خبر
مواد معدنی   فن آوری های نوین  
با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری؛

تداوم توسعه زیست بوم دانش بنیان معدن در آذربایجان شرقی

می متالز - ستاری در نخستین بخش از سفر خود به شهرک صنعتی قراملک رفت و از دستاوردهای فناوران شرکت صنعتی پمپیران بازدید کرد.

به گزارش می متالز، صبح امروز معاون علمی و فناوری رییس جمهور با استقبال مسوولین استان آذربایجان شرقی، وارد تبریز شد. ستاری در نخستین بخش از سفر خود به شهرک صنعتی قراملک رفت و از دستاوردهای فناوران شرکت صنعتی پمپیران بازدید کرد. درجریان این بازدید از دستگاه پمپ دو مکشه انتقال آب خلیج فارس تست گیری شد. لازم به ذکر است این پمپ برای اولین بار در کشور مورد استفاده قرار می گیرد و دارای توان مصرفی 2700 کیلووات است و از طریق آن آب خلیج فارس به کلیه صنایع کشور از جمله مس سرچشمه، گل گهر و ... منتقل خواهد شد.

در ادامه این سفر، رییس بنیاد ملی نخبگان به پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی به عنوان یکی از بازیگران زیست بوم فناوری و نوآوری این استان می‌رود و علاوه بر گفت وگو با فناوران پارک از نمایشگاه محصولات فناورانه نیز بازدید می‌کند. همچنین آیین واگذاری 9 قطعه زمین به شرکت های دانش بنیان و فناور نیز در این بخش انجام می‌شود. 13 هزار متر مربع مجموع مساحت این اراضی است.

همچنین در پارک از 11 محصول دانش بنیان با حضور معاون علمی و فناوری رییس جمهوری رونمایی می‌شود. گفتنی است پیشتر طرح توسعه نوآوری ها و فناوریهای حوزه معدن و صنایع معدنی این معاونت، به منظور توسعه زیست بوم معدن، طی تفاهم نامه ای با منطقه ویژه فناوری ربع رشیدی تبریز، اقدام به راه اندازی منطقه ویژه فناوری معدن در استان آذربایجان شرقی نموده است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون گمرک اعلام کرد:

کالاهای گروه ۲۷ کالایی موجود در گمرکات ترخیص می‌شوند

می متالز - معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران شرایط انجام تشریفات گمرکی و ترخیص کالاهایی که از اولویت تخصیص ارز بانک مرکزی خارج شده و در گروه کالایی ۲۷ قرار گرفته اند را اعلام کرد.
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای معدن آلبلاغ اسفراین خبر داد و گفت: مسیر ناهموار منطقه باعث شده کسی در مناقصه واگذاری معدن شرکت نکند.
 

توضیح واعظی درباره حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی برای برخی کالاها

می متالز - رئیس دفتر رئیس جمهور گفت: امیدواریم هفته آینده از بین سه گزینه برای وزارت صنعت، معدن و تجارت به جمع بندی رسیده و یک نفر را به مجلس معرفی کنیم.
 

تقدیر اتاق بازرگانی از معاون طرح و برنامه وزارت صمت به دلیل همراهی با تشکل های بخش خصوصی

می متالز - در جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، صنایع و معادن و کشاورزی تهران از سعید زرندی، معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت به دلیل حمایت ها و همراهی با تشکل های بخش خصوصی از جمله با اتاق بازرگانی تقدیر شد.
 سلیمی:

دولت زودتر وزیر صمت را به مجلس معرفی کند

می متالز - یک عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی خواستار تسریع دولت در معرفی وزیر صنعت، معدن و تجارت به مجلس شد.
 رییس سازمان نظام مهندسی معدن ایران:

از سال گذشته شاهد تحولات مثبت در نظام مهندسی معدن هستیم

می متالز - هجدهمین اجلاس سالیانه هیات عمومی سازمان نظام مهندسی معدن ایران با حضور روسای سازمان نظام‌مهندسی کشور، معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت، مشاور عالی معاونت علمی و فناوری رییس جمهوری، رییس کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی برگزار شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما