خبر
آهن و فولاد   بورس و سهام   سرمایه گذاری  

اقبال خرید سهام «ومعادن» در پی افزایش قیمت‌ فولاد و سنگ‌آهن

می متالز - معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات افزایش قیمت فولاد و به تبع آن رشد قیمت سنگ‌آهن نیز را از دلایل اقبال به سهام این شرکت برشمرد و گفت: «ومعادن» با توجه به وجود شرکت سرمایه‌گذاری پرتو تابان دیگر نیازی به انتشار سهام خزانه ندارد.

به گزارش می متالز، مرتضی علی‌اکبری گفت: شرکت سرمایه‌گذاری پرتو تابان با سرمایه‌ای به ارزش ۱۴۰۰ میلیارد تومان وظیفه حفظ و حراست از سهام شرکت‌های گروه را به‌عهده دارد، همچنین بازار گردانی برای سهام شرکت‌های چادرملو، گل گهر، گهر زمین، ارفع و صبانور بخشی از وظایفش به شمار می‌آید.

وی درباره راهکار انتشار سهام خزانه گفت: در بعضی از شرایط شرکت هلدینگ و مادر، برای بازار گردانی، سهام خود را برای نقدینگی در اختیار شرکت‌های تابعه خود قرار می‌دهد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تصریح کرد: با انتشار سهام خزانه، شرکت هلدینگ و مادر دیگر نیازی به ارائه نقدینگی به شرکت‌های تابعه خود ندارد و از این طریق سهام خود را در بازار حمایت می‌کند.

علی‌اکبری در پاسخ به این پرسش که آیا شما نیز سهام خزانه منتشر می‌کنید، گفت: با  توجه به وجود شرکت سرمایه‌گذاری پرتو تابان دیگر نیازی به انتشار سهام خزانه نداریم.

وی درباره اقبال بازار نسبت به سهام گل گهر، نیز به برنامه این شرکت برای عرضه یکی از شرکت‌های تابعه خود در بازار سرمایه اشاره کرد.

معاون مالی و اقتصادی شرکت سرمایه‌گذاری توسعه معادن و فلزات تصریح کرد: افزایش قیمت فولاد و به تبع آن رشد قیمت سنگ‌آهن نیز از دیگر دلایل اقبال به سهام این شرکت است.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

هیات مدیره "فولاد" با خرید سهام خزانه موافقت کرد/ شرایط و زمان اجرا

می متالز - شرکت فولاد مبارکه از موافقت هیات مدیره با خرید سهام خزانه، شرایط و زمان بندی اجرا خبر داد و با توقف نماد، آماده بازگشایی برای شنبه شد.
 [گزارش تصویری]

نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی

می متالز - نشست اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی امروز ۲۱ مرداد ماه ۱۳۹۹ برگزارشد.
 

«فولاد» سهام خزانه می‌خرد

می متالز - شرکت فولاد مبارکه اصفهان قصد دارد سهام خزانه را طی زمانبندی مشخص خریداری کند.
 معاون وزیر:

سهامداران نگران نباشند

می متالز - معاون وزیر اقتصاد و دارایی گفت: با ابزار اوراق تبعی و اوراق خزانه و بازارگردانی سهامداران نباید نگران نوسانات بازار سرمایه باشند.
 

«کاما» هم خزانه ای شد

می متالز - مدیرعامل شرکت باما از تصویب خرید سهام خزانه از سوی هیات مدیره شرکت خبر داد.
 عضو هیات مدیره بورس تهران:

تاثیر حضور حقیقی‌ها در بازگشت تعادل به بازار سرمایه

می متالز - به گزارش بورس امروز، مهدی سدیدی عضو هیات‌ مدیره بورس تهران در حاشیه جلسه وزارت اقتصاد درباره بررسی شرایط بورس با تاکید بر نقش سهامداران عمده در حمایت از بازار و اعمال رویه خرید سهام خزانه و انتشار اوراق تبعی، گفت: بعد ازحمایت سه هفته اخیر حقوقی‌ها، روش‌های جدیدی در حال انجام است اما با توجه […]
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما