خبر
مواد معدنی   مس  

کودلکو پروژه‌هایی را که به علت همه‌گیری کرونا به حالت تعلیق در آمده بودند، از سر می‌گیرد

می متالز - شرکت معدنکاری دولتی شیلیایی کودلکو، بزرگترین تولیدکننده مس جهان، اعلام کرده عملیات و پروژه‌های تعطیل شده در اثر همه‌گیری ویروس کرونا را از سر می‌گیرد.

به گزارش می متالز به نقل از مس پرس، این شرکت معدنکاری مجبور شده بود به علت مواردی از ابتلای کارگران به این ویروس چند پروژه توسعه معدنی را متوقف کند، گر چه عمدتاً از پس حفظ تولید خود در طول همه گیری ویروس برآمد.

این شرکت در بیانیه ای گفت کارگران به زودی به بخش زیر زمینی جدید معدن وسیع چوکوئیکاماتای باز خواهند گشت و کارخانه ذوب و پالایشگاه این معدن که در بحبوحه اوج گرفتن ابتلا به ویروس تعطیل شده بودند به زودی مجدداً شروع به کار خواهند کرد.

این شرکت همچنین کار روی سطح جدیدی از معدن 100 ساله ال‌تنینته‌اش را به تأخیر انداخته بود اما حالا گفته این پروژه هم دوباره در آینده ای خیلی نزدیک شروع به کار خواهد کرد. ویروس کرونای جدید در میانه یک برنامه 10 ساله 40 بیلیون دلاری برای ارتقای معادن سالخورده کودلکو، که در سال های اخیر دچار روند نزولی عیارهای مس شده بودند، گریبانگیر این شرکت شد.

این شرکت معدنکاری دولتی، که شیوه برخوردش با همه گیری ویروس یاد شده مورد مراقبت دقیق اتحادیه هایش قرار گرفته بود، فهرست طویلی از تصمیمات ایمنی را در برنامه اش گنجاند تا با اجرای آنها از شیوع مجدد کووید 19 در عملیاتش جلوگیری کند. از جمله این تصمیمات این بود که گفته شده بود از فرودگاه محلی نزدیک معدن چوکوئیکاناتا استفاده نخواهد شد و تمام کارگران را پیش از آنکه وارد شیفت های کاری شان بشوند در محل زندگی آنها مورد آزمایش قرار خواهد داد. آمار ابتدا به ویروس کرونا در شیلی بسیار بالاست به نحوی که بیش از 360 هزار مورد ابتلای تاییدشده و نزدیک به 10 هزار جانباخته را به ثبت رسانده است.

کد خبر: 129911
تاریخ: 1399/06/25 - 16:10
منبع: مس پرس

معدنکاری  ویروس کرونا  کودلکو  تولیدکننده مس 

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 رئیس اداره صمت خوزستان عنوان کرد:

یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان تسهیلات به واحدهای صنفی آسیب‌دیده تعلق خواهد گرفت

می متالز - رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت خوزستان ضمن اعلام میزان سرمایه‌گذاری استان، در بخش صنعت، اشتغال و صادرات از اختصاص یک هزار میلیارد تومان به واحدهای صنفی آسیب‌دیده ناشی از کرونا خبر داد.
 مدیر عامل شرکت گهرزمین در دیدار با مدیران این شرکت مطرح کرد:

نگاه ويژه به بخش توسعه ای و جايگاه ويژه نيروی انسانی در شركت گهرزمین

می متالز - صبح دیروز در نشستی صمیمی مهندس وحید میرزایی مدیر عامل شرکت سنگ آهن گهرزمین با معاونین و مدیران این شرکت دیدار نمود.
 

وام ودیعه مستاجران ۵ ساله شد

می متالز - بر اساس مصوبه اخیر ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا، زمان بازپرداخت وام ۵۰ میلیون تومانی ودیعه مسکن به ۵ سال افزایش یافت.
 

شرایط تعیین تکلیف خودروهای ورود موقت با توجه به مسدود بودن برخی مرزها

می متالز - گمرک ایران در بخشنامه‌ای شرایط تعیین تکلیف و تحویل خودروهای ورود موقت با توجه به مسدود بودن برخی از مرزها در شرایط کرونایی موجود را مشخص کرد.
 

روزانه ۴۹۰ هزار ماسک بهداشتی در قزوین تولید می‌شود

می متالز - رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: روزانه ۴۹۰ هزار ماسک بهداشتی در استان تولید می شود که ۴۵۰ هزار ماسک توسط واحدهای صنعتی و ۴۰ هزار ماسک توسط واحدهای صنفی تولید می‌شوند.
 

شرایط تعیین تکلیف خودروهای ورود موقت مشخص شد +سند

می متالز - گمرک ایران در بخشنامه‌ای شرایط تعیین تکلیف و تحویل خودروهای ورود موقت با توجه به مسدود بودن برخی از مرزها در شرایط کرونایی موجود را مشخص کرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما