خبر
اقتصاد  

نشست بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح ساختمانی به آفریقا/ تلاش برای ارتقای سطح روابط تجاری با قاره آفریقا دوران قبل از شیوع ویروس کرونا

می متالز - مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی سازمان توسعه تجارت از برگزاری میز کالا - منطقه‌ای بررسی راهکارهای توسعه صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران به کشورهای آفریقایی در روز شنبه ۱۲مهرماه در سازمان توسعه تجارت ایران خبر داد.

به گزارش می متالز، فرزاد پیلتن با اعلام این خبر گفت: این میز در چارچوب برنامه‌های سازمان توسعه تجارت ایران جهت معرفی بازارهای جدید صادراتی به تولیدکنندگان و صادرکنندگان و با توجه نیازهای کشورهای آفریقایی و ظرفیت‌های صادرات مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی به کشورهای آفریقایی برگزار خواهد شد.

وی افزود: در این نشست علاوه بر شرکت‌های خصوصی تولیدکننده و صادرکننده محصولات مذکور، نمایندگان دستگاه‌های دولتی مانند وزارت امور خارجه، ستاد آفریقا، وزارت راه و شهرسازی و اتاق‌های بازرگانی و اتحادیه‌های ذی‌ربط و همچنین شرکت‌های حمل و نقل کالا حضور پیدا خواهند کرد.

مدیر کل دفتر عربی و آفریقایی گفت: سازمان توسعه تجارت ایران به عنوان دبیرخانه کمیسیون اقتصادی ستاد آفریقا به موازات توسعه صادرات به کشورهای همسایه، در راستای معرفی بازارهای جدید صادراتی به صادرکنندگان، برنامه‌های متنوعی را برای معرفی بازارهای جدید هدف صادراتی از جمله در قاره آفریقا در دستور کار خود قرار داده است.

پیلتن همچنین ابراز امیدواری کرد که با همکاری و تعامل نزدیکی که با سفارتخانه‌های ایران در کشورهای آفریقایی برقرار است، با معرفی بازارها و تجار علاقمند آفریقایی به طرف‌های ایرانی، سطح روابط تجاری با قاره آفریقا را به دوران قبل از شیوع ویروس کرونا برسانیم.

گفتنی است، کشورهای آفریقایی به دلیل افزایش جمعیت و قرار گرفتن در مسیر توسعه و شهرنشینی، بازار مناسبی برای بسیاری از مصالح، تجهیزات و لوازم ساختمانی ایران محسوب می‌شوند.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران:

اصناف چاره ای جز بهره مندی و تطبیق خود با کسب و کارهای نوین ندارند

می متالز - رستگار، رئیس اتحادیه فروشندگان آهن و فولاد تهران با اشاره به سرعت پیشرفت و توسعه کسب و کارهای اینترنتی بیان داشت: بطورکلی شیوع کرونا موجب تغییر رفتار اقتصادی اعم از تولید، توزیع و حتی مصرف کالا شده است و فضای جدیدی برای کسب وکارهای نوین اینترنتی و فضای مجازی ایجاد گردیده و در این محیط مجازی اشخاصی بدون هیچ سرمایه و مجوزی از منافع آن بصورت مطلوب بهره مند شده اند.
 چهار شاهد آماری «حباب قیمت مسکن»؛ ریزش تا کجا ادامه دارد؟

اسم رمز حباب‌بازان ملکی/ چهار شاهد آماری «حباب قیمت مسکن»

می متالز - اسم‌رمز حباب‌بازان ملکی برای منحرف کردن بازار مسکن از مسیر ریزش قیمت، لو رفت. بررسی‌ها در بازار ملک نشان می‌دهد تنها گروه برنده عصر جهش قیمت - سفته‌بازها - اکنون برای به‌هم‌زدن معادله جدید به‌دنبال القای «پایان فاز پساجهش با خریدهای شب‌عید» است. این گروه مدعی است خریدهای هفته‌های آتی در بازار مسکن باعث افزایش دوباره قیمت می‌شود.
 

ریزش بورس ها در آمریکا و آسیا

می متالز - بیشتر شاخص های مهم بورسی آمریکا و آسیا ریزش کردند به گونه ای که در وال استریت، همه شاخص‌ها نزولی بودند و هر سه شاخص اصلی بورسی در سطح پایین تری از روز قبل خود بسته شدند و در معاملات بورس‌های آسیا، شاخص‌ها عملکرد بدی داشتند.
 معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه مطرح کرد:

ارتقای ایمنی "فولاد" با استفاده از سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد

می متالز - معاون بهره‌برداری فولاد مبارکه وجود سیستم بازرسی اثربخش و کارآمد را موجب ارتقای ایمنی شرکت دانست.
 

افزایش هفتگی تعداد بیکاران آمریکایی

می متالز - طی هفته‌ای که گذشت تعداد افراد بیکار شده در آمریکا که برای نخستین بار برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کرده‌اند افزایش یافت.
 

روابط تجاری عربستان و قطر از سرگرفته شد

می متالز - منابع گزارش دادند که روابط تجاری میان عربستان و قطر پس از پایان محاصره دوحه، از سرگرفته شد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما