خبر
اقتصاد  
رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران:

تفاهم‌نامه همکاری سازمان توسعه تجارت و مرکز دائم صادرات امضا شد

می متالز - رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران از امضای تفاهم‌نامه همکاری میان سازمان توسعه تجارت و مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران خبر داد و بر حمایت دولت از فعالیت‌های خلاقانه و ابتکارات بخش خصوصی در زمینه تجارت بین‌الملل و صادرات غیرنفتی تاکید کرد.

تفاهم‌نامه همکاری سازمان توسعه تجارت و مرکز دائم صادرات امضا شد

به گزارش می متالز، حمید زادبوم این تفاهم‌نامه را نمادی از همکاری‌های سازمان توسعه تجارت ایران با مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران به عنوان بخش خصوصی فعال در حوزه صادرات و سرمایه‌گذاری دانست و گفت: این تفاهم‌نامه می‌تواند به توسعه تجارت خارجی، صادرات غیرنفتی، اجرای سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی در راستای درون‌گرایی و برون‌زایی اقتصاد و توانمندسازی صادراتی بنگاه‌های تجاری کشور کمک کند.

وی افزود: این تفاهم‌نامه نقطه عطفی در همکاری دولت و بخش خصوصی در زمینه تجارت بین‌الملل است و این مرکز می‌تواند به عنوان مرکز ثقلی در نوگرایی در تجارت خارجی و در نگاه به بازاریابی بین‌الملل باشد و به گسترش فرهنگ تجارت بین‌الملل، آموزش بخش خصوصی و فراگیر کردن اطلاعات تجارت خارجی به دولت کمک کنند.

معاون وزیر صمت و رئیس‌کل سازمان توسعه تجارت ایران با اشاره به اینکه امضای این تفاهم‌نامه در راستای حمایت و توسعه ابتکارات بخش خصوصی در این مرکز است، ادامه داد: بخش مهمی از وظایفی که در مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری ایران انجام می‌شود، زمانی از وظایف دولت بود و انجام این وظایف از سوی این مرکز نشان می‌دهد، بخش خصوصی به بلوغ رسیده و باید از آن حمایت کرد.

بر اساس این تفاهم‌نامه مرکز دائم صادرات و فرصت‌های سرمایه‌گذاری با حضور در نمایشگاه‌های تخصصی بین‌المللی در تهران و مراکز استان‌ها خدمات سازمان توسعه تجارت ایران و ظرفیت‌های صادراتی را معرفی خواهد کرد همچنین ضمن مشارکت در نمایشگاه اختصاصی و بین‌المللی نسبت به برگزاری نمایشگاه جانبی در حاشیه‌های رویدادهای مهم تجاری نیز اقدام خواهد کرد.

همکاری سازمان توسعه تجارت در خصوص حضور این مرکز در رویدادها و نمایشگاه‌های بین‌المللی داخلی و خارجی و همچنین اعزام و پذیرش هیات‌های تجاری و بازاریابی، برگزاری سمینارها، کنفرانس‌ها و همایش‌های تجاری از دیگر زمینه‌های مورد توافق در این تفاهم نامه بود.

گفتنی است، مدت این تفاهم‌نامه یک سال خواهد بود و پس از سر رسید، در صورت رضایت طرفین تمدید خواهد شد.

نظرات:

نظر خود را اینجا بنویسید:

   
   
   
 

گزارش جزئیات صادرات ایران به اتحادیه اوراسیا منتشر شد

می متالز - بر اساس گزارش‌های سازمان توسعه تجارت و آمارهای گمرک ایران، حجم تجارت کشورمان با مجموع پنج کشور عضو اتحادیه اوراسیا طی ۵ آبان ۹۸ تا ۵ آبان سال‌جاری، ۳ میلیارد و ۴۱۹ میلیون دلار بوده است.
 

گمرک خدمات راه‌اندازی شد

می متالز - عضو هیات‌ مدیره کنفدراسیون صادرات از راه‌اندازی گمرک خدمات خبر داد و گفت: برای سهولت در صادرات نرم‌افزار و شفافیت ابعاد موضوع، پیگیری‌هایی برای راه‌اندازی گمرک خدمات کرده بودیم که سه ماه پیش سازمان توسعه تجارت، آیین‌نامه گمرک خدمات را ابلاغ کرد و این گمرک به نوعی راه‌اندازی شد.
 

در بیست و چهارمین همایش روز ملی صادرات و بعد از شش سال، ایرالکو صادرکننده نمونه ملی شد/ پرچم ایرالکو به عنوان رزمنده جنگ اقتصادی در آیین روز ملی صادرات، برافراشته شد

می متالز - انتخاب شرکت آلومینیوم ایران به عنوان صادرکننده نمونه ملی سال ۹۹ کشور در بیست و چهارمین سالروز ملی صادرات اعلام شد.
 رئیس‌ کل سازمان توسعه تجارت ایران:

کارت بازرگانی ۷۰۰ صادرکننده پس از عمل به تعهدات ارزی رفع تعلیق شد

می متالز - ئیس کل سازمان توسعه تجارت ایران از رفع تعلیق کارت بازرگانی ۷۰۰ صادرکننده که به تعهدات ارزی بعد از سال ۹۸ خود عمل کردند خبر داد..
 یک فعال اقتصادی:

سرمایه‌گذاری برای بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها متوقف شده است

می متالز - رئیس کمیسیون انرژی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران گفت: مدت‌هاست که بسیاری از پالایشگاه‌هایمان را به‌روز نکردیم و سرمایه‌گذاری برای بهینه‌سازی پالایشگاه‌ها متوقف شده است.
 معاون وزیر صنعت تاکید کرد:

رفع انحصار از صنعت خودرو با افزایش تولید خودروسازان کوچک

می متالز - معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت، استراتژی این وزارتخانه برای رفع انحصار از صنعت خودرو را افزایش تولید خودرو با توجه ویژه به خودروسازان کوچک برشمرد.
آخرین رویدادها
انتشارات
 معادن و فلزات

ماین اند بیزینس تودی

 قراضه و بازیافت

آهنگان

همکاران ما