوارهای نسوز پرداختیم و همچنین شما را با کاربرد این نوارها در صنایع مختلف آشنا کردیم. حال ما می‌خواهیم خصوصیات این نوع نوار ها را برای شما شرح دهیم.

نوار نسوز و کاربرد آن در صنعت

 ویژگی انواع مختلف نوار های نسوز

 • این نوع نوارها هدایت حرارت بسیار پایین و کمی دارند،
 • مقاومت الکتریکی در این نوع نوار ها بسیار بسیار بالا است،
 • این ‌گونه نوار ها خاصیت ارتجاعی بسیار زیادی دارند و تا حد زیادی کش می آیند،
 • این نوار ها مانند طناب نرم هستند و قابلیت انعطاف بسیار بالایی دارد،
 • نصب این ‌گونه نوارها در ناحیه مورد نظر کاری بسیار آسان و بدون زحمت است،
 • در صورتی‌که این نوار ها برای محافظت از کابل‌ ها استفاده شوند می توانند تا صد در صد و یا حداقل نود درصد از گسترش آتش ‌سوزی و یا آسیب رسیدن به کابل ‌ها جلوگیری نمایند،
 • این ‌گونه نوار ها از تولید انواع مختلف گاز گلخانه‌ای جلوگیری می‌کنند،
 • استفاده از این نوار ها باعث تولید هر چه کمتر آلاینده ها و محصولات سمی ناشی از آتش‌سوزی می‌شود،
 • با استفاده از نوار‌های نسوز می توانید نارسایی های کابل به کابل را تا حد بسیار پایینی کم کنید و یا از گسترش آن جلوگیری نمایید،
 • این ‌گونه نوار ها مقاومت سایشی بسیار بالایی دارند و در برابر سایش آسیب آن چند چندانی نمی‌بیند،
 • این ‌گونه نوار ها برای نصب کنندگان هیچ نوع خطری ندارند و به‌صورت کاملاً ایمن نصب می‌شوند،
 • و در نهایت این ‌گونه نوار ها در برابر عوامل محیطی و انواع مختلف ضربه و همچنین آب باران مواد شیمیایی مضر و همچنین انواع مختلف گازها و آلاینده ‌ها استقامت بسیار بالایی دارند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما