خبر
آهن و فولاد  
رئیس صمت استان سمنان:

فروسیلیس سمنان برای ۳۵۰ نفر شغل ایجاد کرده است

می متالز - رئیس سازمان صنعت معدن و تجارت استان سمنان با بیان اینکه کارخانه فروسیلیس سمنان برای ۳۵۰ نفر شغل ایجاد کرده است، گفت: این کارخانه توانسته با سرمایه گذاری ۱۴۷ میلیارد ریالی سالانه مقدار قابل توجهی سیلیکومنیزیم برای تامین نیاز کشور تولید کند.

به گزارش می متالز، علی تشنه دل پیش از ظهر سه شنبه در حاشیه بازدید محسن صالحی‌نیا معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از شهرک صنعتی سمنان و کارخانه فروسیلیس این شهرستان، بیان کرد:  شرکت فروسیلیس‌ سمنان با سرمایه گذاری ۱۴۷ میلیارد ریال و اشتغال ۳۵۰ نفر مشغول به فعالیت است.

وی افزود: ظرفیت تولید این واحد سالانه بیش ۵۹ هزار تن انواع فروسیلیکومنیزیم، کک‌ از زغال‌سنگ،  پودر میکرو سیلیکا و فروسیلیسیوم‌ با عیار ۷۵ درصد محاسبه شده است.

رئیس صمت استان سمنان درباره کاربردهای تولیدی فروسیلیس ایران در سمنان، توضیح داد: اهمیت تولیدات شرکت فروسیلیس‌، عمل اکسیژن‌زا در فولادسازی، عامل جوانه‌زا در ریخته‌گری چدن، عنصر آلیاژی در تولید فولاد پرسیلیس و عامل نشکن‌ساز در تولید چدن‌های داکتیل است‌.

تشنه دل گفت: این واحد تولیدی در زمینی به مساحت ۵۰۰ هزار مترمربع و با زیربنای ۷۱ هزار مترمربع احداث شد و سالانه ۵۰ هزار مترمکعب آب مصرف می‌کند.

کد خبر: 129864
تاریخ: 1399/06/25 - 14:21
منبع: تحلیل بازار

فروسیلیس سمنان  علی تشنه دل  محسن صالحی‌نیا 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزارت صنعت

تولید خودرو در کشور ۱۵ درصد افزایش یافت

می متالز - معاون وزارت صنعت،معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: خودروی تولیدی در کشور طی سالجاری ۱۵ درصد رشد داشته است، اما با توجه به تقاضای غیرمعمول خودرو در کشور این افزایش تولید تاثیری بر کاهش قیمت‌ها نداشته است.
 رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان:

کمبود آب در شرق استان سمنان مانع فرآوری مواد معدنی می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان سمنان با اشاره به کمبود آب و عدم تأمین آب موردنیاز در شرق استان گفت: این امر مانع از فرآوری مواد معدنی و شکوفایی اقتصادی در منطقه می‌شود.
 

وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران از وجود ۱۰ هزار واحد تولیدی راکد در شهرک‌های صنعتی کشور خبر داد و گفت: هر سال تعدادی از این واحدهای راکد به چرخه تولید برمی‌گردند. محسن صالحی‌نیا در حاشیه افتتاح یک واحد صنعتی در سمنان در گفت‌وگو با خبرنگاران از برنامه‌ریزی برای احیای ۱۵۰۰ واحد راکد کشور تا پایان امسال خبر داد و اظهار کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶۷۰ واحد تولیدی راکد در شهرک‌ها و نواحی صنعتی کشور احیا و به چرخه تولید برگشته‌اند.
 مدیر عامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران اعلام کرد:

فعال بودن عملیات اجرایی ۳۵ هزار طرح صنعتی در کشور

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: ۳۵ هزار طرح صنعتی در کشور در مراحل مختلف اجرا قرار دارد که ۱۷ درصد این طرح‌ها دارای پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد است.
 مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی تشریح کرد

موانع پیش روی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی؛ از تامین سرمایه در گردش تا مالیات

می متالز - مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی تامین سرمایه در گردش، مشکلات بیمه و مالیات و... را موانع پیش روی واحدهای تولیدی مستقر در شهرک‌های صنعتی برشمرد.
 

۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات امسال به صنایع و معادن کشور پرداخت شد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی ایران گفت: ۱۵۰ هزار میلیارد تومان تسهیلات بانکی به بخش صنعت و معدن از ابتدای فروردین تا پایان مرداد ۹۹ پرداخت شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما