خبر
اقتصاد  

صدور 104 فقره پروانه کسب صنفی در پنج ماهه سال 99 در شهرستان دیلم استان بوشهر

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دیلم گفت: در حال حاضر تعداد 3 هزار و 35 واحد صنفی دارای پروانه کسب صنفی در بخش های تولیدی، خدماتی و توزیعی با اشتغال 7 هزار و 588 نفر در شهرستان دیلم مشغول به فعالیت می‌باشند که از این تعداد 104 فقره مربوط از ابتدای سال 99 تا پایان مردادماه سال جاری صادرشده است .

به گزارش می متالز، اصغرافتخاری با اشاره به اینکه نقش اصناف بعنوان یکی از گروه های مرجع و تاثیر گذار در فعالیت اجتماعی بویژه در عرصه اقتصادی جامعه در راستای کمک به رونق و جهش تولید، ایجاد اشتغال و ارتقاء فضای کسب و کار برخوردار می‌باشد، افزود : پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال 99 تعداد 240 فقره پروانه کسب صنفی به همراه اشتغال حدود 340 نفر در شهرستان دیلم صادرشود.

وی بیان کرد: از جمله اقدامات صورت گرفته طی پنج ماهه سال جاری حوزه اصناف از سوی این اداره، برگزاری 7 جلسه کمیسیون نظارت در شهرستان به‌منظور بررسی و تعیین تکلیف موضوعات مهم اصناف، 8 مورد بازرسی از سازمان‌های صنفی، 46 مورد پیگیری اجرای بند ب ماده 101 قانون برنامه پنجم توسعه به منظور ساماندهی صنوف فاقد پروانه کسب عادی و ایثارگری بوده است.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دیلم همچنین گفت: 4 مورد اجرای ماده 121 برنامه پنجم توسعه ماده 71 قانون نظام صنفی به منظور تجهیز نمودن اصناف به صندوق مکانیزه فروش، 194 مورد صنوف مجهز شده به دستگاه کارت خوان بانکی به منظورتسهیل و شفاف‌سازی فرایند فروش و پیگیری حقوق مصرف‌کنندگان نیز به انجام رسید.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

۳۸۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صنعتی در نهبندان ثبت شد

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت نهبندان گفت: ۱۰ فقره جواز تاسیس صنعتی با پیش‌بینی سرمایه‌گذاری ۳۸۰ میلیارد تومان امسال در این شهرستان صادر شده است.
 

صدور 107فقره پروانه کسب ایثارگری در خراسان جنوبی

می متالز - سرپرست سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان جنوبی گفت: در راستای اجرای آیین نامه های اجرایی ماده 79 قانون نظام صنفی و تکریم خانواده شهدا و ایثارگران تعداد 107 فقره پروانه کسب ایثارگری رایگان طی یک سال گذشته در سطح استان صادر شده است .
 طی حکمی از سوی قوانلو؛

محمد ابراهیمی سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت آمل شد

می متالز - طی حکمی سرپرست اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آمل منصوب شد.
 

اشتغال مستقیم 2 هزار و ۸۱۸ نفر در بخش‌های صنعتی و معدنی گناباد

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت گناباد گفت: در راستای اقدامات حمایتی دولت تدبیر و امید دو هزار و ۸۱۸ نفر اشتغال مستقیم در بخشهای صنعتی و معدنی این شهرستان طی پنج سال گذشته ایجاد شده است.
 

بخشی از درآمد معادن قوچان بر اساس قانون در شهرستان هزینه می‌شود

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت قوچان گفت: بر اساس قانون بخشی از درآمد حاصل از معادن این شهرستان به حوزه‌هایی نظیر مرمت و بازسازی جاده‌ای، حفظ منابع طبیعی و اعتبارات دولتی اختصاص پیدا کرده و در قوچان هزینه می‌شود.
 

۴۰ تُن سیمان از محتکران در مهاباد کشف شد

می متالز - رییس اداره صنعت، معدن و تجارت مهاباد گفت: ۴۰ تُن سیمان احتکار شده از سه انبار در این شهرستان کشف شد که ارزش آن به ۲۰۰ میلیون ریال می رسد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما