خبر
مواد معدنی   زمین شناسی   سرب و روی  

پروانه اکتشاف از معدن آلبلاغ اسفراین صادر شد

می متالز - مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پروانه اکتشاف از معدن ارزشمند آلبلاغ اسفراین صادر شده و برای حفاظت از این منطقه باید شرکت‌های حفاظتی استان در مناقصه شرکت کنند.

به گزارش می متالز، رضا فیروزه با اشاره به سفر مدیرعامل ایمیدرو به استان خراسان شمالی اظهار داشت: پروانه اکتشاف و بهره‌برداری از معدن آلبلاغ صادر شده و شرکت ایمیدرو مسوولیت حفاظت از این معدن را بر عهده دارد.

وی افزود: مرحله نخست مزایده شرکت‌های حفاظتی برای حفاظت از این مجموعه برگزار شده و متاسفانه تاکنون هیچ شرکتی از استان در این مناقصه شرکت نکرده است. توصیه ما به شرکت‌های استانی این است که با توجه به درآمدزایی و اشتغال حداقل 60 نفر در این مجموعه٬ حتما در مرحله دوم مناقصه شرکت کنند.

مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: سرمایه‌گذاری از استحصال سرب و روی این معدن یک اشتغال پایدار در استان را ایجاد خواهد کرد که بسیار برای استان ارزشمند و درآمدزا است.

فیروزه تصریح کرد: طبق مصوبات سفر ریاست جمهوری به خراسان شمالی 13 بند توافق‌نامه با ایمیدرو بسته شده است که بیش از 10 هزار میلیارد اعتبار این بندها است و تاکنون برای جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی استان اقدامات مهمی انجام شده که در این راستا٬ مجوز سرمایه‌گذای خارجی با مشارکت شرکت‌های ایتالیایی برای سنگ‌بری پیشرفته در بجنورد صادر شده است.

وی با اشاره به مجوزهای اخیر اعطا شده برای بهره‌برداری از معادن خراسان شمالی گفت: جواز برداشت 30 هزار تن در سال کاغذ از سنگ آهک در فاروج نیز صادر شده است و 115 نفر اشتغال ایجاد می‌کند. برای معدن منیزیم گرمه نیز از صندوق توسعه ملی اعتبارات خوبی تخصیص داده شده و سایر معادن استان نیز در نوبت فعال شدن هستند. مهم‌ترین نیاز معادن استان راه دسترسی و برق است.

فیروه تصریح کرد: در سال 96 حدود 4 میلیارد و 500 میلیون تومان به زمین شناسی برای مطالعات معدنی استان از محل اعتبارات سفر رهبری پرداخت شده که متاسفانه هنوز نتایج آن مشخص نشده و در 7000 کیلومتر پهنه جنوب استان معادن ارزشمندی وجود دارد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خبر داد:

۳۰ میلیارد تومان اعتبار جهت حفاظت و اکتشاف معدن آلبلاغ اسفراین

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت از تخصیص اعتبار ۳۰ میلیارد تومانی برای معدن آلبلاغ اسفراین خبر داد و گفت: مسیر ناهموار منطقه باعث شده کسی در مناقصه واگذاری معدن شرکت نکند.
 با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزیر کشاورزی صورت گرفت؛

امضای تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته

می متالز - تفاهم‌نامه تولید اسید فسفریک و کودهای فسفاته با حضور سرپرست وزارت صنعت، معدن و تجارت، وزیر کشاورزی، رئیس هیات عامل ایمیدرو و مدیرعامل شرکت ملی مس به امضا رسید.
 

پروانه اکتشاف از معدن آلبلاغ اسفراین صادر شد

می متالز - مدیرکل صنعت٬ معدن و تجارت خراسان شمالی گفت: پروانه اکتشاف از معدن ارزشمند آلبلاغ اسفراین صادر شده و برای حفاظت از این منطقه باید شرکت‌های حفاظتی استان در مناقصه شرکت کنند.
 غریب پور در جلسه بررسی مصوبه ها و تفاهم نامه های سفر رئیس‌جمهور به خراسان شمالی:

ایمیدرو کمیته زیرساختی و معادن کوچک خراسان شمالی را تشکیل می دهد

می متالز - رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: ایمیدرو تا ۱۰ روز آینده، کمیته بررسی مسائل زیرساختی و معادن کوچک خراسان شمالی را تشکیل می دهد.
 

گام دوم ایمیدرو برای تقویت بورس/کمیته پیگیری صندوق بازارگردانی شرکت‌های معدنی تشکیل می‌شود

می متالز - مدیر اقتصادی و سرمایه گذاری ایمیدرو خبر داد: به زودی کمیته ای برای پیگیری تشکیل صندوق بازارگردانی شرکت های معدنی و صنایع معدنی ایجاد می شود.
 رییس ایمیدرو: ر

رشد زنجیره فولاد کشور به ۴۲ میلیون تن می‌رسد

می متالز - معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) گفت: امسال با بهره‌برداری از ۲ میلیارد دلار پروژه، رشد زنجیره فولاد کشور به ۴۲ میلیون تن می‌رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما